Kāpēc mūs neinformē?

Izlasīju rakstu “Iespējams, slēpj nelaimes gadījumus darbā”, gribētos zināt, kāpēc mūs neinformē par nelaimes gadījumiem valsts iestādēs, piemēram, par policistiem, ugunsdzēsējiem, robežsargiem?

Izlasīju rakstu "Iespējams, slēpj nelaimes gadījumus darbā", gribētos zināt, kāpēc mūs neinformē par nelaimes gadījumiem valsts iestādēs, piemēram, par policistiem, ugunsdzēsējiem, robežsargiem?
Nav noslēpums, ka šajās iestādēs ik gadu vairāk nekā 1000 darbinieki gūst dažādas traumas, saslimst ar profesionālām slimībām, kā arī slikto darba vai darba organizācijas apstākļu dēļ daudzi darbinieki kļūst par invalīdiem vai ilgi slimo. Visiem šiem cilvēkiem tiek maksāti diezgan iespaidīgi pabalsti no nodokļu maksātāju kabatas. Diemžēl par to šīs valsts iestādes klusē, jo tad būs daudz jautājumu par darba apstākļiem, par darba drošību, par to, kā atbildīgās amatpersonas rūpējas par saviem darbiniekiem.
Nav noslēpums, ka tās dienesta izmeklēšanas, kas notiek šajās iestādēs, tā arī paliek bez attiecīga izvērtējuma, un pasākumi, lai nākotnē novērstu nelaimes gadījumus, tā arī netiek veikti. Tāpēc būtu ieteicams šos jautājumus papētīt žurnālistiem, lai beidzot tiktu pie skaidrības arī šajā jomā.
Savukārt arī pašiem policistiem, robežsargiem, ugunsdzēsējiem vajadzētu rūpēties par savu veselību, par savu drošību un iesniegt ierosinājumus savai vadībai, bet, ja tas nepieciešams, arī presei.
Ja ir slikti darba apstākļi vai netiek veikti drošības pasākumi, piemēram, policistiem, robežsargiem netiek izsniegtas bruņuvestes, aizturot likumpārkāpējus, šie darbinieki cieš, gūstot ievainojumu vai sakropļojumu, vai pat iet bojā, tad nopietni jāizvērtē šo iestāžu priekšnieku atbilstība savam amatam.
Savukārt mums visiem ir tiesības pieprasīt no minēto iestāžu vadības, kā arī no valdības un ministriem attiecīgu rīcību, jo nevar piekrist tam, ka atsevišķu amatpersonu bezdarbības vai paviršas darbības rezultātā cieš mūsu cilvēki, cieš viņu ģimenes un ciešam mēs visi gan morāli, gan materiāli, jo tā ir mūsu - nodokļu maksātāju -nauda.
Ar cieņu - Aldis Pavils

Citu datumu laikraksti

  • Kļūdu labojums

    Laikraksta “Alūksnes Ziņas” 25.septembra numura īsziņā “Uzņēmumam nedzēš nodokļu parādu” ir neprecizitāte.Laikraksta "Alūksnes Ziņas" 25.septembra...

  • Iespējams, slēpj nelaimes gadījumus darbā

    Mālupes pagastā SIA “Sildgunda” kūdras ražošanas punktā traktorists, regulējot kustībā esošu transportiera lenti, guva smagu traumu.Mālupes pagastā...

  • Pirmo reizi iegūst “zaļo” sertifikātu

    Pededzes pagasta zemnieku saimniecība “Slobodka” nesen saņēma bioloģiskās saimniekošanas sertifikātu. Saimnieki Ņina un Guntis Koki cer, ka tas...