Jūtas Alūksnes patriots

Alūksnietis Mareks Mohovikovs ir pirmais alūksnietis, kurš konkursā “Mis un Misters Latvija” ieguvis titulu “Misters Latvija 2012”. 25 gadu laikā, kopš pastāv šis konkurss, nevienam citam alūksnietim tas nav izdevies.


Mareka ģimene dzīvo Gulbenes novadā, Litenē, taču viņa vecvecāki dzīvo šeit, Alūksnē. Arī pats Mareks nu jau desmit gadus sevi dēvē par alūksnieti, jo te ir viņa draugi un skola, kurā viņš mācās. Brīvo laiku viņš labprātāk pavada ar savu ģimeni. “Mēģinu arī caur spēlēm iemācīt šo to dzīvei svarīgu savam mazākajam brālim. Katram bērnam nepieciešamas šādas zināšanas un pārliecība par sevi,” viņš saka.
- Kas tevi mudināja pieteikties konkursam “Mis un Misters Latvija 2012”?
- Alūksnes konkursam mani mudināja pieteikties draugi. It kā caur jokiem, bet viņi teica, ka es taču esot izskatīgs, lai pamēģinot! Es tad arī ņēmu un pamēģināju, un tāds arī bija rezultāts. Pēc Alūksnes konkursa domāju, vai ir vērts pieteikties konkursam “Mis un Misters Latvija”. Kamēr piedalījos Alūksnes konkursā, man pat tāda doma prātā neienāca. Apzvanīju ģimeni, draugus un, ieguvis iedrošinājumu, pieteicos. Pats arī vēlējos pamēģināt, redzēt, kā tas būs, cik tālu es tikšu. Tas nebija tāds ātrs un neapdomāts lēmums, taču beigās nonācu pie slēdziena – kāpēc gan nepamēģināt?
- Pastāsti, kā noritēja konkurss!
- Konkursā bija vairāki uzdevumi, kuriem mēs cītīgi gatavojāmies mēģinājumos. Viens no interesantākajiem uzvedumiem bija savu talantu izrādīšana. Talantu konkursā pārsvarā konkursanti vai nu dejoja, vai dziedāja. Arī es dejoju. Mana deja bija tāds kā mikslis starp mūsdienu populāro mūziku un breiku. Mums palīdzēja sagatavoties horeogrāfs Deniss Tumakovs, kurš mūs gatavoja arī Alūksnes konkursam. Gatavojāmies vairākus mēnešus, taču pats priekšnesums ilga aptuveni 40 minūtes. Viss pagāja ļoti ātri.
Pirms konkursa “Mis un Misters Alūksne 2013” es biju ļoti kautrīgs, taču konkurss palīdzēja man atvērties. Ļoti daudz deva sarunas un tas, ka citi mani uzlūkoja no cita skatpunkta, kas ļāva noticēt, ka es varu, ka esmu labs cilvēks, ka man ir labas īpašības. Izrādās, ka tas, kā tu sevi vērtē, ne vienmēr ir taisnība. Pats jau sevi vērtē visskarbāk. Uz Latvijas konkursa “Mis un Misters” skatuves jau bija daudz vieglāk. Nejutu vairs tādu uztraukumu kā Alūksnes konkursā. Varbūt tāpēc, ka tur bija daudz vairāk pazīstamu cilvēku. Par godu konkursa apaļajai dzimšanas dienai norisinājās arī vērienīgs pasākums, kurā piedalījās visi tie dalībnieki, kas konkursā bija piedalījušies visu šo gadu laikā.
- Kādas ir sajūtas pēc uzvaras?
- Tas bija diezgan liels šoks, jo kā favorītu es biju iedomājies kādu citu puisi. Es domāju, ka varbūt būšu trijniekā, taču biju ļoti pārsteigts, dzirdot savu vārdu. Tajā brīdī mani pārņēma liels prieks. Arī mana ģimene bija klāt un mamma saviļņojumā nespēja valdīt asaras. Telefons bija karsts, jo draugi zvanīja, lai mani apsveiktu. Tas tiešām bija patīkami! Dzirdēju savu vārdu, bet nespēju kaut kā tam noticēt. Tā līdz galam sapratu, ka tas ir noticis, tikai nākamajā dienā no rīta. Līdz tam tas viss vēl šķita kaut kā neticami.
Esmu arī gandarīts, ka esmu pirmais alūksnietis, kurš uzvarējis šajā konkursā. Es pret to attiecos ļoti nopietni, jo ir liels prieks pārstāvēt Alūksni. Es tomēr jūtos Alūksnes patriots, lai arī dzīvoju šeit tikai desmit gadus, un tas ir liels gods - būt pirmajam. Īstenībā nemaz neizjūtu, ka man ir šis tituls. Zinu, kas tas ir un kā tas būtu jāuztver, taču mana attieksme nav no tā mainījusies.
- Kādus pienākumus uzliek tituls?
- Zinu, ka būs jāvada dažādi pasākumi, konkursi. Varbūt būs jādod kāds padoms dalībniekiem. Arī fotosesijas, protams. Pagaidām gan es nezinu vēl konkrētus pienākumus, bet tituls nav tikai vienkārši tituls, tie ir arī pienākumi, kas tam nāk līdzi.
- Kas ir skaistums? Kāda ir skaista sieviete un kāds ir skaists vīrietis?
- Visam ir jābūt balansā. Cilvēkam ir jābūt tādam, ar kuru ir jautri kopā un uz kuru ir jauki paskatīties. Skaistums jau ir tāda grūti raksturojama lieta. To vienkārši var redzēt un just, it sevišķi, ja tu kādu cilvēku pazīsti. Nevar jau tā no pirmā acu uzmetiena uzreiz pateikt, cilvēks ir skaists vai ne. Arī man pašam ir bijis tā, ka sākumā cilvēks vizuāli nav šķitis pievilcīgs, taču, iepazīstot viņu, man viņš sāk šķist ļoti skaists. Tomēr nav vērts vīru skatīt no cepures. Sievieti skaistu padara maigums, bet vīrieti – izlēmība. Sieviete var nodarboties kaut vai ar kikboksu, bet tik un tā no viņas virmos kas sievišķīgs.
- Kāpēc mūsdienu sabiedrībā ir tik svarīgs vizuālais tēls?
- Pirmais iespaids parasti jau rodas no vizuālā tēla. Arī darba intervijās tas tomēr ir nepieciešams. Savā skolā gan neesmu manījis, ka jaunieši apsmietu kādu viņa izskata dēļ, bet, protams, tā gadās. Es nezinu, kāpēc bērni un jaunieši apsmej otru. Varbūt tie ir kādi apstākļi ģimenē vai kādi konkrēti notikumi. Bērnā, kurš tiek apsmiets, tas rada ļoti lielu mazvērtības kompleksu. Cilvēku tas var ietekmēt ļoti spēcīgi. Ja cilvēkam nav pārliecības par sevi, tad tas ir ļoti grūti. Es nezinu, kā to risināt, taču tas, manuprāt, ir atkarīgs no rakstura stipruma. Ir jāsaprot, ka citu cilvēku domas ir citu cilvēku domas, tās nav tavējās. Ir jādomā par to, kas tu esi un ko vari sasniegt.
- Kas raksturo spēcīga rakstura cilvēku?
- Spēcīga rakstura cilvēku raksturo tas, ka viņš sevi jebkurā situācijā var parādīt no labākās puses.Katram cilvēkam ir kāda vājā zona, un mums katram tāda ir, taču ir jākoncentrējas uz to, kur tu esi spēcīgs. Spēcīgs raksturs nozīmē arī to, ka vari virzīties uz savu mērķi un nenobīties. Tā ir tāda stingrība, kad tu apņemies un arī dari.
- Ko tu ieteiktu jauniešiem, kuri nav par sevi pārliecināti?
- Es ieteiktu paļauties uz sevi. Panākumus sasniegsi tikai tu! Citu atbalsts ir vajadzīgs, tas ir optimāls, bet tas tomēr nav galvenais. Ir cilvēki, kuri tikai meklē citu atbalstu, bet jāpaļaujas, pirmkārt, ir uz sevi. Galvenais ir pārāk nekoncentrēties uz to, ko citi saka, bet saprast, kas tu pats esi. Jāsaprot arī tas, ka tikai tev pašam būs jāpieņem dzīves lēmumi. Ir jāiemācās būt neatkarīgam no citiem un necensties visu laiku savu vērtību meklēt citos.
- Kādi ir tavi nākotnes plāni?
- Gribētu mācīties politiku, diplomātiju. Mani tas ļoti interesē. Tuvojas vēlēšanas, un es varu katram politiķim novēlēt turēt savus solījumus. Bieži vien jau politiķi sasola kaut ko, lai tikai tiktu ievēlēti. Protams, var gadīties dažādu apstākļu sakritības, kad kaut kas nav iespējams, taču cilvēkam tomēr būtu jātur savs vārds, cik vien tas ir no viņa atkarīgs. Cilvēku var vērtēt pēc viņa dotā vārda – vai viņš to tur vai arī ne.

