Kaitē sev, jo neprot noslēpt patiesību

Alūksniete Zigrīda Sināte jau bērnībā sapņojusi, ka kādreiz varētu būt policiste. Tolaik meitenes galvu bieži rotājusi no tēva aizlienētā miliča formas cepure un viņa lepojusies, ka tēvs palīdz cilvēkiem un atrod vainīgos.

Alūksniete Zigrīda Sināte jau bērnībā sapņojusi, ka kādreiz varētu būt policiste. Tolaik meitenes galvu bieži rotājusi no tēva aizlienētā miliča formas cepure un viņa lepojusies, ka tēvs palīdz cilvēkiem un atrod vainīgos. Jaunībā Zigrīdu nekad neesot mākuši kompleksi, skolā viņa bijusi aktīviste. Arī tagad vairāk tiecas būt sabiedrībā, nevis sēdēt mājās.
Šogad novembrī apritētu 30 gadi, kopš policijas majore strādā iekšlietu sistēmā, taču dzīve negaidīti piespiedusi ātrāk doties pelnītā atpūtā. Kopš pagājušā gada pavasara viņa ir Alsviķu pašvaldības policijas vecākā inspektore, šos pienākumus veic arī Jaunlaicenes pagastā. "Izmisums bija liels, jo domāju, ka sagaidīšu apaļu jubileju policijā. Tagadējais darbs patiesībā ir iepriekšējā turpinājums, tas man ļauj uz dzīvi skatīties citādāk. Un pārmaiņas dzīvē ir vajadzīgas," laikrakstam stāsta Zigrīda Sināte.
Meita turpina tradīcijas
Vispirms pēc vidusskolas strādājusi bērnudārzā par audzinātāju, iepazinusi apsardzes darbu, bet pirmās darba gaitas iekšlietu sistēmā Zigrīda uzsākusi autoinspekcijā. Mamma strādājusi apsardzē, tēvs bijis milicijas inspektors, nepilnus 40 gadus nostrādājis milicijā. Arī māsa Līga strādā policijā. Likumsakarīgi, ka Zigrīdai ģimenes tradīciju turpinājums nelicies mazsvarīgs, bijusi arī interese.
Neizpalikusi pieredze arī nepilngadīgo lietu inspekcijas darbā, kad vienlaikus mācījusies arī Liepājas Pedagoģiskajā institūtā un ieguvusi pedagoģes specialitāti. Viņa pārbaudījusi, ko nozīmē strādāt dažādās policijas struktūrvienībās, arī dežūrdaļā un kriminālpolicijā, kurā pirms došanās pelnītā atpūtā bijusi priekšnieka vietniece.
Bez intuīcijas nevar
Zigrīda priecājas, ka jaunībā sākusi un pakāpeniski iepazinusi policista darba ikdienu. Tas nenozīmē, ka būtu iemācījusies šajā darbā iztikt bez emocijām. "Kolēģi saka, ka policistam nevar būt emocijas. Domāju, ka es kā sieviete un māte bez tām nevaru iztikt," apgalvo Zigrīda. Strādājot kriminālpolicijā, sagadījies, ka vairākus gadus ap Ziemassvētkiem bijušas baismīgas traģēdijas - brālis nositis brāli, sadeguši četri bērni. "Šādi brīži iespiežas atmiņā uz visu mūžu. Tomēr ir jāprot savaldīties un jādara darbs," apstiprina sieviete. Smagu gadījumu esot daudz - pamesti bērni, kuriem nav ko ēst, avārijas, kurās cilvēki zaudē dzīvību.
Tomēr Zigrīda nekad neesot vēlējusies mainīt profesiju. Palikusi uzticīga sirds aicinājumam. Neesot arī nācies saskarties ar repliku, ka sievietei policijā nav vietas. Viņa uzskata, ka darbā svarīga ir iekšējā intuīcija, ja tās nav, tad ir grūti strādāt. Jāprot strādāt kolektīvā. Policistam ir jājūt, vai cilvēks ir vainīgs vai nav, vai viņš melo vai ne. Zigrīda apstiprina, ka darbs policijā tomēr liekot nocietināt savu sirdi un viņa droši vien būtu citādāka, ja strādātu kur citur. Viņa apzinās, ka darba dēļ daudz atņēmusi arī saviem bērniem.
Kantorī nespētu sēdēt
Zigrīda nevarētu iztikt bez saskarsmes ar cilvēkiem, pie tā esot tik pierasts. Vienmuļu darbu kantorī nespētu veikt. Arī izvēloties, vai nu darbs skolā vai policijā, priekšroku dotu otrajam variantam.
"Man ir svarīgi, ja varu cilvēkam ko labu izdarīt vai palīdzēt. No tā es gūstu gandarījumu," apgalvo viņa. Arī dēliem Oskaram un Mārtiņam labpaticis iet mātes pēdās.
Zigrīdai vienmēr ir patikusi dziesma. Pēc vidusskolas absolvēšanas sākusi dziedāt jauktajā korī. Ar kori "Dzelme" savulaik izbraukāta visa bijusī Padomju Savienība, apmeklēti dziesmu svētki. Pēdējos gados, kad korī vairs nedzied, to nomainījusi darbošanās dārzā. Dziesma viņai palīdz jebkurā situācijā. Tā nomierina. Tāpat kā dzeja, ko viņa lasa vaļas brīžos.
Sākās nepatikšanas
Zigrīda uzskata, ka viņai dzīve ilgus gadus bijusi veiksmīga. Pašai pat īsti neaptverot, viss pēkšņi esot sagriezies ar kājām gaisā. Sākušās nepatikšanas darbā, vēlāk problēmas radušās arī tuviniekiem. "Varbūt tā dzīvē ir, ka cilvēks kāpj un kāpj, bet tad pēkšņi krīt. Es neredzēju iemeslu, kāpēc man būtu jākrīt," ir neizpratnē Zigrīda. Nevar nesajust, ka viņas sirds ir pilna, it kā tai būtu uzvelts smags akmens. Viņa bijusi pirmās akcijas "Rajona labākais policists" titula īpašniece 1999.gadā, arī tad izjutusi nelabvēļu skaudību.
"Darbu esmu centusies darīt godprātīgi un ievērot likumu. Man ir bēdīgi, ka neesmu saņēmusi pateicību par 28 policijā nostrādātajiem gadiem. Esmu cīnītāja. Neesmu neko tādu izdarījusi, lai ietu kā salauzta un nodurtu galvu. Tīģera gadā dzimis Mežāzis," uzsver Zigrīda.
Tagadējā darbā par prioritātēm uzskata cīņu ar nelegālajām "točkām" un darbu ar jaunatni. Viņa neesot vienaldzīga pret baumām. Katrs nepatiesi teiktais jebkuram cilvēkam esot pārdzīvojums. Viņa ir neizpratnē, kāpēc cilvēki radušos problēmu dēļ tās meklē citos.
"Tā tas laikam ir ar mani, jo citi pašu ir apmelojuši. Es neturu naidu un nevēlos atriebties, taču sāpe manī ir," secina Zigrīda.
Neesot bijusi karjeriste
Neņemot vērā slikto, Zigrīda novērtējusi, ka skaistu brīžu viņai dzīvē esot bijis daudz. Lai būtu harmonija, Zigrīdai vajadzīgs darbs, kas rada prieku, un interesantas nodarbošanās brīvajā laikā. Neesot karjeras cilvēks, lai gan ar "ego" kā jebkurš. Ir romantiķe, kam patīk straujas mūzikas ritmi. Viņa piekrīt, ka dzīvē sievietei uz saviem pleciem jānes lielākais smagums, lai gan tas atkarīgs no pašas sievietes, no viņas temperamenta un rakstura. Viņai šķiet, ka diemžēl vīrieši šodien kļūst aizvien gļēvāki.
"Mana kļūda varbūt ir tā, ka es nelaipoju. Es saku acīs tieši to, ko domāju. Reizēm tas varbūt pašai ir traucējis," bilst viņa.

