Kaimiņu nesaskaņas turpinās

Jau kopš 2009.gada “Alūksnes Ziņas” ir sekojušas līdzi kādam kaimiņu nesaskaņu stāstam Alūksnē. Valkas ielas 5.nama iedzīvotāji ir neapmierināti ar savu kaimiņu Oļegu, kurš nepiedalās mājas apsaimniekošanā. Kaimiņi konfliktu tā arī nav atrisinājuši un jūtas bezspēcīgi. “Ja mums nekas nepalīdzēs, mēs vērsīsimies pie televīzijas raidījuma “Bez tabu”,” saka mājas iedzīvotājs Ivars Birzgalis.

Mēs jau neprasām neko
neizdarāmu
Konflikts izcēlies jau pirms vairākiem gadiem, kad mājas iedzīvotāji izteica neapmierinātību par to, ka Oļegs sava naktspoda saturu lej dārza stūrī. 1.stāva iedzīvotāja Inta Kuple teic, ka kādreiz ir ļāvusi Oļegam izmantot savu āra tualeti, kura tikusi uzbūvēta pašu un kaimiņu vajadzībām. “Arī Oļegs ar saviem draugiem to ir izmantojis, bet pēc kāda laika tā izskatījās drausmīgi. Tie ir mūsu materiāli, mūsu līdzekļi, un ir ļoti skumji, ka mēs pat nevaram cienīgi ieiet savā tualetē. Viņš mums tagad aizrāda, ka smird jau tāpēc, ka mēs viņu nelaižam tualetē, bet tad, kad mēs ļāvām to izmantot, viņš sausajā tualetē lēja arī ūdeņus. Sauso tualeti taču nevar izvest katru nedēļu! Tāpēc mēs arī vairs neļaujam Oļegam izmantot to,” saka I.Kuple.
Valkas ielas 5.nama iedzīvotāji ir vērsušies gan pie dzīvokļa īpašnieces, gan pašvaldības policijā un citās iestādēs. “Ar pašu Oļegu ir neiespējami sarunāties. Reiz kāda no viņa draudzenēm man pat draudēja ar nazi. Pats Oļegs, kad es viņam ko aizrādu, uzreiz sāk lietot ļoti rupjus izteicienus,” saka I.Kuple.

Policija savstarpēju nesaskaņu gadījumos var maz līdzēt
Mājas iedzīvotāji vairs neredz iespēju sarunāties ar Oļegu un jau atkal vēlas vērsties pie dzīvokļa īpašnieces Anitas Alfjorovas. Alūksnes novada pašvaldības policijas priekšnieks Ardis Tomsons norāda, ka cietušajiem savu kaimiņu un dzīvokļa saimnieci būtu rakstiski jābrīdina, ka viņi vērsīsies tiesā. Mājas iedzīvotāji to arī ir darījuši. “Likuma “Par dzīvokļa īpašumu” 16.pants nosaka – dzīvokļa īpašumu var atsavināt tiesas ceļā, ja dzīvokļa īpašnieks vai personas, kas dzīvo kopā ar dzīvokļa īpašnieku, sistemātiski pārkāpj telpu lietošanas noteikumus, tādējādi padarot citiem tās pašas mājas dzīvokļu īpašniekiem neiespējamu dzīvošanu vienā namā. Piemēram, SIA “Alūksnes nami” apsaimniekotajās mājās šādi ir panākusi izlikšanu no dzīvokļa – dzīvojamās platības atsavināšanu cilvēkiem, kas šādus apstākļus ir radījuši. Policija savstarpēju nesaskaņu gadījumos var maz līdzēt, bet varam piemērot naudas sodu par tīšu trokšņu radīšanu,” skaidro A.Tomsons.

