Jaunalūksnē tiekas bērnu žūrijas eksperti

Jaunalūksnes pagastā ir divas bibliotēkas - Kolberģī un Bejā -, un tās abas ir iesaistījušās Valsts Kultūrkapitāla fonda atbalstītajā lasīšanas veicināšanas programmā “Bērnu žūrija”.

Jaunalūksnes pagastā ir divas bibliotēkas - Kolberģī un Bejā -, un tās abas ir iesaistījušās Valsts Kultūrkapitāla fonda atbalstītajā lasīšanas veicināšanas programmā "Bērnu žūrija". Kolberģa bibliotēka tajā ir iesaistījusies ceturto gadu, bet Bejas bibliotēka - trešo.
17.augustā Bejas bērnu žūrijas eksperti uzņēma 13 ciemiņus no Kolberģa bērnu žūrijas - tostarp arī Kolberģa bibliotekāri Ievu Zakarīti un tautas nama vadītāju Ievu Balto, kas ir darba grupas pārstāves. Viesus sagaidīja un ar visiem kopā bija Pepija Garzeķe (Bejas skolas bibliotekāre un darba grupas locekle Inese Zēģele). Bejas bibliotēkas vadītāja Mudīte Rusakova pastāstīja par bērnu žūrijas iepriekšējos gados paveikto un rādīja bērnu darbus: gan zīmējumus, reklāmas, atsauksmes par izlasītajiem darbiem, gan skices sienas gleznojumiem. Bija iespēja paklausīties ekspertu vēstules iepriekšējā gada grāmatu varoņiem.
Pagasta Novadpētniecības centra pārzine Jolanta Baldiņa visus aizveda pa vēstures taku - eksperti lasīja Vecā Stendera ābeces tekstus vecajā drukā (tiesa, ne visiem izdevās tos izlasīt), aplūkoja vecmāmiņu laika skolas solu (tajā arī pasēdēja), senus sadzīves priekšmetus un darbarīkus, rakstīja ar tintes spalvu, kas iestiprināta spalvaskātā, un pamēģināja ar ratiņu šķeterēt dziju.
Bērniem šī tikšanās ļoti patika. Par to liecina pasākuma beigās simboliskos ābolīšos ierakstītais: man ļoti patika rakstīt senajā rakstā (Laura), šķeterēt dziju (Rainers), muzeja apskate (Marks), Bejas bibliotēka (Anita), rakstīšana (Alla), šūpoles (Reinis), visa šī jaukā diena (Elīna), dzīvelīgā, mutīgā un šarmantā Pepija savos sešdesmit (skolotāja Anita). Pepilotai Garzeķei saulaini fantastiskas izjūtas radīja tas, ka apkārt bija daudz laimīgu grāmatu mīļu.
"Šī ir viena no brīnišķīgākajām un interesantākajām dienām šā gada augustā bērnu žūrijas ekspertu darbā," atzīst Kolberģa bibliotekāre Ieva Zakarīte. Viņa izsaka arī cerību uz turpmāku sadarbošanos.
Ir prieks, ka esam vienu dienu piepildījuši ar patīkamiem mirkļiem gan bērniem, gan pieaugušajiem un ka kolberģiešiem ir vēlēšanās vēl pie mums atbraukt.

Citu datumu laikraksti

  • Piedāvā skābekļa kosmētiku

    Alūksnē izveidots firmas “Faberlic” kosmētikas prezentācijas birojs, kur var iepazīt tās ražojumus: krēmus, šampūnus, matu kondicionierus, lūpu...

  • Smejoties mēs sarunājamies ar debesīm

    Tā teicis Ramons Gomess de la Sema, spāņu rakstnieks. Tomēr kāpēc tik maz cilvēki smejas un priecājas? Vai jūtas neērti, ka apkārt ir tik daudz bēdu?...

  • Pratusi radīt saules gaismu mākslas darbos

    Nu jau gandrīz trīs gadu desmitus Latvijā pazīstamā grafiķe Dzidra Ezergaile par savām mājām sauc “Sniedzes” Alsviķu pagastā.Nu jau gandrīz trīs gadu...