Jubilejā saņem dāvanu no Olgas Rajeckas

Labāk vienreiz redzēt, nekā daudzreiz dzirdēt - tā laikam var teikt par nedēļas nogalē notikušo Alūksnes vokālā ansambļa “Cielaviņas” piecu gadu jubilejas koncertu, kas patiesi bija izdevies.

Labāk vienreiz redzēt, nekā daudzreiz dzirdēt - tā laikam var teikt par nedēļas nogalē notikušo Alūksnes vokālā ansambļa "Cielaviņas" piecu gadu jubilejas koncertu, kas patiesi bija izdevies.
Ansambļa dalībnieces Ieva Bistrova, Līva Zariņa, Eva un Kaiva Molleres šoreiz daudziem sarūpēja patīkamu pārsteigumu un gādāja, lai skatītājiem, kas bija ieradušies kuplā pulkā, nebūtu garlaicīgi. Un ne viens vien nodomāja, ka jaunietes dzied tik labi, ka viņām noteikti vajadzētu iesākto turpināt.
Koncerts ilga apmēram pusotru stundu, un tā laikā varēja dzirdēt dziesmas, kas "Cielaviņu" jaunietēm ir mīļas un tuvas visus šos piecus gadus. Atsaucot atmiņā laiku pirms pieciem gadiem, klausītāji varēja dzirdēt tādas dziesmas kā "Nabaga sienāzītis" un "Karuselis". Koncertā jaunietes rādīja ne tikai to, ko jau ir apguvušas, bet arī jaunas uzstāšanās, piemēram, izpildot dziesmu "Dormire" vai arī pierādot, ka māk dziedāt ne tikai pēc notīm, bet arī pēc burtiem. Uzstājoties bija gādāts arī par interesantiem tērpiem sadarbībā ar SIA "Malvila". Koncerta vadītāja, dziedātāja Olga Rajecka dziesmu starplaikos iepazīstināja ar to, kā "Cielaviņām" šajos gados ir veicies.
"Kad māsas Kaiva un Eva vēl bija mazas, mēs iedraudzējāmies ar viņu mammu Inesi. Manuprāt, viņai ir liels nopelns, ka "Cielaviņas" izveidojās. Kopā ar "Cielaviņām" esmu koncertējusi ne tikai Alūksnes rajonā, bet arī citviet Latvijā. Mana lielākā vēlēšanās būtu, lai jaunietes nešķiras un turpina kopā dziedāt, jo viņas to prot labi," saka O.Rajecka.
Piecu gadu laikā "Cielaviņām" ar Olgu ir izveidojusies laba sadarbība. Jubilejā dziedātāja ansambļa dalībniecēm sarūpēja patīkamu un negaidītu dāvanu - iespēju piecas stundas pavadīt "Latvijas Radio" skaņu ierakstu studijā.
"Uzskatu, ka "Cielaviņu" meitenes ļoti labi dzied, tādēļ viņām vajadzētu veidot savu grupu un uzstāties. Manuprāt, ļoti laba bija Līvas sacerētā dziesma, ko koncertā viņas izpildīja, dziedot un spēlējot ģitāras. Latvijā ir daudz šlāgermūzikas, tādēļ vajadzētu vairāk popa un mūzikas ar dziļu domu. Šādu dāvanu pasniedzu, jo man gribas, lai meitenes ieraksta dziesmu, uztaisa tai aranžējumu, brauc uz "Latvijas Radio" studiju un iedzied to, lai pēc tam šo dziesmu varētu iesniegt kādā aptaujā, piemēram, "Muzikālajā bankā"," saka O.Rajecka.
"Cielaviņu" vadītāja Sigita Taivāne atzīst, ka ansamblis pirms pieciem gadiem tika izveidots nejauši un negaidīti. "Kādā dienā pie manis atnāca Ievas mamma un mudināja veidot ansambli. Līdz tam nevienu ansambli nebiju vadījusi, tādēļ arī man tas bija kaut kas jauns. Šo gadu laikā ansamblis ir attīstījies un veiksmīgi sevi parādījis. Turklāt "Cielaviņas" iespēju robežās vienmēr centušās neatteikt un uzstāties visur, kur aicina. Var teikt, ka "Cielaviņas" ir liberāls ansamblis, jo meitenēm arī ir liela teikšana. Kopīgi izvēlamies repertuāru, arī balsojušas par to esam," stāsta S.Taivāne. Viņa uzsver, ka ir mazliet grūti noticēt tam, ka "Cielaviņas" svin jau piecu gadu jubileju.
"Es domāju, ka ar meitenēm mēs sadarbību nepārtrauksim un turpināsim dziedāt, nenosakot konkrētu laiku. Uzskatu, ka meiteņu mācības dažādās skolās neko būtiski nemainīs. Jau līdz šim viņas darbdienās bija aizņemtas un es viņas redzēju tikai sestdienās. Turklāt mums tagad būs jāīsteno Olgas Rajeckas dāvana un jāieraksta dziesma. Pieļauju, ka varētu sadarboties ar Kristapu Krievkalnu, jo mums patīk viņa stils un dziesmas," norāda S.Taivāne.
"Tas, ko cilvēki koncertā redzēja un dzirdēja, ir liels piecu gadu darbs. Mēs, vecāki, esam pateicīgi skolotājai Sigitai Taivānei, kas meitenēm ir attīstījusi balsi. Manuprāt, koncerts bija izdevies un to nebūtu kauns izrādīt arī plašākai publikai. Uzskatu, ka vietējai pašvaldībai šādi jaunie talanti ir jāatbalsta," saka Līvas mamma Elita Zariņa.
Savukārt Ieva, Līva, Eva un Kaiva pateicas visiem, kas atbalstīja koncerta norisi.

Citu datumu laikraksti