Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Jaunieši vienaudžiem vada nodarbības par AIDS

Astoņpadsmit jaunieši no Alūksnes ieguvuši zināšanas apmācības programmā "Vienaudzis – vienaudzim", ko tagad izmanto, vadot nodarbības par HIV , AIDS un citiem tematiem.

Astoņpadsmit jaunieši no Alūksnes ieguvuši zināšanas apmācības programmā "Vienaudzis – vienaudzim", ko tagad izmanto, vadot nodarbības par HIV , AIDS un citiem tematiem.
Pirmā tikšanās bija ar rajona skolu pašpārvalžu pārstāvjiem, kā arī nodarbība arodapmācības un rehabilitācijas centrā "Alsviķi". 13.martā tā būs Gaujienas speciālajā internātskolā.
"Jaunieši ir sagatavoti diskutēt par vienaudžu izglītību, reproduktīvo veselību, seksuālajām attiecībām, kontracepcijas līdzekļiem, HIV un AIDS. Viņu uzdevums ir ne tikai dot zināšanas, bet arī rosināt domāt. To labāk var panākt ar lomu spēlēm. Projektā ir iegādāti kontracepcijas materiāli uzskatei, jo daudzi jaunieši tos ir redzējuši tikai attēlos. To lietošanu var demonstrēt," stāsta Alūksnes Bērnu un jauniešu centra metodiķe Lolita Vanaga.
Viņa uzsver, ka jaunieši vienaudžu teikto uztver ar sapratni. Ir izveidots veselības klubs, kur katru pirmdienu pārrunā aktualitātes, gūst jaunas ierosmes un pārliecību par nepieciešamību informēt citus. "Viņiem patīk to darīt, tāpēc ik reizi ir atrasti jauni materiāli, ko varēs izmantot nodarbībās. Jau ir bijušas sarunas ar Gaujienas ģimnāziju un Apes vidusskolu, kur drīz vajadzēs doties. Alūksnes skolās diskutēsim vēlāk, jo grūtāk ir tikties ar saviem klasesbiedriem," secina L.Vanaga. Vairāk nodarbību būs aprīlī un maijā. Paredzēts doties pieredzes apmaiņas braucienos, jo Latvijā 20 organizācijas iesaistījušās vienaudžu izglītošanā. Alūksnieši domā tikties ar Valkas un Ventspils jauniešiem.
Zināšanas iegūtas ANO finansiāli atbalstītā projektā "Koordinēts atbalsts Latvijas jauniešu veselībai un attīstībai". Projekta apmācības daļu īstenoja sabiedriskā organizācija "Jaunatne pret AIDS". L.Vanaga akcentē, ka arī Alūksnes jaunieši ir bijuši apmācības dalībnieki un var stāstīt vienaudžiem par pašapziņu, savstarpējām attiecībām, dzimumu lomām un atkarību izraisošām vielām.

Citu datumu laikraksti

  • Starp lietuviešiem un latviešiem vairāk ir līdzīgā

    Jau izsenis lietuviešu un latviešu tautas uzskatītas par ļoti tuvām - ar iespējām tās tuvināt, ar mēģinājumiem tās šķelt.Jau izsenis lietuviešu un...

  • Aicina fotografēt

    Valsts kultūras pieminekļu aizsardzības inspekcija rīko starptautisku fotokonkursu jauniešiem "Kultūras mantojums fotogrāfijās 2002 - 2003".Valsts...

  • Atbild jurists

    - Esmu dzirdējis, ka tagad esot jāveic kaut kādas personu datu reģistrācijas darbības, ja mans uzņēmums nodarbina darbiniekus, - jautā lasītājs.-...