Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Kāds būs nākamais gads?

Tradicionāli esam pieraduši masu medijos lasīt astroloģiskās prognozes Auniem, Vēršiem un citiem - līdz pat Zivs zīmei, tomēr, tuvojoties jaunajam gadam, avīzēs, žurnālos publicē arī ķīniešu vai japāņu (austrumu) gada horoskopus.

Tradicionāli esam pieraduši masu medijos lasīt astroloģiskās prognozes Auniem, Vēršiem un citiem - līdz pat Zivs zīmei, tomēr, tuvojoties jaunajam gadam, avīzēs, žurnālos publicē arī ķīniešu vai japāņu (austrumu) gada horoskopus.
Klienti bieži vaicā astrologam, vai personīgo horoskopu veido, izmantojot arī austrumu sistēmu. Pārsvarā Latvijā tomēr orientējas uz tradicionālo rietumu horoskopu, kura pamatā ir Saules zodiaks, tomēr atsevišķi astrologi lieto arī austrumu metodes. Abas sistēmas ir dažādas, tomēr rezultāts, protams, vienāds.
Pirmkārt, atšķirības nosaka dažādās filozofiskās sistēmas, kas ir abu astroloģijas metožu pamatā. Rietumnieki vēlas pasauli pārveidot pēc saviem ieskatiem, pakļaut sev likteni, bet Austrumos visa pamatā ir mācība, kā pārveidot sevi, kļūt labākam, darīt labu, nevis kādu pārspēt. Pēc viņu uzskatiem ne vienmēr par katru cenu, pārvarot neskaitāmus šķēršļus, jācenšas sasniegt virsotni, reizēm labāk nogaidīt piemērotāku laiku.
Atšķirīgi ir arī pirmelementu un zodiaka zīmju nosaukumi. Rietumu mācība apgalvo, ka visa pamatā ir četras stihijas - Zeme, Gaiss, Uguns un Ūdens, bet austrumu mācība izšķir piecus elementus - Zemi, Ūdeni, Metālu, Koku, Uguni.
Nākamā būtiskā atšķirība ir tā, ka pēc rietumu filozofijas Zemi, dabu, cilvēkus ietekmē kosmoss, planētas. Savukārt, austrumnieki uzskata, ka visa pamatā ir enerģijas pozitīvā un negatīvā (vīrišķā un sievišķā jeb Jan un Iņ) savstarpēja pievilkšanās un pārvēršanās vienam otrā. Pēc rietumnieku domām pievelkas līdzīgs ar līdzīgu, bet pēc austrumnieku - tieši pretēji.
2004.gads pēc austrumu horoskopa sāksies 21. janvārī pulksten 23.05 un būs Koka Pērtiķa gads. Vēlams svētku eglīti (var ienest istabā arī citu koku) saglabāt līdz šim datumam un novietot telpas centrā, jo tieši koks būs nākamā gada simbols.
Galdā vēlams celt pupas, zirņus, rupjmaizi, saldo plātsmaizi. Raugiet, lai būtu pārstāvētas visas garšas - salds, sāļš, skābs. Istabas četros stūros vēlams izvietot ziedus un traukus ar augļiem. Apģērbā lai dominē viss spilgtais, krāsainais, jo gada saimnieks - Pērtiķis - mīl svētkus, karnevāla gaisotni. Ieteicamā sveču krāsa - rozā, zelta, violeta, zaļa, bet ne sarkana. Iestājoties jaunajam gadam, domājiet labas domas, pie tam turiet kreisajā rokā kalnu kristālu, tad ieceres nepaliks tikai sapņu līmenī!
Gada krāsa - zila, zaļa. Gada valdošā planēta Venera - mīlas, skaistuma dieviete gadam piešķir harmoniju, spēju izjusti mīlēt, radošas tendences, mākslas izpratni. Sevišķi veiksies radošu profesiju pārstāvjiem, kā arī Vēršiem un Svariem, jo Venera ir viņu planēta. Labs laiks partnerattiecību veidošanai, bērnu radīšanai. Liela nozīme sievietēm gan politikā, gan sadzīvē, ģimenē. Modes tendences vairāk klasiskas, romantiskas, gada sākumā etniskas, pavasarī avangardiskas, rudenī retro stilā. Cilvēkiem jācenšas radīt ap sevi skaisto, jātiecas pēc miera, sapratnes.
Materiāls tapis sadarbībā ar "Horoskopu pasauli"

Citu datumu laikraksti

 • Pirms svētkiem augstskolā paplašina telpas

  Rīgas Pedagoģijas un izglītības vadības augstskolas Alūksnes studiju centram ir paplašinātas telpas, izveidojot lielāku biblitēku.Rīgas Pedagoģijas...

 • Aicina apvienoties bronhiālās astmas slimniekus

  Latvijas Astmas un alerģijas biedrība izteikusi priekšlikumu tās nodaļu veidot arī Alūksnē. Latvijā biedrība darbojas jau trīspadsmit gadus un tai ir...

 • Vanadzēni svinēs svētkus

  “Daugavas Vanagi Latvijā” Alūksnes nodaļa Alūksnes tautas namā 28.decembrī pulksten 10.00 vanadzēniem rīko svētku pasākumu."Daugavas Vanagi Latvijā"...

 • Velk bluķi un dedzina grēkus

  Mālupes pagastā kultūras darbinieki ceturtdien organizēja nebijušu pasākumu - bluķa vilkšanu pa pagasta iestādēm, lai aizdzītu visus ļaunos...

 • Skatlogus rotā savam un klientu priekam

  Iestājoties krēslai, pilsētas ielās iedegas laternas, arī veikalu skatlogos sāk mirdzēt sveču liesmiņas un daudzkrāsainas lampiņas.Iestājoties...

 • Iepazīst mazpulka radošo darbu

  Ziemeru 29.mazpulka dalībnieku projekti guvuši atzinību ne tikai Alūksnes rajonā, bet ir pazīstami arī valstī. Ar viņu veikumu pamatskolā un pagastā...