Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Karantīnas zonā iedzīvotāji mājās pārnes meža dzīvnieku mazuļus

Trešdien Alūksnes rajona Virešu pagasta Vidagā policija un Virsmežniecība konstatēja, ka iedzīvotāji no meža turēšanai mājās pārnesuši stirnas un jenotsuņa mazuļus, kas ir administratīvi sodāma rīcība un turklāt apdraud pašu iedzīvotāju veselību.

Trešdien Alūksnes rajona Virešu pagasta Vidagā policija un Virsmežniecība konstatēja, ka iedzīvotāji no meža turēšanai mājās pārnesuši stirnas un jenotsuņa mazuļus, kas ir administratīvi sodāma rīcība un turklāt apdraud pašu iedzīvotāju veselību, jo šajā teritorijā jau iepriekš bijusi konstatēta trakumsērga meža dzīvniekiem un ir izsludināti karantīnas ierobežojumi.
Alūksnes Virsmežniecības virsmežziņa vietnieks Laimonis Kļaviņš pauž, ka divus mēnešus vecais stirnu mazulis otrā dienā pēc pārnešanas mājās bija nobeidzies. Savukārt jenotsuņa mazuli policijai nācās nošaut, lai nodotu pārbaudei veterinārārstiem un konstatētu, vai dzīvnieks nav slims ar trakumsērgu.
Turklāt iepriekš jau, kā stāsta L.Kļaviņš, šie paši iedzīvotāji nosituši un aprakuši lapsu, kas bija pietuvojusies cilvēku apdzīvotai vietai un nemaz nebaidījās. Par notikušo viņi nebija ziņojuši Pārtikas un veterinārajam dienestam, bet lapsa, iespējams, bijusi slima ar trakumsērgu.
Pārtikas un veterinārā dienesta Alūksnes pārvaldes vadītājs Marģers Kamerāds informē, ka ceturtdien speciālisti izbraukuši uz notikuma vietu, lai izraktu lapsu un nogādātu laboratoriskai pārbaudei iespējamās saslimšanas ar trakumsērgu konstatācijai. Vienlaikus mediķi noteiks, vai nepieciešams profilaktiski pret trakumsērgu vakcinēties cilvēkiem, vai jāvakcinē vai jāiemidzina mājdzīvnieki.
"Tas ir apbrīnojami, cik cilvēki ir maz informēti. Liekas, ka ir pietiekami daudz informācijas par trakumsērgas bīstamību, par to, ka šī kaite ir neārstējama, taču izrādās, ka iedzīvotāji neko nezina un rīkojas nepieļaujami vieglprātīgi,"saka M.Kamerāds.
L.Kļaviņš pauž, ka iedzīvotāju rīcību, pārnesot mājās meža dzīvnieku mazuļus, var vērtēt kā pārprastu dzīvnieku mīlestību. Stirnu un jenotsuni no meža pārnesuši un turējuši divu blakus esošu māju iedzīvotāji - pieauguši cilvēki. Savu rīcību viņi pamatoja ar cilvēcību. Stirnēns mežā izskrējis pretī cilvēkam, kas tobrīd gājis kopā ar suņiem.
"Stirnu mājās pārnesušais iedzīvotājs pauda, ka bijis bail, ka suņi nesaplosa stirnu. Tādā gadījumā saimniekam vajadzēja savaldīt un turēt piesietus savus suņus. Stirnas mazuļa māte noteikti bija kaut kur tuvumā. Stirnēns vēl bija pārāk mazs, jo izskrēja pretim pirmajam tuvumā esošajam kustīgajam objektam - cilvēkam," saka L.Kļaviņš.
Viņš klāsta, ka iedzīvotājus, kas mājās atnesuši jenotsuni un stirnas mazuli, šoreiz Virsmežniecība tikai brīdinājusi un skaidrojusi, ka ir pieļauts likumpārkāpums. "Nedrīkst meža dzīvnieku nest mājās neatkarīgi no tā, vai tas ir slims vai vesels. Meža dzīvnieks ir citas vides īpatnis, un viņam tajā ir jādzīvo vai jāmirst," saka L.Kļaviņš.
Viņš pauž, ka saskaņā ar Medību likumu meža dzīvnieka pārnešana un turēšana mājās ir administratīvs pārkāpums, par kuru var sodīt ar naudas sodu līdz 100 latiem. Savukārt par mājās atnesto un tur nomirušo stirnas mazuli Virsmežniecība būtu tiesīga no iedzīvotāja piedzīt medību saimniecībai nodarītos zaudējumus 400 latu apmērā.

Citu datumu laikraksti

 • Upe

  - Man jau nav kam zemi art un ecēt. - Vai kāds saimnieks padzina? - Dārta jau vēstkārīgi taujā.19. - Man jau nav kam zemi art un ecēt. - Vai kāds...

 • Arvien vairāk bērnu mācās katoliskās baznīcas skolās

  Pēdējā laikā novērojams skolēnu skaita pieaugums, kuri vēlētos mācīties katoļu skolās.Pēdējā laikā novērojams skolēnu skaita pieaugums, kuri vēlētos...

 • Eiropā no pensijām nodokļus atvelk vēl nežēlīgāk

  - Vai Eiropas Savienības dalībvalstīs no pensijām atvelk nodokļus?- Vai Eiropas Savienības (ES) dalībvalstīs no pensijām atvelk nodokļus? - Jā,...

 • Upe

  - Piedod, Dārt’, es tā negribēju! - Jānis teic un nodur skatienu, - nudie’ negribēju!17. - Piedod, Dārt’, es tā negribēju! - Jānis teic un nodur...

 • Akmens var pasargāt no ļaunas acs

  Akmeņi (dārgakmeņi, minerāli, pusdārgakmeņi, kristāli) pilda ne tikai talismanu funkciju, bet iedarbojas arī uz cilvēka veselību (piemēram, mazina...

 • Ja pēc svētkiem pāri palicis siers

  Laikā starp Jāņiem un Pēteriem, kad vēl no līksmās un lustīgās svinēšanas ir pāri palicis kāds siera ritulis, sevi un draugus var pacienāt ar...