Kalnu velosipēdisti sezonu beidz Tempļakalnā

Ar sacensībām Tempļakalnā beidzās Alūksnes rajona kausa izcīņa kalnu velosipēdiem. “Pielikt punktu” sezonai un noskaidrot kopvērtējuma rezultātus bija ieradušies 68 dalībnieki.

Ar sacensībām Tempļakalnā beidzās Alūksnes rajona kausa izcīņa kalnu velosipēdiem. "Pielikt punktu" sezonai
un noskaidrot kopvērtējuma rezultātus bija ieradušies 68 dalībnieki.
Tie bija atbraukuši ne tikai no mūsu rajona, bet arī no Rīgas, Valmieras, Salaspils, Cesvaines Valkas, Smiltenes un Lizuma. Vietējie sportisti pārstāvēja Alūksni, Ilzeni, Zeltiņus un Api.
Šo posmu organizēja riteņbraukšanas klubs "Velo" kopā ar atbalstītājiem. "Trases sagatavošanā ieguldīts liels darbs. Lai stāvākos posmus nostiprinātu ar dolomīta šķembām, palīdzēja ceļu pārvalde un pilsētas dome," stāsta kluba "Velo" vadītājs Guntis Kozilāns. "Centāmies braukšanas vietu izvēlēties tā, lai nekaitētu dabai". Šis veselīgais sporta veids ir pelnījis, lai sacensības notiktu pilsētas tuvumā, skaistā vietā. Tas piesaista skatītājus, mudinot piedalīties.
Pēc starta šāviena velobraucēji devās trasē. Bērniem līdz 12 gadiem bija jāveic divi apļi, jauniešiem un sievietēm - trīs, tautas klasei un senioriem trasi nācās izbraukt četrreiz, bet meistarīgākajiem - sporta klases velosipēdistiem - septiņas reizes.
3200 metrus garā trase vijās pa mežainās Tempļakalna pussalas ceļiem un taciņām, vietām atklājot rudenīgi košo ainavu pāri Alūksnes ezeram.
Līderi - alūksnieši un smiltenieši
Jau brīdi pēc starta vadībā izvirzījās sporta klases līderi - alūksnieši Edgars Krūmiņš (komanda "Rockmaschine" ) un Artūrs Mālenders (Murjāņu sporta ģimnāzija), kuri pozīcijas nezaudēja līdz brauciena beigām. Turklāt E.Krūmiņš uzvarēja pārliecinoši, uzrādot laiku - 1 stunda 5 minūtes un 15 sekundes. Trešais no 12 sporta klases braucējiem finišēja Edgara komandas biedrs Mārtiņš Rullis. "Trase bija grūta, bet laba, īsti piemērota sezonas beigām", atzina "eksapenietis" Jānis Baltaisbrencis. Par tās sarežģītību pārliecināties un izstāties nācās Barselonas olimpisko spēļu dalībniekam riteņbraukšanā Dainim Ozolam.
Tautas klasē startam bija pieteikušies 17 dalībnieki. Uzvarētāju trijniekā divi smiltenieši - Guntars Baranovskis (0:40:08) un Agnis Apse, kā arī salaspilietis Mareks Marčenkovs. Ilzenietis Juris Priževoits bija ceturtais. No mūsu rajona šajā grupā startēja bijušie motosportisti Mairis Levans un Jurijs Kovgers. Jāpiebilst, ka pirms trijiem gadiem čempionātu sāka rīkot pēc Maira ierosmes.
Šogad atsevišķā grupā startēja seniori, kam vairāk par
40 gadiem. Uzvaru izcīnīja ilzenietis Viesturs Kazainis, viņa rezultāts 0:41:05. Pusotru minūti vēlāk finišēja Vilmārs Žunna (Valmiera) un Gunārs Rozenbergs no Alūksnes.
Sieviešu grupā šoreiz tikai divas dalībnieces. Valmieriete Dace Fūrmane, finišējot pēc 37 minūtēm, pārliecinoši uzvarēja Eviju Lauvu no Rīgas.
Jauniešu grupā, kur spēkiem mērojās 15 dalībnieku, veiksmīgākie bija kaimiņi no Smiltenes. Jānis Rezins pieveica trasi 28 minūtēs un 51 sekundē, otrais bija Ingus Eislers. Alūksnietim Viktoram Vosekalnam - trešā vieta. Ar nedaudzu sekunžu intervālu finišā iebrauca arī Viktora komandas biedri Deniss Haritesku un Sandis Skuja.
Visjaunāko dalībnieku konkurencē grūtajā trasē sacentās 12 bērni. Visas trīs godalgotās vietas izcīnīja mūsu rajona sportisti: Andris Vosekalns (0:23:36), Kristers Kovgers (abi no Alūksnes), un zeltinietis Kaspars Paegle.
Balvas saņem veiksmīgākie
Sacensību protokoli liecina, ka šogad čempionāta trasēs devušies vairāk nekā 160 riteņbraucēji. Kopvērtējumā pirmo vietu sporta klasē ar uzvarām četrās kārtās un 4000 punktiem izcīnīja Edgars Krūmiņš. Tautas klasē veiksmīgākais bija Agnis Apse. Sieviešu grupā uzvarēja Evija Lauva. Senioru grupā ar piecās kārtās savākto vispārliecinošāko punktu summu (5000) triumfēja Viesturs Kazainis. Arī jauniešu grupas uzvarētājs Viktors Vosekalns piedalījies visās kārtās, nopelnot 4586 punktus. Uzvarētāji šajā kārtā un kopvērtējumā saņēma īpašus diplomus un Uģa Puzuļa gatavotus suvenīrus. Balvu pasniedza arī sacensību lielākajam neveiksminiekam Raimondam Kleinbergam, kura velosipēdam divas reizes tika lāpīta riepa. Loterijā velosportam noderīgas lietas laimēja R.Kleinbergs, K.Kovgers un Kristaps Zarītis. Toties Raitis Zarītis, pārdzīvodams ne mazāk kā viņa dēli trasē, nopelnīja aktīvākā līdzjutēja balvu.
Varēja ne tikai sportot
Gaisotni jautrāku darīja ne vien G. Kozilāna komentāri un jautājumi dalībniekiem, bet arī Pepijas aktivitātes. Skatītāji atzina, ka ļoti ērti ir vērot sacensības, stāvot uz Saules tilta vai sildoties pie rīkotāju sakurtā ugunskura. Citi (sevišķi jaunāko dalībnieku māmiņas un tēti) steidzās gar trasi, lai uzmundrinātu bērnus. Dalībniekus pēc finiša cienāja ar karstu tēju un maizītēm.
Visus iepriecināja Ilzes Līviņas vadītā sporta dejotāju grupa. Gatavot metālkalumus un māla svilpauniekus pasākuma apmeklētājiem piedāvāja amata meistari. "Varu iztaisnot arī velosipēdus!" sportistus uzrunāja kalējs Laimonis Bāliņš, bet keramiķis U.Puzulis apsolīja ar māliem aizlīmēt saplīsušās riepas!
Lai kuplo riteņbraucēju pulks
"Sacensības Alūksnē ieņēmušas stabilu vietu riteņbraucēju kalendārā," saka sporta apvienības "Alūksne" vadītājs Vilnis Veļķeris. "Paldies profesionālajiem tiesnešiem, it sevišķi Dzintrai Andrejevai, visiem atbalstītājiem un protams, čempionāta posmu rīkotājiem: M.Levanam, O.Podziņam, G.Kozilānam, kuri dara visu, lai sacensības ritētu veiksmīgi. Iespējams, nākamgad būs trīs posmi pašreizējo piecu vietā. Ceram uz vēl lielāku rajona riteņbraucēju atsaucību!"
"Pēc sacensībām Tempļakalna trasi sakopām, noblietējām taciņas," saka G.Kozilāns.

