Jautrība asprātīgā komēdijā

Alūksnes Kultūras centrā 9.novembrī pulksten 19.00 skatītājus priecēs komēdija “Silvija”. Izrādes režisors un aktieris Voldemārs Šoriņš amerikāņu dramaturga Alberta Ramsdela Henrija lugu iestudējis jau 2016.gadā. Tā saņēmusi brīnišķīgas atsauksmes gan Latvijā, gan arī ārpus valsts robežām.
“Silvija” ir komēdija par mīlestību un nemīlestību. Par to, kā šodienas pragmatisma vilnī saglabāt jūtu pilnību, tuvību ar dabu un dzīvesprieku. Aktieri izspēlēs asprātīgus dialogus, absurdas situācijas un negaidītus pavērsienus.

Sieva, vīrs un suns
Režisors un aktieris Voldemārs Šoriņš dzimis 1952.gadā Liepājā, Latvijas Nacionālajā teātrī strādā kopš 1975.gada. Viņš ir iecienīts latviešu aktieris, kurš izrādēs spēlējis gan joku plēsējus, gan dzīvesgudrus un mazliet skeptiskus varoņus, laužot sirdis naivām būtnēm. “Veidojot izrādi, darba process ir bijis līkumots – gan kalnā augšā, gan lejā. Bet lugas sižets ir mūsu komandai ļoti uzrunājošs un emocionāls,” laikrakstam “Alūksnes Ziņas” stāsta V.Šoriņš.
Izrāde “Silvija” ir stāsts par mīlestību, ģimeni un dabas nozīmi cilvēka dzīvē. Tā ir luga ar laimīgām beigām. Intriga slēpjas neparastā mīlas trīsstūrī – sieva, vīrs un suns. “Izrādē nav tradicionālas attiecības, jo ģimenē gaisu sāk jaukt pieklīdis suns Silvija, kurš sākumā ir kā katastrofa. Vīram un sievai bērni jau izauguši un devušies savās gaitās, līdz ar to dzīvē iestājies tāds kā tukšums,” stāsta  režisors. Viņš piebilst, ka šāda situācija vērojama daudzās ģimenēs. “Kad bērni jau ir pieauguši, vecākiem vairs nav šo kopīgo rūpju un ikdienas. Tad iestājas jautājums – ko tad tagad tālāk? Rodas klaja lauka sajūta, kad vējš pūš un cilvēks vairs nezina, uz kuru pusi iet,” piebilst V.Šoriņš.

Būs gan smiekli, gan asaras
Izrādē attiecības ģimenē sāk pasliktināties un beigās tieši suns “sacementē” pāri un parāda īsto ceļu uz mīlestību. Galveno Grega lomu atveidos Ivars Puga, viņa sieva būs Aīda Ozoliņa, bet sunītes Silvijas lomā iejutīsies Evija Skulte. Dace Makovska būs redzama divās lomās – sievas bagātās draudzenes un psihoterapeites lomā. V.Šoriņš izspēlēs Grega draugu, kuram arī ir suns, – abi satiksies, pateicoties dzīvniekiem.
Šī ir komēdija, kurai ir laimīgas beigas – būs gan smiekli, gan asaras. “Latviešiem ir laba humora izjūta – šāda veida teātra izrādes izkrāso cilvēka ikdienu. Smiekli ir veselīgi un katram nepieciešami. Protams, joki var būt dažādi – tas jau ir gaumes jautājums. Mēs piedāvāsim smalku humoru, kas dara cilvēku gaišu,” sola aktieris un režisors.

Vēl mūžīgi palikt Latvijai
V.Šoriņš Alūksnē ir bijis neskaitāmas reizes. Izdzirdot mūsu pilsētas vārdu, viņam prātā nāk skaistais parks, pils, ezers, bānītis un estrāde. “Domāju, ka Alūksnes vislielāko burvību sniedz tieši ezera klātbūtne. Jums ir tīra pilsēta ar svaigu gaisu,” uzsver V.Šoriņš.
Izrāde “Silvija” Alūksnē būs novembrī, kad ir Latvijas dzimšanas diena, tāpēc laikraksts “Alūksnes Ziņas” vēlējās uzzināt, ko V.Šoriņš novēl mūsu dzimtenei. “Es mūsu valstij vēlu mūžīgi palikt Latvijai! Lai būtu šādas pilsētas kā Alūksne ar savu dabas skaistumu! Lai cilvēki vienmēr uztur labas, cieņpilnas un cilvēciskas attiecības!” saka režisors. 

— Laura Felša

Citu datumu laikraksti

  • Par to, ko atļaujamies

    Šonedēļ divu dienu laikā notikuši divi gadījumi par “Alūksnes Ziņu” darbību, kas raisa pārdomas. Par to, ko atļaujamies (kādas personas ieskatā - par...

  • Kā vērtēt vēlēšanu rezultātus?

    Aizvadītajā nedēļā 954 vēlēšanu iecirkņos Latvijā un 121 vēlēšanu iecirknī ārvalstīs notika 13.Saeimas vēlēšanas. Vēlēšanu iecirkņos savu balsi...

  • Vēlēšanas atgādina aklo randiņu vai veikala reklāmu

    Šogad 13.Saeimas vēlēšanas mūsu pusē iekrita vienā dienā ar svecīšu vakaru. Savu balsi nodevu iepriekšējā dienā, jo nekādi to nevarēju savienot ar...