Jaunie laiki Dālderkalnā

Linda ir māte, un kurš vīrietis ir gatavs būt svešam bērnam tēva vietā? Uģis šim uzdevumam ir pilnīgi nepiemērots.

Linda ir māte, un kurš vīrietis ir gatavs būt svešam bērnam tēva vietā? Uģis šim uzdevumam ir pilnīgi nepiemērots. Liekas, viņš pat no Karlīnes izvairās, un arī bērns skatās uz viņu caur pieri, aizdomīgu konkurentu mātes mīlestībai sajūtot.
"Nav ko nožēlot to, ko nevar labot!" Linda nolemj. Viss ir labi arī bez nākotnes ilūzijām: mīļākās statuss viņu šodien apmierina.
Tad Salienas veikalā kādu dienu ierodas Zigurds. Par viņu Linda kādu laiku bija piemirsusi, likās kā ūdenī iekritis: ar zvaniem netraucēja un arī nerādījās. Nu viņš ir klāt visnepiemērotākajā brīdī. Ir pusdienlaika beigas. Uģis vēl nav atgriezies no peldēšanās, ko pēdējā laikā tā iecienījis. Dienas ir sutīgas, veikalā karstums uzdzen nogurumu. Linda sēž ērtā krēslā, pēc pusdienām padzērusi kafiju, pat relaksējoties piesnaudusies, baudot atpūtas brīdi. Kājas ir jātaupa, tāpēc viņa tās palutina, paceļot uz ērtā blakuskrēsla vismaz pusdienlaikā. Uz neatlaidīgajiem klauvējieniem sākumā viņa cenšas nereaģēt, vēl taču ir pusdienlaiks un nevienam nav jātraucē pārdevējs viņam atvēlētajā svētajā atpūtas brīdī. Arī veikala žalūzijas ir aizvērtas. Taču klauvētājs ir neatlaidīgs. Pa nelielo spraugu, kas palikusi starp logu un rāmi, Linda ir pamanīta, un arī viņa klauvētāju atpazīst: tas ir Zigis! Varbūt kas svarīgs sakāms, ja jau tā dauzās? Linda ceļas un ver durvis. Varbūt atvedis alimentus meitas uzturam?
Zigurds izskatās nelāgi: pelēcīgu ādu, novājējis. Ienācis veikalā aplaiž skatienu apkārt, ieskatās noliktavas telpās, kā kaut ko meklējot vai pārbaudot. Pēc izteiktā: "Čau!" uzreiz nekas neseko. Pauze ievelkas.
It kā tā būtu viņa parastā veikalā ieskriešanas reize. Kur tas laiks, kā nav redzēts! Linda vēro savu bijušo un arī klusē: tie nav nekādi labie vēji, kas viņu atpūtuši.
"Redzu, ka esi viena. Tā arī cerēju!"
"Pagaidām viena, jo līdz pusdienlaika beigām vēl desmit minūtes. Vai nāc kā pircējs? Veikals, kā redzēji, ir ciet."
"Esmu atkal vietējais. Te būs arī mana iepirkšanās vieta. Redzēsimies, vai nu tev tas patīk vai ne. Šodien iegriezos parunāties par dzīvi. Mēs ar mammu taisamies "Ziedulejas" atkal atpirkt, naudu, kad māju pārdeva, viņa nolika bankā, tāpēc tas ir vienkārši: viens, divi - un māja atkal mūsu. Varēsi Karlīni, uz darbu braucot, kādreiz pie mums atvest, lai padzīvojas."
"Labi, labi, to es jums neliegšu. Kā ir ar tavu veselību? Izskaties nervozs."
"Paldies par komplimentu! Nesen biju uz kontroli: nekā ne laba, ne slikta. Viss rit tālāk, jo mans pulkstenis ir ieslēgts... daudz laika nav!... Skat, tavējais atgriežas!"
Zigurds ir pamanījis Uģi, kas vaļēju kreklu, izspūrušiem matiem izkāpj no mašīnas. "Vai tevi arī pie stūres laiž? Agrāk tev patika braukt pašai." Zigis tincina. Viņa balsī Linda saklausa to kašķīgo toni, kas pēdējā laikā bija piemirsies.
"Es labāk gribu, lai mani ved, ja mašīna nav mana," Linda šai tukšajai sarunai grib ātrāk pielikt punktu.
"Varbūt iepazīstināsi? Mamma, kad bijusi iepirkties, noskatījusies, ka jūs varen labi saprototies."
Uģis ienāk, kreklu aizpogādams un matus glauzdams: "Pusdienlaiks cauri! Foršs ūdens! Skatos, tev jau pircēji!"
Linda jūtas muļķīgi, tomēr saņemas, jo viņa taču nav neko ļaunu izdarījusi, tikai runājusies ar Zigurdu pavisam īsu laiku. Vai Uģim kas būtu pretī?"

Citu datumu laikraksti

  • Atmaksā visus parādus

    Virešu pagasta padomei ir izdevies veiksmīgi nokārtot visus vecā gada parādus.Virešu pagasta padomei ir izdevies veiksmīgi nokārtot visus vecā gada...

  • Pamatskola saņem sešus datorus

    Virešu pagasta Sikšņu pamatskola pirms Ziemassvētkiem saņēma ļoti noderīgu dāvanu - sešus datorus. Tagad skolā atkal varēs iekārtot datorklasi, kuru...

  • Kristīgās klases audzēkņi mācās sajust mīlestību

    Alūksnes sākumskolas skolotāja Aina Albertiņa augusi kristīgā ģimenē, no mazām dienām apmeklējusi baznīcu un sapratusi, ka palīdzība vienmēr nāk no...