Citu datumu laikraksti

 • Alūksne - pilsēta, kuru mēs mīlam

  Cik daudz tu zini par savu novadu, pilsētu, ciematu? Vai esi izpētījis visu savā apkārtnē tikpat rūpīgi, kā to esam izdarījuši mēs - “Latvijas...

 • Balsosim par alūksnietēm bērnu “Eirovīzijā”!

  Kristīne zaharova: dziesmā izdziedās visas emocijas. Šovakar alūksniete Kristīne Zaharova kopā ar Līvu Zariņu un Ievu Bistrovu uzstāsies 2....

 • Precizē sadarbību

  Tikšanās ar Alūksnes rajona padomes priekšsēdētāju Jāni Ceļmilleru deva iespēju Alūksnes Nevalstisko organizāciju atbalsta centra brīvprātīgajai no...

 • Kļūdu labojums

  Laikraksta “Alūksnes Ziņas” 25.septembra numura īsziņā “Uzņēmumam nedzēš nodokļu parādu” ir neprecizitāte.Laikraksta "Alūksnes Ziņas" 25.septembra...

 • Iespējams, slēpj nelaimes gadījumus darbā

  Mālupes pagastā SIA “Sildgunda” kūdras ražošanas punktā traktorists, regulējot kustībā esošu transportiera lenti, guva smagu traumu.Mālupes pagastā...

 • Pirmo reizi iegūst “zaļo” sertifikātu

  Pededzes pagasta zemnieku saimniecība “Slobodka” nesen saņēma bioloģiskās saimniekošanas sertifikātu. Saimnieki Ņina un Guntis Koki cer, ka tas...