Jauno māmiņu skolas pārstāvji vāc parakstus par bērna kopšanas pabalsta palielināšanu

Alūksnes Jauno māmiņu skolas pārstāvji ir sagatavojuši Ministru prezidentam Indulim Emsim atklātu vēstuli , kurā pauž nostāju par bērna kopšanas pabalsta palielināšanu.

Alūksnes Jauno māmiņu skolas pārstāvji ir sagatavojuši Ministru prezidentam Indulim Emsim atklātu vēstuli , kurā pauž nostāju par bērna kopšanas pabalsta palielināšanu.
Alūksnes rajona iedzīvotāji, īpaši jaunie un topošie vecāki, kam rūp demogrāfiskā situācija valstī, ir aicināti pievienoties tiem 18 cilvēkiem, kuri vēstuli jau ir parakstījuši, un paust savu nostāju.
"Pēdējā laikā plašsaziņas līdzekļos izskanējusi informācija, ka valdība neplāno pildīt solījumus un ievērojami palielināt bērna kopšanas pabalstu ar 2005.gada 1.janvāri, vai arī jau sagatavotajos noteikumos iespējamas lielas izmaiņas - samazināt paredzēto pabalsta lielumu vai novilcināt likuma spēkā stāšanos. Sabiedrībā tas ir izraisījis lielu neapmierinātību. Interneta portālā "www.calis.lv" par šo jautājumu ir izvērstas plašas diskusijas. Daži no diskusijas dalībniekiem pat noorganizējuši domubiedru grupu un aicina to darīt arī citus.
Pirmais lielākais pasākums, ko domubiedru grupa izvērsīs, ir individuālu vēstuļu sūtīšana valdībai, kā arī parakstu vākšana. Rīgā tā uzsākta jau 11.jūnijā. Arī interesenti no Alūksnes rajona var iepazīties ar Ministru prezidentam adresēto vēstuli un parakstīt to Alūksnes rajona tūrisma informācijas centrā," stāsta Alūksnes Jauno māmiņu skolas vadītāja Kristīne Vimba.
Vēstulē minēts, ka palielinātie pabalsti ievērojami uzlabotu demogrāfisko situāciju valstī, jo būtu būtiska palīdzība vecākiem. "Absurdi ir izskanējušie apgalvojumi, ka pēc tāda lēmuma pieņemšanas bērnus sāks dzemdēt naudas dēļ. Daudzas ģimenes, kas ir morāli nobriedušas bērniņam, to atliek nestabilās finansiālās situācijas dēļ. Vēl grūtāk šo lēmumu ir pieņemt vecākiem, kas plāno otro, trešo bērniņu, jo jārēķinās arī ar vecākā bērna vajadzībām. Plānotie pabalsti vecākiem dotu lielāku pārliecību, ka bērnus varēs apģērbt, pabarot un nodrošināt ar mājokli. Šo iemeslu dēļ pašlaik daudzas ģimenes ir spiestas uzņemties lielas kredītsaistības, lai arī viens no vecākiem mājās aprūpē mazuli un nevar strādāt algotu darbu," klāstīts vēstulē.
Vēstulē pausta apņēmība cīnīties par vecāku tiesībām, pieprasīt doto solījumu pildīšanu un panākt, ka no 2005.gada 1.janvāra bērna kopšanas atvaļinājumā esošai mātei (vai arī tēvam) vismaz līdz bērna viena gada vecumam maksās pabalstu vecāku līdzšinējās vidējās algas apmērā, šo lēmumu attiecinot arī uz jau šogad dzimušo bērnu vecākiem.
"Tas, ka īpašu uzdevumu ministrs bērnu un ģimenes lietās Ainars Baštiks sola atkāpties no amata, ja viņam neizdosies citas amatpersonas pārliecināt, ka lēmums par pabalstiem jāpieņem, mums nepalīdz. Nepieciešamības gadījumā esam gatavi rīkot arī protesta akcijas, lai aizstāvētu savas tiesības," rakstīts vēstulē.
I.Emsim adresēto vēstuli parakstīt līdz 21.jūnijam.

Citu datumu laikraksti

  • Iepazīstas ar draudzes darbu Vācijā

    Alūksniete Santa Stopniece atvaļinājumu pavadīja Vācijā, viesojoties pie Villihas evaņģēliskās Emmaus draudzes locekļiem. Viņa atzīst, ka ir...

  • Pagastā izvieto informatīvās norādes

    Mārkalnes pagastā šonedēļ izliek informatīvās norādes, kas apzīmēs pagasta iestāžu un nozīmīgāko objektu - arheoloģijas pieminekļu, senkapu,...

  • Aicina pieteikties tirgotājus

    Pasaules čempionāta ūdens motosportā rīkotāji aicina pārtikas tirdzniecības uzņēmumus, kas 17. un 18.jūlijā vēlas tirgoties sacensību norises laikā,...