Kaķi un suņi vairs nedrīkst ceļot bez pasēm

Suņu un kaķu īpašniekiem, kas kopā ar mīluli uz kādu Eiropas Savienības dalībvalsti dosies pēc 1.oktobra, uz robežas vajadzēs uzrādīt ne tikai savu, bet arī dzīvnieka pasi.

Suņu un kaķu īpašniekiem, kas kopā ar mīluli uz kādu Eiropas Savienības (ES) dalībvalsti dosies pēc 1.oktobra, uz robežas vajadzēs uzrādīt ne tikai savu, bet arī dzīvnieka pasi.
1.oktobrī stājās spēkā jauna dzīvnieku pārvadāšanas kārtība. Pase ir obligāta, ceļojot kopā ar dzīvnieku uz visām ES valstīm, izņemot Īriju, Maltu, Zviedriju un Lielbritāniju. Tās ieviešana atvieglos ceļošanu ES robežās ne tikai dzīvniekiem, bet arī to īpašniekiem.
Pase būs kā pieradījums, ka dzīvnieks ir vakcinēts pret trakumsērgu. Tajā var būt informācija arī par citām vakcinācijām, kā arī dzīvnieka slimības vēsture.
Pirms došanās uz ES valstīm, dzīvnieka saimniekam ir jāsazinās ar veterinārārstu, lai mājdzīvnieku vakcinētu, kā arī saņemtu vai atjaunotu pasi.
Dzīvnieka pase ir obligāta prasība tikai tiem dzīvniekiem, kas ceļo ES dalībvalstu robežās. Tā būs derīga ceļošanai uz un no kaimiņvalstīm, kurās trakumsērgas statuss ir tāds pats kā ES. Tās ir: Andora, Islande, Lihtenšteina, Monako, Norvēģija, Sanmarīno, Šveice un Vatikāns.

Citu datumu laikraksti

  • Divas taisnības - viena vēsture

    Pagājušajā nedēļā bija vairāki politiski sabiedriski notikumi. Pēkšņās premjera Induļa Emša problēmas ar veselību neietekmēja Latvijas politikas...

  • Sāk ganīties pirmās gaļas šķirnes govis

    Gaujienas pagasta zemniekam Andrim Jegorovam atvestas gaļas šķirnes baltas, melnas un brūnas govis, kas turpmāk ganīsies Ziemeļgaujas ielejā un...

  • Rīko Rudens balli un savdabīgu loteriju

    Gandrīz 200 ilzeniešu sestdien tikās Rudens ballē, kur lustējās, saņēma pateicību no pagasta padomes un piedalījās loterijā, kurai laimestus bija...