Citu datumu laikraksti

 • Ape īsumā

  Ape Igaunijas – Latvijas pārrobežu sadarbības projektā “Ideja uz robežas” 12.maijā tiks rīkots pārrobežu gadatirgus. Tas notiks Avotu ielas un...

 • Jauniešu klubs “Sliedes” piesaista ziedotājus

  Sabiedriskā labuma komisija ieteikusi Valsts ieņēmumu dienestam piešķirt sabiedriskā labuma organizācijas statusu biedrībai “Apes jauniešu klubs...

 • Iedzīvotājus neapmierina domes atbilde

  Alūksniete Jana Zilkalne saņēmusi atbildi uz iedzīvotāju vēstuli, kurā tika uzdoti jautājumi par SIA “Alūksnes nami” darbību. Tajā nav saņemtas...

 • Elektrības norēķinu karšu nav un nebūs

  “Alūksnes Ziņas” jau iepriekšējā laikraksta numurā rakstīja, ka AS “Latvenergo” paplašinājusi sociālā atbalsta – elektrības norēķina karšu – saņēmēju...

 • Alūksne īsumā

  Alūksne Novads Pašvaldības pirmsskolas izglītības iestādē „Pienenīte” vasarā plānots veikt otrā stāva un sporta zāles izbūvi. „Pienenītes” ...

 • Horoskopi

  19. – 25.aprīlisAuns Nedēļas nogalē radīsies nepieciešamība gūt ātrus rezultātus tagad un tūlīt. Nepārcentieties savās darbībās. Sporta nodarbības...