Kalnu velosipēdisti cīnās Zeltiņu smiltīs

Skaista cīņa: izvērtās tautas klasē. Pagājušā sestdienā, 7.jūnijā, Alūksnes rajona "Čempionāts kalnu velosipēdistiem 2003" pulcēja riteņbraucējus uz otrās kārtas sacensībām.

Skaista cīņa: izvērtās tautas klasē.
Pagājušā sestdienā, 7.jūnijā, Alūksnes rajona "Čempionāts kalnu velosipēdistiem 2003" pulcēja riteņbraucējus uz otrās kārtas sacensībām. Arī šogad tā notika Zeltiņu pagastā, asfaltbetona rūpnīcas "Zāgadi" teritorijā.
"Sportiskā ziņā katra trase atšķiras, un Zāgadi ir viena no grūtākajām," atzīst sacensību galvenais tiesnesis un komentētājs Vilnis Veļķeris, kas kopā ar IU "Mežs" vadītāju Andri Umuru rīkoja šīs sacīkstes. "Kaut arī nākamajā dienā paredzētā "Montavit" mača dēļ neieradās paši stiprākie Latvijas riteņbraucēji, tomēr sacensības izdevās," vērtē V.Veļķeris.
Rajonā uzņēmīgākie velosipēdisti mīt Alūksnes pilsētā, Zeltiņos, Ilzenē, Apē un Jaunlaicenē, tomēr sacensībās jau iepazītajiem Rīgas, Bauskas, Valmieras, Cēsu, Lizuma un Lejasciema sportistiem blakus startēja jauni sportisti, kas ceļu bija mērojuši no Salaspils, Dobeles, Zilākalna, Ulbrokas, Balviem un pat no Usmas.
Trasē devās 56 velosipēdisti. Trases viena apļa garums bija trīs kilometri. Sporta klase šajā saulainajā, siltajā dienā veica sešus apļus, tautas klase un jaunieši - četrus apļus, sievietes - trīs, bet bērni līdz 12 gadu vecumam sacentās divu apļu distancē. To veidoja Oskars Podziņš. "Man patika veidot šo distanci, jo es te pazīstu katru vietu. Laika trūkuma dēļ nepaspējām bērniem izveidot atsevišķu, mazliet vieglāku trasi," viņš stāsta.
Finiša tiesnesis Jānis Bauers un sekretāre Dzintra Andrejeva pierakstīja dalībnieku veikto apļu skaitu. Ar līdzjutēju gavilēm sagaidīja pirmo uzvarētāju bērnu grupā - lejasciemieti Matīsu Gabdulļinu.
Aiz Matīsa finišēja alūksnietis Kristers Kovgers. Mazie sportisti atzina, ka trase bijusi laba, kaut arī grūti nācies tikt kalnā. Veiksmes pamatā esot darbs, abi daudz trenējoties.
No vienpadsmit dalībniekiem šajā grupā tikai viens nebeidza distanci. Dūšīgi cīnījās arī vismazākais dalībnieks - Dāvis Vītoliņš no Apes. Kopvērtējuma līderis ar 1724 punktiem šajā grupā ir Guntis Lakstīgala (Ape), aiz viņa - alūksnieši Mārtiņš Grigors un Armands Olševskis.
Jauniešu klasē visu pjedestālu aizņēma dobelnieki: pirmais - Māris Kučinskis, aiz sevis atstājot Arni Zdanovski un Raivi Eikmani. 4.vieta ilzenietim Arturam Pušpuram. Kopvērtējumā A. Pušpurs ir priekšgalā ar 1770 punktiem, tālāk seko Kristaps Stibe (Rīga) un Gints Lakstīgala (Ape). Arī tālākās vietas aizņem apenieši - Salvis Vītoliņš un Vilnis Leitis.
Skaista cīņa izvērtās tautas klasē. Pirmo vietu šajā grupā nevienam neatdeva bijušais - apenietis Jānis Baltaisbrencis, kas arī pērn bija uzvarētājs šajā grupā. "Trase bija grūta, bet laba. Ceru, ka arī nākošajā posmā Apē tā būs tikpat grūta," pēc finiša teica J.Baltaisbrencis. Otrais, tāpat kā aprīlī Mežiniekos, finišēja Mārtiņš Ulāns (Rīga), aiz sevis atstājot Raivi Grūbi no Usmas. Kopvērtējumā aiz J.Bailtaisbrenča (2000 punkti) un M. Ulāna trešo vietu saglabā ilzenietis Juris Priževoits.
Sieviešu grupā trasē cīnīties riskēja tikai viena dalībniece - Lelde Smiltena no Salaspils - un saņēma uzvarētājas 1000 punktus. Kopvērtējumā viņai tagad ir vienāds punktu skaits ar alūksnieti Baibu Šteinerti.
Vislielākais dalībnieku skaits un sīvākās cīņas noritēja sporta klasē. Šeit neapšaubāmi spēcīgākie bija Aivars Skutelis (Rīga) un Edgars Krūmiņš (Alūksne). Viņu duelis, ko skatītāji vēroja 18 kilometru garumā, beidzās ar rīdzinieka uzvaru. "Pēc ceturtā apļa sāku piebremzēt, jo bija "jāpietaupās" nākamās dienas sacensībām. Citādi cīņa būtu ne pa jokam," saka E. Krūmiņš. Trešā vieta lejasciemietim Arnim Gromovam, aiz viņa Oskars Podziņš (Zeltiņi), kas ir kopvērtējuma līderis ar 1849 punktiem, otrais - ilzenietis Viesturs Kazainis un Kaspars Eglītis (Valmiera). Visu grupu uzvarētāji saņēma diplomus un balvas.
"Gatavojoties nākamajām šā čempionāta sacensībām, kas notiks 12.jūlijā Apē reizē ar auto un motosacensībām "Vaidavas kauss", gribu atgādināt dalībniekiem, ka svarīgi ir iepriekš iepazīt distanci, finiša vietu, kā arī parūpēties par aizsargķiverēm," saka Vilnis Veļķeris.
Oskars Podziņš atzina, ka būtu vēlams lielāks sponsoru atbalsts velokomandai "Alūksne", kura trenē meistarību un piedalās sacensībās, cik vien iespējams.

