Kad satiekas radi, draugi un paziņas

Kapi Alūksnē vienmēr ir sakopti. Aizgājēju dusas vietas izceļas ar izdomu no dzīvo puses un vieno ar kādu netveramu vēlēšanos no tiem, kuri pārcēlušies uz aizsaules dārziem.

Kapi Alūksnē vienmēr ir sakopti. Aizgājēju dusas vietas izceļas ar izdomu no dzīvo puses un vieno ar kādu netveramu vēlēšanos no tiem, kuri pārcēlušies uz aizsaules dārziem. Tāpēc te kopiņas varētu sacensties par dažu labu pagalmu.
Sevišķi liela rosīšanās jūtama pirms kapusvētkiem. Tas būtībā ir radu saiets, tikai šoreiz "aicinātāji" ir tie, kuru dēļ ir šie kapusvētki. Tā ir diena, kad satiekas tagadne ar pagātni. Pirms svētkiem savējo atdusas vietas brauc sakopt no tuvākas un tālākas apkārtnes.
Arī alūksnietim Robertam Tučam viens pēc otra kapu kalniņā guldīti tuvinieki. Viņš ber smiltis spaiņos, kuri pēc tam pārceļo uz Roberta mašīnu.
"Smiltis katru gadu pieved laikus pietiekamā daudzumā un kvalitatīvas. Man te guļ tēvs, māte, sievas radi. Nē, ar smiltīm problēmu nav, drīz atvedīs atkal.
Drīzāk ir citas galvassāpes. Sievas tuvinieku kapu kopiņai taciņas malā izvilktas četras radzītes. Kādam iepatikās vai pietrūka, tāpēc paņēma. Tas ir nepatīkami.
Alūksnes kapi ir skaisti. Ielejas mijas ar uzkalniem. Kā jau vienmēr, šādās reizēs sabrauc ciemiņi no malu malām. Mums brauc no Rīgas, kādreiz arī no Kanādas. Tā ir skaista tradīcija, kad satiekas radi, draugi, paziņas," saka R.Tučs, pildot ar smiltīm kārtējos spaiņus.

Citu datumu laikraksti

  • Iesaistās latvāņu apkarošanā

    Pagājušajā gadā Zemkopības ministrijas aktīvās rīcības dēļ Latvija ieguva atbalstu latvāņu apkarošanai no Eiropas Savienības struktūrfondu...

  • Izstrādās tehnisko projektu vakarskolai

    Alūksnes rajona padomes jūlija sēdē tika pieņemts lēmums par grozījumu veikšanu rajona padomes 2005.gada budžetā.Alūksnes rajona padomes jūlija sēdē...

  • Vismazāk postījumu ceļu aprīkojumam

    Gada pirmajā pusē vismazāk postījumu ceļu aprīkojumam nodarīts Alūksnes rajonā. Vandāļi un pārgalvīgi braucēji radījuši 264 latu zaudējumus, tas ir...