Jaunie mūziķi pilnveido prasmes

No 19. līdz 27. jūlijam Gaujienu radošajā vasaras mūzikas nometnē pieskandina “Vītolēni”. 150 dalībnieki vecumā no 10 līdz 18 gadiem izbauda saspringtu darba un dzirkstoša prieka pilnu nedēļu, muzicē un dzied kopā ar profesionāliem mūziķiem, pedagogiem un brīvprātīgajiem darbiniekiem, lai Jāzepa Vītola 156. dzimšanas dienu atzīmētu ar skaistiem koncertiem.

Mūzikas vienojošais spēks
Kā stāsta Gaujienas mūzikas un mākslas skolas direktore un nometnes vadītāja Ilze Dāve, nometne “Vītolēni” notiek kopš 2003. gada, lai turpinātu dižā skaņraža Jāzepa Vītola galveno mērķi – veidot muzikāli izglītotu tautu. “Jaunieši attīsta profesionālo meistarību un noslēguma koncertā kopā ar Latvijas amatierkoriem atklāj īpašo Dziesmu svētku sajūtu. Šogad koncertā notiks komponista Andra Riekstiņa minioperas “Vecīša cimdiņš” pirmatskaņojums. No mēģinājumiem brīvajā laikā ikviens piedalās dažādās mākslas darbnīcās, sporta spēlēs, teātra nodarbībās, laivu braucienos, ekskursijās pa Gaujienu un muzeju “Anniņas”, nakts trasītē un citās aizraujošās aktivitātēs.
Gaujienas īpašā gaisotne, ko rada “Anniņu” apkārtne, bērnu un pieaugušo kopīgie koncerti ļauj pārliecināties par mūzikas vienojošo spēku. Skatītāju un dalībnieku pozitīvās atsauksmes par iepriekšējo gadu svētkiem ļauj mums ticēt, ka kultūras vērtības, kas mūs vieno, palīdzēs tradīcijām turpināties,” stāsta I. Dāve.

Mīļi gaidīti!
Jāzepa Vītola muzeja “Anniņas” vadītāja Ineta Riepniece uzsver, ka “Vītolēnu klātbūtne Gaujienai piešķir ko īpašu. Mūzikas skaņas, pa celiņiem plūstošie bērnu bariņi mēģinājumu starplaikos, prieks, jaunas tikšanās, intensīvi mēģinājumi, sajūsma koncertos un asaras, atvadoties nometnes noslēgumā... “Būsiet mīļi gaidīti uz bezmaksas koncertiem Jāzepa Vītola paradīzē Gaujienā 26. un 27. jūlijā!” aicina I. Riepniece.
Nometni organizē biedrība “Vītolēni” sadarbībā ar Gaujienas pagasta pārvaldi un kultūras iestādēm, atbalsta Vidzemes plānošanas reģions, Apes novada dome, Valsts Kultūrkapitāla fonds, SIA “Vidzemes papīrs”, SIA “Very Berry”, Latvijas Galda hokeja federācija, “Situation Balticum” no Zviedrijas un citi sadarbības partneri.

Programmā paredzēts
◆ 26. jūlijā pulksten 19.00 Anniņu terasē iesāksies koncerts, kurā notiks Andra Riekstiņa minioperas “Vecīša cimdiņš” pirmatskaņojums mūzikas nometnes “Vītolēni” kora un simfoniskā orķestra izpildījumā.
Pulksten 22.00, kā ierasts, izskanēs nakts koncerts uz “Anniņu” balkona.
◆ 27. jūlijā Gaujienas tautas namā jau pulksten 15.00 sāksies “Vītolēnu” dienas koncerts.
Pulksten 19.00 Anniņu terasē skanēs Latvijas amatierkoru un “Vītolēnu” koncerts.
Pulksten 22.00 uz skanīgas nots sāksies zaļumballe kopā ar grupu “Tauriņdeja”.

Citu datumu laikraksti

 • Pie ārsta – ar naudas maku

  Kas ir pacientu līdzmaksājumi un cik lieli par dažādiem pakalpojumiem tie ir?Atbild Nacionālais veselības dienests (NVD).Līdzmaksājumu pacients veic,...

 • Atkal “spridzinās” pārsteidzot

  Vasara šarmē un iepriecina ne tikai ar savu skaisto, silto laiku, garajiem vakariem, ziediem, tikai vasarai raksturīgo smaržu, sauli, peldēm, ogu...

 • Pilsētas centrā par maz soliņu

  Laikraksta lasītājs redakcijai jautā, kādēļ Alūksnes parkā pie strūklakām astoņu soliņu vietā nu palikuši vairs tikai trīs? “Atbrauc radi, vēlamies...

 • Apliecinās mīlestību Alūksnei

  No 2. līdz 4. augustam norisināsies Alūksnes pilsētas svētki ar moto: “Alūksne ir visskaistākā!”. Kādi būs to akcenti, atklāj Alūksnes novada...