Citu datumu laikraksti

 • Kalni - bauda dvēselei un miesai

  Ko latvietim izsaka tādas valsts nosaukums kā Slovākija? Tie, kas nav tur bijuši, visticamāk, Slovākiju jauks ar Slovēniju, jo vārdi ir ļoti...

 • Līnis murdā un šķīvī uz galda

  Kad dienas kļuvušas garākas un siltākas, gribas pēc iespējas vairāk laika pavadīt ārpus telpām un arī maltītes ieturēt brīvā dabā.Kad dienas kļuvušas...

 • Daži izteikumi no vēstures eksāmena

  1939. gada 23. augustā Sibīrija noslēdza neuzbrukšanas līgumu ar ANO.1939. gada 23. augustā Sibīrija noslēdza neuzbrukšanas līgumu ar ANO. 1939....

 • Upe

  - Tā nav lieta! - atrauc puisis, - Vai strādnieku nelīgsi?10. - Tā nav lieta! - atrauc puisis, - Vai strādnieku nelīgsi? - Kur man strādnieku līgt,...

 • Autoskolas ceļ nepamatotu paniku

  Izplatot informāciju par izmaiņām Satiksmes ministrijas noteikumos par braukšanas eksāmena pieņemšanas kārtību, presē izskanējusi autoskolu...

 • Policija saskaras ar grūtībām

  Saeima šodien lemj par Saeimas Juridiskās komisijas sagatavoto grozījumu administratīvo pārkāpumu kodeksā nodošanu komisijām.Saeima šodien lemj par...

 • Upe

  Tirgus diena ataust saulaina, tās gaisma pamazām izdzenā Dārtas bēdas. Viņa gurdiem soļiem iet uz pilsētu, lai nolūkotu un pirktu zirgu.9. Tirgus...

 • Pededzes pagastā nav ārsta un aptiekas

  Pededzes pagasta iedzīvotājiem jau pāris gadus nav sava ģimenes ārsta.Pededzes pagasta iedzīvotājiem jau pāris gadus nav sava ģimenes ārsta. "Kādreiz...

 • Par spīti neveiksmēm turpina audzēt vēžus

  Mārkalnes pagasta "Robežnieki" ir viena no nedaudzām zemnieku saimniecībām Latvijā, kas audzē vēžu mazuļus.Mārkalnes pagasta "Robežnieki" ir viena no...