Kā mālu izmantot skaistumam?

Parasti, izdzirdot vārdu "māli", iedomājamies pelēku, nepievilcīgu masu un pirmajā brīdī prātā pat neienāk doma, cik māls var būt efektīvs skaistuma saglabāšanas un atjaunošanas līdzeklis.

Parasti, izdzirdot vārdu "māli", iedomājamies pelēku, nepievilcīgu masu un pirmajā brīdī prātā pat neienāk doma, cik māls var būt efektīvs skaistuma saglabāšanas un atjaunošanas līdzeklis.
Izrādās, ka tieši šis dabas materiāls spēj palīdzēt sievietei atsvaidzināt seju, noslīpēt figūru, sakopt sastrādātas rokas vai atpūtināt nogurušas kājas. Galvenais, ka tas ir lēts skaistumkopšanas līdzeklis - viena kosmētisko mālu komplekta iegādei nevajadzēs tērēt pat vienu latu un no tā iznāks maskas vairākām lietošanas reizēm.
No Krievijas ievestajiem māliem iegūst pulveri, vispirms veicot stingru kontroli un mehānisku attīrīšanu. Pulveris ir dažādas krāsas, tāpēc mālam ir dažādi nosaukumi: baltais, zilais, rozā, melnais māls. Mālu krāsu nosaka nevis krāsvielas, bet to sastāvā esošie komponenti - sāļi, mikroun makroelementi. Kosmētiskajos mālos nav nekādu konservantu, bet gan ekoloģiski tīri komponenti - bezkrāsas henna, alus raugs un ūdensaugi.
Māli maigi un saudzīgi iedarbojas uz ādu, pēc mālu maskas lietošanas ir vienreizēja sajūta, jo āda ir attīrīta, tās virsma ir gluda, mīksta un slīdīga. Mālus liek ne tikai uz sejas ādas, ar tiem var noziest visu ķermeni. Pirms lietošanas pulveris jāizšķīdina ūdenī līdz krējuma konsistencei. Tikai jāatceras, ka konkrēta veida māli domāti konkrētam mērķim un arī efekts ir atšķirīgs.
Baltajiem māliem piemīt balinošs efekts, tie izlīdzina krunkas, attīra ādu no pūtītēm un pinnēm. Tos var izmantot arī svīstošu kāju pūderēšanai un pietūkuma noņemšanai zem acīm, bet nogurušām kājām un rokām ieteicamas mālu vanniņas.
Zilos mālus var izmantot cīņā pret celulītu, stresu, arī matu stiprināšanai. Savukārt melnie māli ir viens no spēcīgākajiem līdzekļiem pret lieko svaru un arī pret celulītu. Melnie māli visefektīvāk palīdz uzturēt līdz ar vecumu pavājinošos apmaiņas procesus šūnās.
Rozā māli ne tikai atver poras, ir spēcīgs līdzeklis pret ādas kairinājumiem, matu un nagu lūšanu. Rozā mālu vannas labi iedarbojas uz ādu, tonizē visu organismu, izvada šlakvielas un labvēlīgi iedarbojas uz asinsrites sistēmu. Tie satur silīciju, dzelzi, magniju, kalciju. Sagatavoto masku klāj uz sejas, kakla vai dekoltē. Pēc 20 līdz 25 minūtēm noskalo ar siltu ūdeni.

Citu datumu laikraksti

  • Plāno atcelt ienākumu nodokļa maksāšanu

    Paredzams, ka meža īpašniekiem vairs nebūs jāmaksā iedzīvotāju ienākuma nodoklis par to īpašumā esošā meža pārdošanu izciršanai un darījumiem ar tajā...

  • Mācības pielāgos reālās dzīves prasībām

    Nākamajā mācību gadā būs izmaiņas pamatizglītības mācību saturā.Nākamajā mācību gadā būs izmaiņas pamatizglītības mācību saturā. Notiks pārmaiņas...

  • Nedēļas nogalē kļūs aukstāks

    Latvijas Vides, ģeoloģijas un meteoroloģijas aģentūra sola, ka nedēļas nogalē kļūs aukstāks. Gaisa temperatūra sestdienas un svētdienas naktī būs no...