Jauniete kļūst par trīskārtēju stipendiāti

Izglītoties: vajag visu mūžu. Daina Binde no Apes ir starp tiem jauniešiem, kam Vītolu fonda pēdējā valdes sēdē nolēma vienu gadu piešķirt stipendiju - katru mēnesi 80 latus.

Izglītoties: vajag visu mūžu
Daina Binde no Apes ir starp tiem jauniešiem, kam Vītolu fonda pēdējā valdes sēdē nolēma vienu gadu piešķirt stipendiju - katru mēnesi 80 latus.
Kad D.Binde uz Vītolu fondu aiznesīs izziņu no augstskolas, fonds ar viņu slēgs līgumu par stipendijas piešķiršanu. D.Binde saņems Anglijas Daugavas Vanagu fonda Rīgas viesnīcas "Radi un draugi" stipendiju, kas ir vieni no Vītolu fonda ziedotājiem.
D.Binde atzīst, ka pieteikties stipendijai viņu pamudināja Ernsta Glika Alūksnes Valsts ģimnāzijas (AVĢ) skolotāja Ingūna Vilemsone. "Arī pati vēlējos pretendēt, jo, manuprāt, tā jauniešiem ir iespēja, kā dzīvē kaut ko sasniegt. Uzskatu, ka cilvēkam pašam ir jāizmēģina dzīves piedāvātās iespējas, jo "no gaisa nekas nekritīs". Es pozitīvi vērtēju, ka uzņēmēji šādi palīdz jauniešiem. Priecājos, ka ir uzņēmēji, kas domā par jaunatnes nākotni, lai var Latvijā iegūt augstāko izglītību. Kas zina, varbūt pēc tam jaunieši strādās šajos uzņēmumos," saka D.Binde.
Šogad D.Binde absolvēs AVĢ. Vidējā atzīme skolā jaunietei ir astoņas balles. Maijā viņa saņēma arī Glika stipendiju, ko piešķīra Alūksnes pilsētas dome, un ārzemju latvietes Annas Čakstes stipendiju. Jauniete atzīst, ka sākumā bijis grūti noticēt veiksmei, ka kļuvusi par trīskārtēju stipendiāti.
"Vītolu fondā vajadzēja iesniegt motivācijas vēstuli, liecības kopiju, autobiogrāfiju, divas rekomendācijas vēstules - no klases audzinātājas un sociālā pedagoga.
9.jūnijā mani uzaicināja uz pārrunām. Protams, esmu ļoti priecīga, ka saņemšu stipendiju. Ģimenē esam pieci bērni , katram ir savas vajadzības. Esmu dzirdējusi dažādas atsauksmes par to, ka saņēmu trīs stipendijas. Bet katram jaunietim bija iespēja pretendēt uz to saņemšanu," atzīst D.Binde.
Tiklīdz Daina Binde saņems centralizēto eksāmenu rezultātus, viņa stāsies Latvijas Universitātē.
Jauniete vēlas kļūt par angļu valodas skolotāju. Viņa uzskata, ka cilvēkam vajag izglītoties visu mūžu.
"Domāju, ka skolotājiem, it īpaši svešvalodu, vienmēr būs darbs. Angļu valodas zināšanas cilvēkam vienmēr dzīvē noderēs. Mans skolotāja ideāls ir AVĢ bioloģijas skolotāja Meta Lerha. No viņas var daudz ko mācīties. Viņa prot panākt, ka skolēni viņā klausās un viņu klausa, kā arī ieviest klasē kārtību. Mani interesē arī vides zinības, bet šajā fakultātē pērn bija liels konkurss, tādēļ šo ieceri esmu atstājusi rezervei. Pēc augstskolas absolvēšanas es labrāt strādātu Alūksnes rajonā," klāsta D.Binde.
Vasarā jauniete zemnieku saimniecībā "Miķeļi" ravēs eglītes. Brīvajā laikā viņa labprāt strādā dārzā, lasa grāmatas latviešu un angļu valodā, māca jaunākajiem brāļiem angļu valodu. Jaunietes mīļākā grāmata ir Gundegas Repšes prozas darbs "Alvas kliedziens".
20.jūlijā Anglijas Daugavas Vanagu fonda viesnīcā "Radi un draugi" būs tikšanās ar trim stipendiātiem, kuri saņēma viesnīcas stipendiju. Uz tikšanos ar viesnīcas vadītāju Ādolfu Sīli dosies arī apeniete D.Binde.

Citu datumu laikraksti

  • Iepazīstas ar draudzes darbu Vācijā

    Alūksniete Santa Stopniece atvaļinājumu pavadīja Vācijā, viesojoties pie Villihas evaņģēliskās Emmaus draudzes locekļiem. Viņa atzīst, ka ir...

  • Pagastā izvieto informatīvās norādes

    Mārkalnes pagastā šonedēļ izliek informatīvās norādes, kas apzīmēs pagasta iestāžu un nozīmīgāko objektu - arheoloģijas pieminekļu, senkapu,...

  • Aicina pieteikties tirgotājus

    Pasaules čempionāta ūdens motosportā rīkotāji aicina pārtikas tirdzniecības uzņēmumus, kas 17. un 18.jūlijā vēlas tirgoties sacensību norises laikā,...