Jubilejā sāk veidot Bānīša aleju

Saņemti: 140 ierosinājumi, kā svētkus svinēt turpmāk.

Saņemti: 140 ierosinājumi, kā svētkus svinēt turpmāk
Alūksnes - Gulbenes bānīša 101.dzimšanas dienas svinībās Alūksnes pilsētas domes priekšsēdētājs Guntārs Bērziņš, Lielbritānijas vēstnieks Latvijā un sadarbības partneris no Grieķijas iestādīja trīs Eiropas segliņus pie stacijas vietā, kur veidos aleju.
Stādus jubilāram dāvāja Jaunannas pagasta zemnieku saimniecības "Gravas" stādu audzētava. Individuālais uzņēmums "Kārumiņš" cienāja visus ar milzīgu torti.
"Liekas, ka svētki izdevās. Dalībnieku bija daudz, tāpēc domājam, ka katrs varēja atrast kaut ko skatāmu, baudāmu un interesantu. Tirdziņā pārliecinājos, ka ziemeriešu Pauloviču ģimenes piedāvātā ķirbju un ābolu sula ir ļoti garšīga. Arī medu šūnās vai jau safasētu burciņās varēja pagaršot," atzīst Alūksnes tautas nama mākslinieciskās daļas vadītāja Dace Bukša. Tautas nams sadarbībā ar Novadpētniecības un mākslas muzeju, Nevalstisko organizāciju atbalsta centru, Tūrisma informācijas centru un citiem atbalstītājiem bija šo svētku organizators.
Alūksnes Nevalstisko organizāciju atbalsta centra "ideju vagonā" saņemti priekšlikumi, kā svētkus organizēt turpmāk. Aktivitāte bijusi liela, jo saņemti 140 ierosinājumi.
Šajos svētkos jautrākos brīžus Papardes stacijā sagādāja Jaunannas pašdarbnieki un tautas nama vadītāja Daina Beļava. Pārģērbušies par laupītājiem, viņi nolaupīja bānīša pasažierus. Vedot tos cauri mežam, pārbaudīja katra piemērotību "burlaku nometnes dzīvei".
Laikam visi bānīša pasažieri spēja iejusties gūstekņu lomā, jo laupītāji cienāja ar zirņiem un bulciņām.
Alūksnes stacijas noliktavas ēkā demonstrēja filmas par bānīti. Tradicionāls kļuvis muzeja konkurss par Baltijā vienīgo šaursliežu dzelzceļu. Kafejnīca "Pajumte" aicināja konkursā bērnus zīmēt bānīti. Protams, veiksmīgākie saņēma balvas. Alūksnes Tūrisma informācijas centrs divas grupas veda neklātienes ceļojumā uz Bānīša zemi. Pirmā pietura bija Ates muzejā, vajadzēja atminēt trīs senus darbarīkus. "Vislielākā interese bija par ierīci, kurā, iestiprinot ābolu, var to nomizot, izņemt serdi un sagriezt gabaliņos. Tā ir vērtīga lieta, kādas tagad veikalos nav," atklāj Alūksnes rajona padomes galvenā speciāliste - tūrisma darba organizatore Kristīne Vimba.
Annas pagasta zemnieku saimniecības "Lejas" īpašnieks Jānis Strakša cienāja ar medu un stāstīja par saldā kāruma ieguvi. Jaunannas pagastā ir Bebru taka, tāpēc ceļojuma dalībnieki varēja uzzināt, kāds ir šis dzīvnieks. Noskaidrojās, ka zobi tam nebūt nav balti, kā stāsta reklāmā. Jātnieku sētā "Arāji" varēja nopelnīt konfektes, ja prata atbildēt uz jautājumiem par zirgiem. Vajadzēja zināt ievērojamākās vietas Alūksnē, tās bija jāattēlo mēmajā šovā. "Neklātienes ceļojumam bija izvēlēts tūristu maršruts "Kur bānīša svilpi dzird". Tas ir pieprasīts, tāpēc patika svētku dalībniekiem," secina K.Vimba.
Tirdziņā pie stacijas Malienas pagasta zemnieki Ināra un Roberts Zeltiņi iepazīstināja ar ārstniecības augu tējām, ko daudzi iegādājās. "Lejiņu" saimniece Iveta Jogure un "Mauriņu" īpašniece Gunita Virka deva iespēju aplūkot dažādu šķirņu trušus un arī degustēt to gaļas izstrādājumus. Jaunums bija trīs dažādi kazas sieri, ko gatavo veclaiceniete Lāsma Kronberga. "Ievugravas" piedāvāja stādus plašā izvēlē. Priecēja Uģa Puzuļa keramikas darbi un Tautas lietišķās mākslas studijas "Kalme" dalībnieku izstrādājumi, ko varēja laimēt loterijā.
Jauniešiem patika "Dance of street", ar kuras dalībniekiem viņi varēja iepazīties. Vecākās paaudzes cilvēkiem tuvākas bija līnijdejas. Vakarā zaļumballē spēlēja Gunārs un Zane.

Citu datumu laikraksti

 • Īpaša banka atver kontu

  Es piedāvāju iespēju noguldīt bankā visdārgāko, kas jums ir - mīlestību, prieku, līdzpārdzīvojumu, visas emocijas, kuras var izdzīvot, esot blakus un...

 • Piecdesmit divus gadus - dzelzceļnieka sieva

  Deviņdesmit četrus gadus vecā alūksniete Valija Jēkabsone ir inteliģenta un sirsnīga kundze, kurai nezinātājs nedotu vairāk par 74 gadiem.Deviņdesmit...

 • Bejā strādā četri jauni skolotāji

  Jaunalūksnes pagasta Bejas pamatskolā 2004./2005.mācību gadā darbu uzsākuši četri jauni pedagogi.Jaunalūksnes pagasta Bejas pamatskolā...

 • Viena taisnība visiem?

  Tāpat kā dabā, arī sabiedrībā iezīmējas rudens laiks. Latvijas politikā padziļinājusies plaisa starp valdību un sabiedrību. Šķiet, ka iedzīvotāji...

 • Divas skolas saņems uzņēmēju dāvinātos datorus

  Sikšņu un Bejas pamatskolā divu mēnešu laikā nogādās uzņēmēju ziedotos datorus. Tajās situācija datortehnoloģiju sagādē atzīta par īpaši kritisku,...

 • Piedāvā grāmatas un mācību materiālus

  Alūksnes rajona Izglītības pārvalde saņēmusi grāmatas un materiālus, kas atvieglos skolotāju un skolēnu mācību darbu.Alūksnes rajona Izglītības...