Kā gaujienieši brauca Ziemeļmeitu lūkoties...

Kad tika izsludināts konkurss “Ko tu zini par K.Skalbi?”, kas veltīts rakstnieka, dzejnieka, politiskā darbinieka K.Skalbes 125.dzimšanas dienai, Ojāra Vācieša Gaujienas vidusskolas 12.klase, kā arī I.Ozoliņš un A.Paisums nolēma atsaukties aicinājumam.

Kad tika izsludināts konkurss "Ko tu zini par K.Skalbi?" (paldies organizatoriem par šā konkursa ideju!), kas veltīts rakstnieka, dzejnieka, politiskā darbinieka Kārļa Skalbes 125.dzimšanas dienai, Ojāra Vācieša Gaujienas vidusskolas 12.klase, kā arī Ivars Ozoliņš un Andrejs Paisums (abi no 10.klases) nolēma atsaukties aicinājumam.
Pēc kāda laika saņēma uzaicinājumu 7.novembrī pulksten 10.00 Rīgā, Latviešu biedrības namā, ierasties uz pasākumu, kurā iekļauta zinātniskā konference, nodarbes ar Puķu Ansi Pasaku istabā, iespēja ielūkoties Kārļa Skalbes novada goda istabā, kā arī - "Kā es braucu Ziemeļmeitu lūkoties".
Uz Rīgu devās pārstāves no 12.klases - Iveta Kurloviča, Maija Valtiņa un abi zēni - Ivars un Andrejs.
Pasākumā uzzinājām, ka konkursā piedalījās apmēram 170 darbi no visas Latvijas. Visvairāk darbu bijis no Vidzemes, tad seko Latgale, Kurzeme un Zemgale. Konkursa rīkotājus izbrīnījis, ka Rīgas skolas pārstāvētas niecīgi.
Liels pārsteigums bija tas, ka konkursa rīkotāji pārliecinoši nenorādīja labos konkursantu darbus! Vairāk žūrijas priekšsēdētājs I.Bērsons kritizēja skolēnus par nepareizību un neprecizitātēm. Neviens no uzjautātajiem neatklāja, kur ir radis atbildi par K.Skalbi - "Latvju Mēnešraksta" redaktoru. Droši vien negribēja satraukt jau tā uztrauktos organizētājus. Ko darīt gadījumos, kad informācija ir dota, bet, vai ticēt tai var, tā arī organizētāji nepateica. Viņi priecājoties par dažiem klašu kolektīviem... No kurienes tie ir - palika noslēpums. Labi esot tas, ka jaunieši par K.Skalbi interesējas un pēta viņa dzīvi un daiļradi. Vairāk pozitīvā gaidījām no organizatoru puses darba vērtējumu apskatā!
Konferencē uzstājās lektori V.Vecvagars, A.Priedīte - Janelsiņa, I.Bērsons, M.Valtere un citi. Jauniešus (arī gaujieniešus) intriģēja citātu daudzums no Skalbes darbiem. Sirds un saules dzejnieks. Cilvēks, kurš ikdienišķo padarīja lielu. Uzzinājām diezgan daudz, tomēr arī ieinteresēts jaunietis nespēj pilnvērtīgi koncentrēties, ja jāuzklausa liela apjoma materiāls. Varbūt tāpēc liela daļa konkursantu ieradās tikai uz pasākumu pulksten 14.00?
Gaujienieši paciemojās arī pie puķu Anša un piedalījās viņa rīkotajās spēlēs un sacensībās. Emocionāla bija tikšanās ar animācijas filmu režisori Rozi Stiebru, kura dalībniekiem uzdāvināja oriģinālus animācijas filmu zīmētos kadrus.
Gaidījām tikšanos ar K.Skalbes mazdēlu Andreju, diemžēl tā nenotika. Tikšanās noteikti būtu gan vizuāls, gan informatīvs ieguvums konkursantiem.
Beigu pasākumā zāle bija pārpildīta. Priecēja "Knīpas un knauķi" ar dziesmām, kuru vārdu autors ir K.Skalbe.
Starp apbalvotajiem - divas meitenes no Valmieras, meitenes no Skrundas un Mazsalacas. Četri konkursanti saņēma speciālbalvas. Protams, nevar apbalvot visus. Bet kaut ko zāle gaidīja... Varbūt lielākus svētkus? Ne tik daudz norādījumu, kas nav bijis pareizs? Tā taču bija K.Skalbes dzimšanas diena!
Ziemeļmeita bija paslēpusies un mums neatklājās... Iespējams, ka pirmais pasākums, kas veltīts latviešu literatūras klasiķim, ir labs sākums nākotnes ideju īstenošanā. Protams, gaujienieši piedalīsies atkal, tomēr rūgtuma piegarša palika.

Citu datumu laikraksti

 • Turpinās kompensāciju izmaksa

  Latvijā sākas Vācijas fonda “Atmiņa, atbildība un nākotne” kompensāciju 2. kārtas izmaksa nacionālsociālisma upuriem.Latvijā sākas Vācijas fonda...

 • Līdz brīnumam vēl jāpaciešas

  Šobrīd lielās partijas nav nominējušas savu kandidātu premjera amatam, ne arī vienojušās par jaunās koalīcijas aprisēm.Šobrīd lielās partijas nav...

 • Būs “Zaļās karotītes” produktu degustācija

  Alūksnes Jauno māmiņu skola sadarbībā ar laikrakstu “Alūksnes Ziņas” aicina visas māmiņas, kā arī citus interesentus uz tikšanos par kvalitatīva...

 • Skolā atver kafejnīcu

  Jaunannas pamatskolā Mārtiņdienu svinēja jau 8.novembrī. To oriģinālā kafejnīcas veidā organizēja 8.klases skolēni.Jaunannas pamatskolā Mārtiņdienu...

 • Dodas ķekatās

  Mārtiņdienas priekšvakarā aktīvākie Pededzes bibliotēkas lasītāji kopā ar bibliotēkas vadītāju Antoņinu Girs devās ķekatās pie vienīgā sava pagasta...

 • Noraida lūgumu ierosināt krimināllietu

  Ģenerālprokuratūra noraidījusi Alūksnes pilsētas domes lūgumu ierosināt krimināllietu pret SIA “Silmežs A” un sabiedrisko organizāciju “Mūzika...