Jaunietis grafīti stilā vēlas apgleznot ēkas sienu pilsētā

Alūksnietis Artūrs Treijs nesen Madonas grafīti festivālā izcīnīja 1.vietu par labāko zīmējumu. Viņš labprāt vēlētos Alūksnē publiskā vietā apgleznot ar grafīti kādu ēkas sienu, ja to atļautu atbildīgās amatpersonas.

Alūksnietis Artūrs Treijs nesen Madonas grafīti festivālā izcīnīja 1.vietu par labāko zīmējumu. Viņš labprāt vēlētos Alūksnē publiskā vietā apgleznot ar grafīti kādu ēkas sienu, ja to atļautu atbildīgās amatpersonas.
Grafīti mākslai A.Treijs ir pievērsies jau četrus gadus, jo uzskata to par lietderīgu brīvā laika pavadīšanu. "Man ir pieredze grafīti veidošanā, bet neuzskatu, ka tas ir talants. Esmu ieguldījis lielu darbu, līdz izkopu prasmi veidot attēlus un figūras. Idejas zīmējumiem smeļos vecās literatūras grāmatās, kur var atrast interesantus zīmējumus un portretus, kā arī internetā," stāsta jaunietis.
A.Treijs atzīst, ka līdz šim Alūksnē viņa darbi nav bijuši skatāmi publiski. "Mammas brālis ir Alūksnes pašvaldības policists. Viņš manus darbus uzreiz pazīs," smej jaunietis. Viņš vēlētos, lai Alūksnes pilsētas dome vai kāda privātpersona atvēlētu, piemēram, ēkas sienu publiskā vietā, ko viņš varētu skaisti apzīmēt ar grafīti. "Es pat esmu gatavs pats savam mākslas darbam sagādāt krāsas. Saprotu, ka līdzekļi visiem ir ierobežoti, tādēļ arī es vasarā strādāju un pelnu naudu, lai varētu zīmēt. Divu dienu laikā var izveidot vienu 2x5 metru lielu zīmējumu," saka A.Treijs.
Jaunietis labprāt apzīmētu ēkas sienu, kas atrodas blakus kādreizējam universālveikalam. "Es labprāt zīmētu grafīti brīvā dabā Alūksnes pilsētas svētku laikā, ja man atvēlētu plāksni, uz kuras izpausties," saka A.Treijs.
Jūnijā jaunietis pirmo reizi piedalījās Madonas grafiti festivālā, pirms tam izturot atlases konkursu starp 58 dalībniekiem.
"Madonā daudzu ēku sienas ir apķēpātas ar primitīviem uzrakstiem, tādēļ madoniešiem pirms vairākiem gadiem radās doma par grafīti festivāla rīkošanu. Tādējādi organizatori cenšas sabiedrībai izskaidrot, ka grafīti ir skaista māksla nevis primitīvi ķēpājumi. Uzvara festivālā man bija patīkams pārsteigums. Augustā vēlos piedalīties Latvijas grafīti festivālā Daugavpilī. Lai turp tiktu, vispirms ir jāiztur atlases konkurss," uzsver A.Treijs.
Jautājot Alūksnes pilsētvides plānotājai Antrai Lielmanei, vai jaunietim pilsētā varētu atvēlēt sienu grafīti mākslai, viņa atbildēja piekrītoši.
"To mēs varam izdarīt, bet pirms tam jāatrod piemērota vieta. Arī pilsētas svētkos varam organizēt viņa darbību brīvā dabā. Grafīti zīmējumi visur neiederas, bet ir vietas, kur tie ir ļoti piemēroti," vērtē A.Lielmane.

Citu datumu laikraksti

 • Jābūt iedvesmai, lai kaut ko paveiktu

  Katrs cilvēks ir kā milzīga dārgumu lāde, kurā katru gadu tiek iebērta jauna riekšava dzīves gudrības, kurā dalīties, ar ko lepoties.Katrs cilvēks ir...

 • Autobuss kursēs arī trešdienās

  Laikrakstam “Alūksnes Ziņas” satraukti pasažieri stāstīja, ka trešdien, 30.jūnijā, veltīgi pieturās gaidīja autobusu Alūksne - Mārkalne -...

 • Aicina pieteikties bērnu žūrijā

  Alūksnes pilsētas bibliotēka trešo reizi saņēmusi Kultūrkapitāla fonda atbalstu lasīšanas veicināšanas mērķprogrammā “Bērnu žūrija”.Alūksnes pilsētas...

 • Skolēni sakopj pagasta teritoriju

  Ziemeru pamatskolas rīkotajā vasaras darba un atpūtas nometnē “Vasara, cik jauki tas!” 40 bērni ne tikai sakopa Ziemeru pašvaldības teritoriju, bet...

 • Bērni ar īpašām vajadzībām rīko popielu

  Bērni ar īpašām vajadzībām no Alūksnes rajona desmit dienas pavadīja interesantā un atraktīvā nometnē “Saulessvece 2004”, ko organizēja Latvijas...

 • Brīvdienas un vēlme strādāt

  Šis gads ar brīvdienām neskopojas, teju visu pagājušo nedēļu liela daļa sabiedrības varēja nodoties vasarīgām baudām.Šis gads ar brīvdienām...