Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Kalncempjos uzstāda 11 elektroapgaismes balstus

Pērnā gada rudenī Kalncempju pagasta centrā tika ierīkots ielu apgaismojums, kura ierīkošanai finansējums tika saņemts Alūksnes novada pagastu teritoriālo vienību infrastruktūras un vides kvalitātes uzlabošanas mērķprogrammā 2014.-2017.gadam.

Iedalīti 20 000 eiro
Teritorijas attīstības speciāliste Vija Zaķe informē, ka Kalncempju pagasta pārvaldei 2015.gadā tika iedalīti 20 000 eiro projekta “Kalncempju pagasta centra teritorijas apgaismojuma infrastruktūras izveide un labiekārtošana” realizācijai.
Saskaņā ar projektu pagasta centrā pēc iedzīvotāju ierosinājuma tika ierīkots ielu apgaismojums, uzstādot 11 elektroapgaismes balstus ar ekonomiskiem LED gaismekļiem. Tam tika iztērēti 16 939,55 eiro. “Ielu apgaismojums darbojas jau vairāk nekā divus mēnešus, un var secināt, ka izmaksas ir ļoti zemas, jo uzstādīti LED gaismekļi,” stāsta V.Zaķe.
Par pārējo mērķprogrammas projekta realizācijai paredzēto finansējumu – 3059,99 eiro - pagasta pārvalde iegādājās mini­traktoru ar pļaušanas iekārtu, kas tiks izmantots pagasta centra teritorijas zālienu sakopšanai.

Līdzekļu ieguldīšana pagasta ceļu atjaunošanā
Katram pagastam mērķprogrammā tiek piešķirti 40 000 eiro. “Atlikušos 20 000 eiro izlietosim 2017.gadā. Par to izlietojumu vēl tiks lemts, bet iespējams, ka viens no izmantošanas veidiem būs pagasta ceļu atjaunošana, jo ceļi ir ļoti svarīgi,” pauž V.Zaķe.
Alūksnes novada pašvaldība plāno piedalīties Lauku attīstības programmas 2014. - 2020.gadam atbalsta pasākuma 7.2 “Pamatpakalpojumi un ciematu atjaunošana lauku apvidos” atklātā projektu konkursā. Kalncempju pagastā projektā ir iecere veikt pašvaldības autoceļa Lūkuži-Gotlupi-Nāzupi posma pārbūvi. Pavasarī pagasta uzņēmēji atbalstīja šo ieceri, un šobrīd notiek tehniskā projekta izstrāde. Projekta izstrādi veic projektēšanas uzņēmums SIA “Ceļu komforts” no Valmieras. “20.novembrī notika ceļu pārbūves būvprojekta apspriešanas un saskaņošanas sapulce, kurā iedzīvotāji varēja iepazīsties ar izstrādāto būvprojekta risinājumu, izteikt savus ierosinājumus un  uzdot jautājumus projektētājiem,” informē V.Zaķe. ◆

Citu datumu laikraksti

  • Jaunais gads

    Astoto dienu dzīvojam jaunajā gadā. Kāds to noteikti sācis ar jaunu apņemšanos būt labākam vai mainīties, apgūt ko jaunu, izdarīt kaut ko sen...

  • Ar velosipēdu vairs nedrīkst braukt pa ietvi

    Ir stājušies spēkā jaunie Ceļu satiksmes noteikumi ar mērķi uzlabot ceļu satiksmes drošību, īpašu uzmanību pievēršot mazaizsargātajiem satiksmes...

  • Zvaigznes dienā

    Ar katru bērniņu, kurš ienāk pasaulē, dzimst jauna zvaigzne gaismas planētā.Tā vada jauno dzīvību no zilā tālumaun vienmēr atrodas tā tuvumā:kā...