Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Jaunannā “zvirbuļi” rajona konkursam izvēlēti

Pirmdien, 3. novembrī, Jaunannas pamatskolā notika tradicionālais skatuves runas konkurss "Zvirbulis", kurā šoreiz skanēja vienīgi novadnieka Ojāra Vācieša dzeja. Atšķirībā no citiem gadiem, savu oratora prasmi apliecināja arī 5. līdz 8. klašu skolēni.

Pirmdien, 3. novembrī, Jaunannas pamatskolā notika tradicionālais skatuves runas konkurss "Zvirbulis", kurā šoreiz skanēja vienīgi novadnieka Ojāra Vācieša dzeja. Atšķirībā no citiem gadiem, savu oratora prasmi apliecināja arī 5. līdz 8. klašu skolēni.
"Bērniem šis pasākums neapnīk, jo tā veidotāja skolotāja Elita Jansone aizvien izdomā ko jaunu. Žūrijā ir bijuši gan Gulbenes Tautas teātra aktieri, gan dzejnieces Lūcija Sāgameža - Nāgele, Vita Vīksna un Vēsma Kokle - Līviņa," vērtē žūrijas komisijas locekle, sākumskolas skolotāja Aiva Vilciņa.
Latviešu valodas un literatūras skolotāja Inga Kārkliņa ievērojusi, ka, mācīdamies jaunākajās klasēs, bērni skatuves runas konkursos piedaloties labprāt, bet, tiklīdz nonākot pusaudžu godā, tā uz publisku uzstāšanos vairs neesot piedabūjami. Šogad vecāko klašu skolēni piekrituši piedalīties tāpēc, ka mācību programmā iekļauta arī O.Vācieša biogrāfijas un daiļrades apguve, tas sasaucas ar konkursa "Zvirbulis" šāgada tēmu.
"Jo vairāk pūļu ieguldīts, priekšnesumu sagatavojot, jo labāks rezultāts. Īpašs prieks par to, ka konkursā piedalās arī zēni," vērtē I.Kārkliņa. Viņa uzskata, ka skolā ir daudz literāri apdāvinātu bērnu. Ja būtu kāds izdevums, kurā viņu darbus publicēt, tad tas noteikti rosinātu literārai jaunradei.
Jaunannas tautas nama un bibliotēkas vadītāja Daina Beļava, kas bija arī vērtēšanas komisijas locekle, uzskata, ka ikviena iziešana uz skatuves sniedz pieredzi, kas var cilvēkam noderēt turpmākajā dzīvē. Viņai prieks, ka katrs konkursa dalībnieks mēģinājis atrast savai būtībai vispiemērotāko dzejoli. "Bija interesanti vērot, kā bērni izvēlas konkursa tekstus.Izlasītas un pārdomātas daudzas vārsmas, līdz atrasta sirdij tuvākā," stāsta D.Beļava un informē, ka tuvākajā laikā 1. līdz 4. klašu skolēniem notiks O.Vācietim veltīta bibliotēkas stunda "Kā svece deg". Bijis paredzēts, ka šis pasākums notiks jau pirms konkursa "Zvirbulis", taču tehnisku iemeslu dēļ ieceri nācies atlikt.
Žūrijas komisija, ko vadīja Daiga Sliņķe, vērtējot sniegumu, ņēma vērā katra konkursanta spēju iejusties tekstā attēlotajā situācijā un kontrolēt emocijas. Ne mazāk svarīga bija dikcija, stāja, saturam atbilstošas ķermeņa kustības. Dalībniekus mudināja domāt par vizuālo tēlu, jo skatītājs no priekšnesuma vēlas gūt ne tikai emocionālu, bet arī estētisku baudījumu.
1. līdz 4.klašu grupā trešo vietu ieguva 2.klases skolniece Karīna Sidorova, otrā vieta trešklasniecei Madarai Avotai, bet pirmā vieta un gods pārstāvēt skolu rajona konkursā -4.klases skolniekam Naurim Vilciņam. 5. līdz 8.klašu grupā trešā vieta sestklasniecei Diānai Zelčai, otrā vieta - viņas klasesbiedrenei Sintijai Plešai, bet uzvarētājas lauri un pienākums pārstāvēt skolu rajona konkursā - 8.klases skolniecei Agnesei Oto.

Citu datumu laikraksti