Jaunlaicenē tapusi izstāde par malēniešiem

Nākamajā sestdienā, 28.jūlijā, Jaunlaicenes pagastā notiks otrie Vispasaules malēniešu svētki. Jaunlaicenes muižas muzejā, kas īpašu uzmanību pievērš malēniešu dzīvesveida, tradīciju, vietējās izloksnes pētīšanai, pirms svētkiem tapusi jauna pagalma izstāde.
Valsts kultūrkapitāla fonda un Alūksnes novada pašvaldības finansētajā projektā “Malēnieša raksturs jeb ak prieks, ak lustes, ak borģele!” tapuši dažādi izstādes materiāli, spēļu un rotaļu aprīkojums, ko apmeklētāji pirmo reizi varēs izmēģināt tieši malēniešu svētku laikā. Pagalma izstādei izgatavotas vella sišanas ierīces, plintes baļķu šaušanai uz Malēniju un viens malēnietis.
“Ceram, ka jaunā pagalma izstāde piepildīs apmeklētāju vēlmi pēc izskaidrojošām un aizraujošām kustību rotaļām un sniegs papildinājumu rakstiskajai informācijai par malēniešiem,” saka Jaunlaicenes muižas muzeja vadītāja Sandra Jankovska.
Alūksnes novada pašvaldības sabiedrisko attiecību speciāliste Evita Aploka norāda - bez maksas jauno izstādi muzeja pagalmā apskatīt, kā arī spēles un rotaļas izmēģināt varēs 28.jūlijā otrajos Vispasaules malēniešu svētkos no pulksten 13.00 līdz 15.30. Vēlāk izstādi pēc iepriekšēja pieteikuma varēs apskatīt visi muzeja apmeklētāji. “Projekta kopējās izmaksas bija 3874,30 eiro. Valsts kultūrkapitāla fonda muzeju nozares attīstības programmas finansējums bija 1000 eiro, savukārt Alūksnes novada pašvaldības finansējums - 2874,30 eiro,” informē E.Aploka.
Otrie Vispasaules malēniešu svētki 28.jūlijā apmeklētājiem ļaus pārliecināties, ka šajā pusē dzīve rit atbilstoši teicienam “Malēnietis dzīvo, cepuri kuldams”. Svētku laikā būs ne tikai jaunās izstādes atklāšana, bet arī grāmatas “No Apukalna veroties” atvēršana un sarunas ar slaveniem malēniešiem, stāsti par novadniekiem jubilāriem - Linardu Laicenu, Jāni Mauliņu, Valentīnu Pelēci.  Tāpat notiks amatnieku tirdziņš, dažādas malēniskas izdarības, kurzemnieku un latgaliešu ciemošanās pie malēniešiem vakara koncertprogrammā un zaļumballe. Svētku sākums - pulksten 11.00.

— Līga Vīksna

Citu datumu laikraksti

 • Pārdošanu atliek

  Pārdošanu atliek  4

  SIA “Alūksnes nami” iecerētajā pārdošanā vakar Alūksnes novada domes sēdē bija pavērsiens – domes priekšsēdētājs Arturs Dukulis rosināja jautājumu...

 • Alūksne īsumā

  Ziemeri ◆ No 28.jūnija sakarā ar tilta avārijas stāvokli līdz ekspertu slēdzienam un turpmāko lēmumu pieņemšanai VAS “Latvijas valsts ceļi” Alūksnes...

 • Uz Mārkalnes ceļa sākušies remontdarbi

  SIA “8 CBR” ir sākuši remontdarbus uz valsts autoceļa Kolberģis–Ponkuļi posmā no Lāzberģa līdz Mārkalnei. Būvnieki aicina autovadītājus būt...