Jaunieti grib sodīt par meitenes vārda uzrakstīšanu uz mājas sienas

Alūksnē nepilngadīgu puisi grib administratīvi sodīt par meitenes vārda uzrakstīšanu uz daudzdzīvokļu mājas sienas.

Alūksnē nepilngadīgu puisi grib administratīvi sodīt par meitenes vārda uzrakstīšanu uz daudzdzīvokļu mājas sienas.
Apes ielā kādas daudzdzīvokļu mājas sienu februārī sācis greznot lieliem melni oranžiem burtiem veidots uzraksts - Dārta. Kāds 1985.gadā dzimis puisis simpatizējošās meitenes vārdu uzrakstījis, visticamāk, kā dāvanu vārdadienā.
"Jaunietis tā paudis savas emocijas. Tie, kas redzējuši uzrakstu, saka, ka tas veidots gaumīgi. Jaunietim ir talants. Tomēr iedzīvotāji ir neapmierināti un pauda sašutumu policijai. Ir uzrakstīts administratīvā pārkāpuma protokols, ko izskatīs domes administratīvajā komisijā," sacīja Alūksnes rajona policijas pārvaldes priekšnieks Ansis Gailītis.
Viņš arī informēja, ka jaunietim uzdots nomazgāt uzrakstu, taču viņš sūdzas, ka to ir grūti izdarīt. Arī laikraksts pārliecinājās, ka uzrakstā "Dārta" ir mēģināts nomazgāt pēdējo burtu, taču - bez panākumiem. Krāsa ir pamatīgi ieēdusies ēkas fasādē.
Alūksnes domē laikraksts noskaidroja, ka, iespējams, pie atbildības var saukt jaunieša vecākus par dēla audzināšanas pienākumu neveikšanu. Šādā gadījumā maksimālā var būt 50 latu soda nauda. Taču jaunieti var saukt pie atbildības arī par domes saistošo noteikumu, kas reglamentē sabiedrisko kārtību, pārkāpšanu. Alūksnes domē arī pauda, ka līdz šim nekad vēl alūksnieši nav saukti pie atbildības par šādu pārkāpumu.
Aptaujātie alūksnieši laikrakstam pauda pretrunīgus viedokļus par notikušo. Lai arī ikviens atzina, ka grafīti (skaistu uzrakstu) veidošana uz ēku sienām Alūksnē nebūtu atbalstāma, tomēr vairums aptaujāto atzina, ka šajā konkrētajā gadījumā sabiedrības attieksme pret puisi ir neiejūtīga. Iespējams, tiem, kas sūdzējušies policijai, skauž, ka, tuvojoties Valentīna dienai, neviens viņu vārdus neraksta uz mājas sienas. Patiesībā šāds romantisku jūtu izpaudums ir skaists un mūžam jauns kā pasaule.

Citu datumu laikraksti

  • Aicina pretendēt uz subsīdijām

    Pagājušajā gadā subsīdijas lauksaimniecībā rajona lauksaimnieki saņēma gandrīz 390 tukstošu latu apmērā (ieskaitot subsīdijas par agroklimatisko...

  • Kā atrast draugu internetā

    Šonedēļ žurnālā "Ieva": intervija ar Oļģertu Šalkoni, kurš stāsta, kā iemīlējies Elzā Radziņā.Šonedēļ žurnālā "Ieva": * intervija ar Oļģertu Šalkoni,...

  • Jānim Naglim - jauns bizness

    Tikai žurnālā "Privātā Dzīve" šonedēļ lasiet: Ainars Eisaks pēc cietuma apmeklē skaistumkopšanas salonu.Tikai žurnālā "Privātā Dzīve" šonedēļ...