Kāpēc svētku torte kļuva rūgta?

Žetonu vakars sen pagājis, bet kāda abiturienta mātei vēl arvien sāp tajā pārdzīvotais. Varbūt skolotājas dāvinātā torte kļuva rūgta tāpēc, ka bija iegādāta par vecāku savākto naudu?

Žetonu vakars sen pagājis, bet kāda abiturienta mātei vēl arvien sāp tajā pārdzīvotais.
Varbūt skolotājas dāvinātā torte kļuva rūgta tāpēc, ka bija iegādāta par vecāku savākto naudu? Tāpat iespējams, ka neomulīgi justies lika uzmanības trūkums. Tomēr visticamāk, ka pāridarījuma sajūtu saglabā savstarpēja nesapratne, nespēja izrunāt, iespējams, kādu pārpratumu.
Var svinēt kopā ar jauniešiem
Žetonu vakara viesi - vecāki bija atstāti vieni, tāpēc nezināja, ko darīt, un ātri devās mājās. Daži palika mašīnā gaidīt, kamēr jaunieši izpriecājas, jo nav vienkārši vairākkārt braukt uz māju un atpakaļ. Sieviete atceras dienu, kad žetonu saņēma vecākais bērns. Toreiz vecākus klasē ieveda bērni, parādīja savu vietu un apsēdināja solā.
Klases audzinātāja dalījās atmiņās par kopā pavadītājiem gadiem, priecīgiem un skumjiem brīžiem skolā. Tajās bija vieta arī vecākiem, jo viņiem bija kopēji klases vakari ar jauniešiem. Tiesa, sākumā bērni negribēja būt kopā ar pieaugušajiem, bet, kad atrakcijas un rotaļas sita augstu vilni, visi jutās tuvi un gandarīti. Šoreiz bija citādi. Klases audzinātāja visus vecākus nebija pat redzējusi, tāpēc viņa vairāk uzturējās skolotāju istabā.
Vecāki uzņemas pienākumus
Kā parasti pirms šā notikuma vecāki kopā ar klases audzinātāju pārrunāja žetonu vakara norisi. Vienojās, ka vecāki savāks naudu un tiks pasūtīts viss vajadzīgais kopējam galdam.
"Pirms tam mans bērns mācījās lauku pamatskolā. Mēs tur kopā risinājām visas problēmas. Sarunas bija atklātas un saprotošas, gluži kā ģimenē. Mēs uz 9.klases izlaidumu gājām ar "groziņiem", tāpēc ierosināju arī žetonu vakaram katram gatavot "groziņu". Citi uzskatīja, ka tā nav labi," stāsta māte.
Vecāki savā starpā sadalīja pienākumus, vienojoties, kas atbild par dāvanām, galda klāšanu, ziediem un fotografēšanos. Sieviete ticēja, ka katrs savu pienākumu izpildīs, tāpēc neiejaucās.
Jūtas kā norāta skolniece
Tomēr svētku vakars sagādāja nepatīkamus pārsteigumus.
"Svinīga žetonu saņemšana bija skaista, bet galds tiešām nebija tāds, kā cerējām. Nauda bija savākta, manuprāt, pietiekami, tāpēc kādā nākamajā dienā vēlējos ar skolotāju pārrunāt tās izlietojumu un sasaukt vecāku sapulci," atceras māte. Tā vietā viņa bija spiesta uzklausīt skolotājas pārmetumus visas klases audzēkņu klātbūtnē. Iznāca, ka sieviete grib tikai kašķēties. Varēja visu mierīgi paskaidrot, bet skolotāja acīmredzot to nevēlējās darīt. Pirkumu čeki liecina, ka iegādāti produkti, kādu uz abiturientu galda nebija. Viņi sēdēja pie atsevišķa galda, bet vecākiem bija ierādīta cita telpa. Viņus cienāja ar šampanieti un torti.
Neizdevies vai nesaprasts pārsteigums
"Lielu torti mums pasniedza skolotāja kā pārsteigumu, tā esot no viņas. Tomēr vēlāk izrādījās, ka pārsteigums vecākiem ticis par pašu savākto naudu. Tas patiesi ir pārsteigums!" secina māte.
Nebūtu nekāda nelaime, ja vismaz izskaidrotu notikušo, jo varbūt viņa pirka kaut ko citu par savu naudu. Māte cerēja, ka skolotāja centīsies labot savu kļūdu un Pēdējā zvana dienā patiešām dāvinās vecākiem un audzēkņiem torti. Diemžēl tā nenotika, un nu jau pagājis arī izlaidums.
Tuvojas jauns mācību gads. Būs cita klase, kas gatavosies žetonu vakaram. Cik iejūtīgi būs abiturienti, viņu vecāki un skolotāji, gatavojoties un svinot kopēju svētku dienu?

Citu datumu laikraksti

  • Latvijas zelta pagātne un nākotne

    “Zelts” ir jēdziens, ko cilvēki kopš senlaikiem apvij ar dažādiem mītiem. Dzīvē un pasakās nereti tiek likta vienlīdzības zīme starp “laime” un...

  • Bārenis - tā nav diagnoze visam mūžam

    Ik gadu vairāki desmiti bāreņu un bērni, kas palikuši bez vecāku gādības, beidz internātskolu un sāk patstāvīgu dzīvu. Kāda tā ir?Ik gadu vairāki...

  • Prezentē projektu

    Šodien Jūrmalā notiek konference, kurā Alūksnes, Talsu un Jēkabpils cilvēki ar invaliditāti prezentē projektu “Zaļā gaisma iespējām”.Šodien Jūrmalā...