Kā vērtēt vēlēšanu rezultātus?

Aizvadītajā nedēļā 954 vēlēšanu iecirkņos Latvijā un 121 vēlēšanu iecirknī ārvalstīs notika 13.Saeimas vēlēšanas. Vēlēšanu iecirkņos savu balsi atdeva ne tikai Latvijā dzīvojošie iedzīvotāji, bet arī ārzemēs esošie latvieši, kuriem rūp Latvijas nākotne.
Santa Janīte, bijusī alūksniete, kura šobrīd dzīvo NīderlandēIr vilšanāsVēlēšanu rezultātus biju gaidījusi citādākus. Pati balsoju par “Jauno konservatīvo partiju”. Vēlētos, lai Saeimā būtu jauni cilvēki. Svarīgi, lai valstī sāktu rūpēties par pensionāriem un jaunajām māmiņām, jo līdz šim tas viss ir bijis smieklīgi, piemēram, 11 eiro bērnu pabalsts mēnesī nav nopietni. Tajā pašā laikā viens cietumnieks Latvijā izmaksā 10 eiro. Šogad pirmoreiz vēlēju ārzemēs. Uz vēlēšanām devos ar cerību, ka kaut kas uzlabosies un mainīsies, bet tagad secinu, ka viss velti. Esmu vīlusies par lielo balsu skaitu partijai “Saskaņa”. Domāju, ja mainītos ekonomiskais stāvoklis Latvijā, es varētu atgriezties mājās, bet šobrīd neesmu gatava strādāt par Latvijā noteikto minimālo algu. Nīderlandē es saņemu četras reizes lielāku algu par to, ko saņēmu, strādājot Latvijā. Šeit arī ir labāki darba apstākļi nekā Latvijā, šeit kā darbinieks jūtos novērtēta.

Roberts Zvejnieks no ApesVai tiks pāri savstarpējiem aizvainojumiem?13.Saeimas vēlēšanās manas prognozes piepildījās, jo biju pārliecināts, ka “KPV LV” sasniegs lielu auditoriju ar saviem skaļajiem paziņojumiem. Prognozēju, ka būs otrā aiz “Saskaņas”. Partija, par kuru balsoju, ir iekļuvusi Saeimā, un es ceru, ka ieņems nopietnu lomu valdības veidošanā un varēs pievērsties izglītības un valsts pārvaldes modernizācijas jautājumiem. Pirms vēlēšanām publicēju savas domas par “KPV LV” “Facebook.com” lapā. Zinu, ka ļoti daudzi ņēma vērā manus ieteikumus, un tas priecē. Tomēr ļoti žēl, ka gan Apes, gan Alūksnes novados šī partija ir līderos. Tas, kam es īpaši sekošu līdzi, ir “KPV LV” pēcvēlēšanu retorika, kas pirms vēlēšanām bija ļoti agresīva. Saprotams, ka tā bija taktika, lai sasniegtu pēc iespējas lielāku auditoriju, kas viņiem arī izdevās. Tomēr pirms vēlēšanām viņi nepamatoti agresīvi vērsās gan pret konkurentiem, gan pret žurnālistiem. Vai pārējās partijas spēs samierināties ar šiem priekšvēlēšanu uzbrukumiem? Valdības veidošanā liela loma būs tieši Artusa Kaimiņa partijai. Viņi zina, ka koalīciju var izveidot arī bez “KPV LV”, tāpēc viņiem nāksies atkāpties no saviem principiem un arī pievilt savus vēlētājus. Ja kompromiss netiks panākts un “KPV LV” paliks opozīcijā, būs interesanti paskatīties, vai viņi turpinās pārstāvēt tautas intereses un balsot kopā ar koalīciju būtiskos labklājību uzlabojošos jautājumos, kā paši solīja pirms vēlēšanām, vai tomēr principa pēc iestāsies pret visiem jautājumiem. Jo vairāk vietu Saeimā šai partijai, jo grūtāks būs darbs valdībai neatkarīgi no tā, vai viņi būs koalīcijā vai opozīcijā. Uzskatu, ka šī partija ir neprognozējama un no viņiem var sagaidīt viskardinālākos manevrus.
Vienīgais pārsteigums bija ZZS vājais sniegums, kas izskaidrojams ar veco politiķu klātbūtni partijā un neizteiksmīgo priekšvēlēšanu kampaņu. Prieks, ka “progresīvie” tikuši pāri 2 % robežai - šai partijai ir daudz mūsdienīgu ideju, ko viņi nākotnē varētu realizēt. Ļoti ceru, ka visas partijas strādās ar lielu entuziasmu un tautas labklājības interesēs, noliekot savstarpējās ķildas pagātnē.
Helvijs Laicens no Apes, kurš studē AnglijāValdībā vajag jaunus cilvēkusPats uz vēlēšanām devos ārzemēs, jo šobrīd studēju Anglijā. Uz 13.Saeimas vēlēšanām skatījos daudzsološi, jo domāju, ka lielai daļai Latvijas pilsoņu bija apnikusi pašreizējā koalīcija. Jaunās partijas - “KPV LV”, JKP un “Attīstībai/Par!” bija vienīgās partijas, uz kurām skatījos ar pārliecību. Pēc vairāku debašu vērošanas secināju, ka savu balsi atdošu “KPV LV”. Kādu nepiesaistīja viņu vulgaritāte, uzbrukumi žurnālistiem un citiem deputātiem, bet, izskatot pārējos variantus, mani piesaistīja tieši viņu solījumi – paaugstināt cilvēku labklājību. Vēlētos, lai viņi veido koalīciju ar JKP vai “Attīstībai/Par!” un Nacionālo apvienību. Ceru, ka ZZS un “Jaunā Vienotība” paliks opozīcijā ar “Saskaņu”. Šīs partijas ir pietiekami ņēmuši pārsvaru valdībā, domāju, ka tagad jauniem cilvēkiem jāņem pārsvars. Latvijā atgriezīšos neatkarīgi no valdošās varas, bet arī ceru, ka valdošā vara beidzot sāks domāt par Latvijas iedzīvotājiem.

Citu datumu laikraksti

 • Bērni zīmē dzejoļus

  Bērni zīmē dzejoļus

  Līdz septembra beigām Alūksnes pilsētas bibliotēkā izstādē “Zīmēju dzejoli” apskatāmas Alūksnes mākslas skolas audzēkņu darinātās grāmatiņas. Katra...

 • Alūksnes slimnīca – kā ķīlnieki 2

  Alūksnes slimnīca – kā ķīlnieki

  Šis būs stāsts par Alūksnes slimnīcu, par gulbeniešiem un balveniešiem, par Latvijas veselības aprūpes sistēmas lielajiem, melnajiem robiem, par...

 • Liels paldies, ka Alūksnes slimnīca ir!

  Liels paldies, ka Alūksnes slimnīca ir!

  Gulbenietes, četru bērnu māmiņas Inetas Sidorovas-Ragas pieredzes stāsts un pārdomas par veselības aprūpes pakalpojumu pieejamību Alūksnē, Gulbenē un...