Kam dosim Cicerona un Mērfija balvas?

Valstī jau sesto gadu pēc kārtas demokrātiskā ceļā notiek kandidātu pieteikšana uz Cicerona un Mērfija balvu. Konkursa žūrija rosina arī reģionos rīkot šādu konkursu un tā rezultātus paziņot laikā, kad svinēsim Latvijas uzņemšanu Eiropas Savienībā.

Valstī jau sesto gadu pēc kārtas demokrātiskā ceļā notiek kandidātu pieteikšana uz Cicerona un Mērfija balvu. Konkursa žūrija rosina arī reģionos rīkot šādu konkursu un tā rezultātus paziņot laikā, kad svinēsim Latvijas uzņemšanu Eiropas Savienībā (ES).
Cicerona un Mērfija balvas žūrijas atbildīgais sekretārs, Latvijas Universitātes docents Miervaldis Mozers laikrakstu informē, ka konkurss "kuplinātu Latvijas un ES saplūšanu". "Tas varētu būt konkurss starp pagastvečiem un pagastu dāmām par to, kas no viņiem varētu būt cienīgākais "Cicerons" un "Mērfijs" Eiropas kontekstā. Apkopojot šos rezultātus, tos varētu pasludināt īsi pirms 1.maija. Tad arī varētu pasniegt pelnītās balvas eiropeiskākajam vietējās pašvaldības vadītājam un tam, kas ir tālākais no Eiropas," saka M.Mozers. Laikraksta "Alūksnes Ziņas" galvenā redaktore Ginta Alberte pauž, ka M.Mozera ideja ir vērā ņemama, tādēļ līdz 25.aprīlim aicinām balsot par savu rajona "Ciceronu" un "Mērfiju". Viņu vārdus uzzināsiet 30.aprīlī laikrakstā, kā arī tos pasludinās Lielās Cicerona balvas pasniegšanas ceremonijas laikā Rīgā. Balsot var arī internetā (www.dzirkstele.lv).
Latvijā Cicerona balvu piešķir četrās nominācijās - žurnālistikā, politikā, reklāmas kampaņai, veiksmei sabiedrisko attiecību jomā. Savukārt "Mērfiju" šajās četrās nominācijās piešķir neveiksmīgiem un muļķīgiem veikumiem.
Pērn politikā "Ciceronu" piešķīra Georgam Andrejevam. Sabiedriskajās attiecībās "Ciceronu" ieguva Marija Naumova par Latvijas tēla popularizēšanu, kā arī laikraksts "Diena" par labdarības kampaņu "Saulainas dienas mūsu bērniem". "Mērfiju" sabiedriskajās attiecībās saņēma Einars Repše par Ministru kabineta lēmumu skaidrojumu sabiedrībai. "Ciceronu" žurnālistikā izpelnījās Aidis Tomsons par pētniecisko žurnālistiku Latvijas radio. Mecenātismā "Cicerons" pienācās Aivai Vīksnai no Lietišķās informācijas centra par kultūras projektu atbalstīšanu. 2001.gadā balvu saņēma arī Palsmanes pagasta priekšsēdētāja Mirdza Apsīte, 2002.gadā - Māris Kučinskis par Valmieras pilsētas veiksmīgu pārvaldi un Jānis Dmitrijevs par Viesītes pagasta sakārtošanu.
***
Cicerons dzīvoja pirms 1200 gadiem Romā un bija pirmais, kas sāka veidot sabiedriskās attiecības. Cicerons bija guvis ļoti labu izglītību. Romas senātā viņa runas bija rūpīgi izstrādātas un vēl tagad noder par latīņu valodas teikumu uzbūves paraugu. Kad Cicerons runāja senātā, viņš necieta, ja kāds sarunājās vai trokšņoja. Ja tas kādreiz notika, tad Cicerons pārtrauca runu un nobeidza to mājās spoguļa priekšā.
Mērfijs bija radioinženieris Amerikā un vienmēr prata pamanīt kļūdas. Mērfija balva ir brīdinājums, ka ceļš, pa kuru nominants iet šobrīd, var ievest strupceļā.

Citu datumu laikraksti