Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Karavīri, iespējams, saslimst ar vīrusu

Alūksnes Mobilo strēlnieku bataljonā ceturtdienas vakarā karavīri saslimuši ar zarnu darbības traucējumiem un līdz piektdienas rītam izolatorā bija stacionēti 80 cilvēki, visticamāk, viņi ir saslimuši ar rotavīrusu.

Alūksnes Mobilo strēlnieku bataljonā (MSB) ceturtdienas vakarā karavīri saslimuši ar zarnu darbības traucējumiem un līdz piektdienas rītam izolatorā bija stacionēti 80 cilvēki, visticamāk, viņi ir saslimuši ar rotavīrusu, ar to slimo arī Alūksnes iedzīvotāji.
Savukārt Sabiedrības veselības aģentūras speciālistiem ir aizdomas par saindēšanos ar pārtiku. Ceturtdien ap pulksten 20.00 karavīri bataljona ambulancē sāka vērsties ar sūdzībām par sliktu pašsajūtu, nelabu dūšu un zarnu darbības traucējumiem. Saslimušo skaitā ir arī virsnieki un virsdienestnieki.
"Bataljona mediķi uzskata, ka tas ir rotavīruss. Palīgā mums ir ieradušies mediķi no Sabiedrības veselības aģentūras un Medicīnas centra. Galīgā diagnoze vēl nav skaidra. Taču, ja tas ir rotavīruss, tad vieglas saslimšanas formā, kā skaidro bataljona mediķi, cilvēks to pārslimo apmēram trīs dienu laikā. Vairāki no saslimušajiem, pat puse, piektdien jau jutās labāk. Pagaidām šie karavīri vēl atrodas izolatorā un tiek novēroti," informē Alūksnes MSB komandieris, majors Aivars Vizulis.
Pagaidām neviens no saslimušajiem nav nogādāts slimnīcā ārpus bataljona. Izolatora vajadzībām karaspēka daļā izveidotas papildtelpas. A.Vizulis informē, ka visi apmēram 400 obligātā militārā dienesta karavīri pirms divām nedēļām ir saņēmuši vakcīnu pret gripu. Viņi profilaktiski ikdienā uzturā saņem ķiplokus.
"Uzskatu, ka nelabvēlīgi ir ietekmējis aukstais laiks (bija pat -30 grādu sals). Lai arī karavīriem mācības notika saudzējošā režīmā, tomēr tās netika pārtrauktas. Taču apsaldējušies bataljonā ir tikai daži karavīri," saka A.Vizulis.
Viņš izslēdz iespēju, ka karavīri varētu būt saindējušies ar pārtikas produktiem. Starp saslimušajiem ir cilvēki, kas ceturtdien nav ēduši bataljona ēdnīcā, bet saņēmuši sauso uzturdevu ārpus bataljona.
Bataljonā nav izsludināta karantīna, taču ir ierobežoti atvaļinājumi un līdzdalība masu pasākumos. Veselajiem karavīriem turpinās apmācības bataljona teritorijā.
A.Vizulis stāsta, ka arī iepriekšējā iesaukumā karavīri slimojuši ar rotavīrusu. Vidējais slimošanas ilgums vienam cilvēkam bijis trīs dienas.
Sabiedrības veselības aģentūras Gulbenes filiāles epidemioloģe Zita Skulte pauž, ka 91 karavīrs saslimis vieglā formā, tāpēc viņi nav hospitalizēti, bet atrodas lazaretē.
"Sadarbībā ar Pārtikas un veterinārās pārvaldes darbiniekiem analīzēm ir paņemti pārtikas produktu, dzeramā ūdens paraugi, kā arī nomazgājumi no virsmām. Pārbaudīti strādnieki virtuves blokā. Analīžu rezultāti būs zināmi tikai nākamajā nedēļā, tāpēc pagaidām nevar zināt, vai slimības ierosinātājs ir vīruss vai infekcija," informē Z.Skulte.

Citu datumu laikraksti

  • Kokteiļi bērniem, sievietēm un vīriešiem

    Svētku reizēs vienmēr paceļam glāzi, lai uzsauktu tostu par mīlestību, saticību, veselību, mieru un draudzību.Svētku reizēs vienmēr paceļam glāzi,...

  • Aicina pieteikties jaunos rakstniekus

    Latvijas Rakstnieku savienība un Rīgas Jauno literātu apvienība no 14. līdz 18. aprīlim rīko Jauno autoru semināru. Tajā aicināti piedalīties...

  • Aicinājums

    Cesvaines pilsētas ar lauku teritoriju dome lūdz ziedot materiālus Cesvaines pils bojāto konstruktīvo elementu (pārsegumu, sienu, akmens mūra detaļu,...