Citu datumu laikraksti

 • Kas ir Latvijas galvenās eksporta preces?

  Kas ir Latvijas galvenās eksporta preces? 2003.gadā preču eksportā aizvien dominēja koksne un tās izstrādājumi, kas veidoja trešdaļu no eksporta...

 • Ir aizdomas par trakumsērgu

  Veclaicenes pagastā pirmdien nobeigusies govs. Tajā pašā dienā Alsviķu pagasta māju pagalmā nošauts jenotsuns. Ir aizdomas par abu dzīvnieku...

 • Gripas epidēmija nav sākusies

  Alūksnē vēl gripas nav, taču pamazām valstī tā aktivizējas kā katru gadu.Alūksnē vēl gripas nav, taču pamazām valstī tā aktivizējas kā katru gadu....

 • Apes pilsētā šogad ir divi simtgadnieki

  Apes pilsētā ar lauku teritoriju šogad svinēs divas simtgadu jubilejas - Apes bibliotēkai un Dzenīšu dižvītolam.Apes pilsētā ar lauku teritoriju...

 • Saņems informatīvo biļetenu

  Šonedēļ iznāks pirmais 2004.gada Jaunalūksnes pagasta ikmēneša informatīvā biļetena “Mūsu Jaunalūksne” numurs.Šonedēļ iznāks pirmais 2004.gada...

 • Brīvprātīgais bērniem mācīs angļu valodu

  Alūksnes Nevalstisko organizāciju atbalsta centra brīvprātīgais Matiass de Paeps no šīs nedēļas Pededzes pagasta bērniem vadīs angļu valodas...