Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Karavīri inficējušies ar Norvalkas vīrusu

Sabiedrības veselības aģentūras virusoloģiskā izmeklēšana liecina, ka Alūksnes Mobilo strēlnieku bataljona 102 karavīri saslimuši ar Norvalkas vīrusu jeb tā dēvēto ziemas vemšanas slimību.

Sabiedrības veselības aģentūras virusoloģiskā izmeklēšana liecina, ka Alūksnes Mobilo strēlnieku bataljona 102 karavīri saslimuši ar Norvalkas vīrusu jeb tā dēvēto ziemas vemšanas slimību.
Tagad visi ir jau atlabuši un izrakstīti no lazaretes. Uz Rīgu ārstēties nosūtītie bataljonā atgriezīsies šodien.
"Turpinās slimnieku un bataljona pārtikas bloka darbinieku analīžu virusoloģiska izmeklēšana laboratorijā, kā arī slimnieku un kontakta personu datu analīze, lai noteiktu, kurš no pārtikas produktiem ir iespējamais infekcijas pārnēsāšanas avots.
Ir aizdomas, ka inficēšanās ir saistīta ar ēdināšanu, bet par to uzzināsim tuvākajās dienās," informē Sabiedrības veselības aģentūras Gulbenes filiāles epidemioloģe Zita Skulte.
Alūksnes Mobilo strēlnieku bataljona komandieris majors Aivars Vizulis atturas komentēt karavīru saslimšanas iemeslus, kamēr nebūs zināmi visi analīžu, aptaujas un izpētes rezultāti.
Viņš apšauba iespēju, ka inficēšanās cēlonis bijusi pārtika, jo saslimuši ir arī civiliedzīvotāji, kma nav kontaktu ar bataljona karavīriem. Pārtikas un veterinārā dienesta Alūksnes pārvaldes priekšnieks Marģers Kamerāds skaidro, ka Norvalkas vīruss izraisa akūtu zarnu infekcijas saslimšanu, bet tā nav smaga un ilgstoša.
"Vīruss vairojas fekālijās, tāpēc ir iespēja, ka inficēšanos izraisījusi avārija bataljona ūdens vai kanalizācijas tīklā. Tas ir sen pazīstams, bet līdz šim Latvijā nav diagnosticēts," norāda M.Kamerāds. Viņš akcentē, ka turpinās bakterioloģiskā izmeklēšana produktiem.
Slimības raksturīgākās pazīmes ir slikta dūša, vemšana, caureja, sāpes vēderā, arī galvas sāpes un neliels drudzis. Šādi simptomi parādās 24 līdz 48 stundu laikā pēc inficēšanās, un slimība ilgst vienu līdz divas diennaktis. Imunitāte nav ilgstoša, tāpēc iespējama atkārtota inficēšanās. Norvalkas vīruss ir lipīgs.
Sakarā ar masveida saslimšanu ir pārcelts zvēresta nodošanas laiks. Bija paredzēts, ka jauniesaukto zvēresta ceremonija būs 19.janvārī. Tagad tā pārcelta uz 2.februāri. A.Vizulis domā, ka tad būs noskaidroti inficēšanās iemesli un avoti, kā arī novērsta iespējamā slimības izplatīšanās.

Citu datumu laikraksti