Jaunie basketbolisti gūst pieredzi Prāgā

Alūksnes sporta skolas trīs zēnu komandas piedalījās starptautiskā turnīrā Prāgā. Tā bija otrā reize, jo arī pirms diviem gadiem jaunie basketbolisti spēlēja Čehijā.

Alūksnes sporta skolas trīs zēnu komandas piedalījās starptautiskā turnīrā Prāgā. Tā bija otrā reize, jo arī pirms diviem gadiem jaunie basketbolisti spēlēja Čehijā.
"Jāatzīst, ka šoreiz gribējām izcīnīt kādu no godalgotām vietām. Jutāmies pietiekami sagatavoti un stipri, tomēr sports ir sports - tajā ir veiksmes un neveiksmes. Šoreiz nepaveicās, bet kopumā ar puišu spēli un rezultātiem esam apmierināti," vērtē Alūksnes sporta skolas direktors Juris Iesalnieks.
1990. gadā dzimušie zēni ieguva devīto vietu (pavisam -18 komandas). 1989.gadā dzimušie bija piektie (15 komandas), arī 1988.gadā dzimušie bija piektie (7 komandas). Abām vecāko grupu komandām bija iespējas cīnīties par godalgotām vietām. J.Iesalnieks secina, ka puišiem pietrūka spēka, jo komandas neaizbrauca pilnā sastāvā.
"Zaudējām dienvidslāvu basketbolistiem no Belgradas ar dažu punktu starpību," stāsta J.Iesalnieks. Basketbola turnīrā piedalījās apmēram 200 komandas no 17 valstīm. Alūksnieši sacentās ar septiņu valstu basketbolistiem. Tie bija angļi, dienvidslāvi, igauņi, itāļi, somi, čehi un slovāki.
"Lieldienu turnīri notiek dažādās Eiropas valstīs. Esam bijuši Austrijā un Zviedrijā. Citu gadu mēģināsim braukt uz Somiju vai citu valsti," saka J.Iesalnieks.
Viņš atzīst, ka starptautiskās sacensībās var gūt labu pieredzi. Katras valsts spēlētājiem ir cita mentalitāte un cits spēles stils. Turklāt puišiem ir daudz lielāks stimuls cīnīties par uzvaru nekā tas ir Latvijas čempionātā. Tas ir garš un nogurdinošs, tāpēc sezonas beigās pietrūkst motivācijas. Prāgā puišiem bija tāds cīņas spars, kādu treneri vēl līdz šim nebija redzējuši.
"Mūsu basketbolistus aicina spēlēt Dienvidslāvijā un Somijā, kas ir liels pagodinājums tik mazai pilsētai. Esam ieguvuši jaunus draugus un kontaktus," secina J.Iesalnieks.
Alūksniešiem bija iespēja apskatīt Prāgas skaistākās un ievērojamākās vietas: "Českij rai", Kārļa tiltu, vecpilsētu, vaska figūru muzeju, muzikālās strūklakas. Kopā ar sporta skolas audzēkņiem bija arī vecāki, kas palīdzēja organizēt ekskursijas un lietderīgi pavadīt brīvo laiku.

Citu datumu laikraksti

 • Vai esam gatavi upuriem?

  Mūsu valsts augstākās amatpersonas un politiķi meklē jaunas prioritātes ārpolitikā, nepieciešami jauni izaicinājumi un mērķi.Mūsu valsts augstākās...

 • Eiropas dienas svinēs plaši

  Eiropas nedēļas pasākumi, kas iezīmēs Latvijas iestāšanos Eiropas Savienībā, paredzēti Alūksnes rajona skolās, bibliotēkās, kultūras iestādēs un...

 • Skolā vēlas organizēt humora šovu

  Joku dienā aprīļa beigās Liepnas vidusskolā vēlas organizēt humora šovu vai sacensības starp klašu grupām.Joku dienā aprīļa beigās Liepnas vidusskolā...

 • Sāpes nespēj izdzēst sievietes dzīvotspēju

  Zeltiņu pagastā ne katrs zina stāstīt, kur sastapt Noru Arāju. Toties Ombas dzīvesvietu parādīs pat bērni.Zeltiņu pagastā ne katrs zina stāstīt, kur...

 • Deputāti paziņo par ienākumiem

  Alūksnes pilsētas domes priekšsēdētāja vietnieks Andris Grūbe ienākumu deklarācijā Valsts ieņēmumam dienestam norādījis, ka pērn domē nopelnījis algu...

 • Veic darījumus ar nekustamiem īpašumiem

  Alūksnē nesen sācis darbu SIA “Vidzemes īpašumi” birojs, kas veiks darījumus ar nekustamiem īpašumiem, sniegs juridiskus pakalpojumus un finanšu...