Šajā strīdā nav vainīgs tikai mana dzīvokļa īrnieks
Dzīvokļa īpašniece A.Alfjorova norāda, ka kaimiņu strīds uzsācies tieši ar tualetes slēgšanu. “Loģiski, ja cilvēkam neļauj iet tualetē, viņam taču naktspoda saturs kaut kur jāliek. Valkas 5.nama iedzīvotāji vērsās pie manis ar lūgumu uzcelt tur vēl vienu āra tualeti, bet es to nedrīkstu darīt. Tā ir zemes domājamā daļa, tāpēc uz tās es nedrīkstu veikt nekādus būvdarbus, taču mājas iedzīvotāji, protams, man netic un turpina apvainot,” saka A.Alfjorova.
Alūksnes novada būvvaldes vadītāja - galvenā arhitekte Līga Šķepaste apstiprina, ka viens īpašnieks nedrīkst veikt nekādus būvdarbus uz kopīpašuma zemes.
Nebeidzamais kaimiņu strīds ir nomocījis ne tikai Valkas ielas 5.nama iedzīvotājus, bet arī 1.stāva dzīvokļa īpašnieci A.Alfjorovu. “Visi šie iesniegumi, policija, raksti avīzēs... Šajā strīdā nav vainīgs tikai mana dzīvokļa īrnieks Oļegs, tas būtu jāsaprot,” saka A.Alfjorova.
Neapmierināti arī par
neizvesto sniegu
Mājas iedzīvotāji ir neapmierināti arī par neizvesto sniegu. “Mēs, pensionāri, tīrām sniegu, stumjam to pāri ceļam. Pat mūsu kaimiņiene, kurai ir 88 gadi, uzkopj savu teritoriju, bet Oļegs, kuram ir tikai pāri 50, nevar pat to izdarīt. Pie logiem ir sakrājies sniegs, un, kad tas kusīs, ūdens tecēs pagrabā. Mēs jau neprasām neko neizdarāmu, vienkārši sakopt aiz sevis,” saka I.Kuple.
A.Alfjorova norāda, ka sniega tīrīšanas jautājums nebūt nav tik vienkāršs un esot saņemtas jau dažādas sūdzības. “Kuram gan vajag lieku sniegu? Sniega tā jau ir daudz,” saka A.Alfjorova.
Alūksnes novada pašvaldības sabiedrisko attiecību speciāliste Evita Aploka informē, ka par sava sniega izvešanu privātmāju iedzīvotāji ir atbildīgi paši. “Cilvēkiem pašiem ir jārisina šis jautājums, jo tā nav “Spodras” kompetence. Arī sniega stumšana pāri ceļam nav gluži likumīga, jo tā sniegs tiek pārvietots uz citu cilvēku īpašumu. Protams, tas ir atļauts, ja mājas iedzīvotāji ir sarunājuši ar konkrētās zemes īpašnieku, ka viņi tur var izvest vai aizstumt sniegu no sava pagalma,” viņa saka.

Citu datumu laikraksti

 • Kā nekļūt par pūļa cilvēku?

  Domā ar savu galvu! Nelēksi taču akā, kad citi lec – tā pamāca vecāki, cenšoties pasargāt atvases no muļķīgas rīcības. Tikmēr rotaļa “Ādamam bij'...

 • Mājas aptieciņa “aug”

  Mājas aptieciņa draud pārvērsties par mazo laboratoriju – šāds novērojums rodas, noraugoties reklāmās, kas piedāvā medicīnas preces lietošanai...

 • Alūksne īsumā

  Alūksne Lai nodrošinātu Bībeles muzeja darbību, kā arī kultūras vērtību – Bībeles seno eksemplāru - saglabāšanu un veicinātu tūrisma attīstību,...

 • Aktīvi piedalās skatēs

  Apes un Alūksnes novadu radošie kolektīvi virzās aizvien tālāk un aktīvi piedalās dažādās skatēs. Limbažos, Smiltenē un Valkā turpinās Vidzemes...

 • Alūksne īsumā

   Alūksne Policija jau informēja, ka 18.februārī pulksten 12.40 Latgales ielā pie mājas nr. 8 neatļautā vietā ielas braucamo daļu šķērsojusi...

 • Vai paliksim bez sabiedriskā transporta?

  Pasažieriem Vidzemes un Zemgales reģionā jau visai drīz var nākties samierināties ar vietējo reģionālo pārvadājumu samazināšanos – nesegto pagājušā...