Karavīri Mātes dienā tiekas ar vecākiem

Svētdien, atzīmējot Mātes dienu, Alūksnes Mobilo strēlnieku bataljonā jauniesauktie kareivji varēja tikties ar vecākiem, kā arī kopā ar viņiem dienu pavadīt pilsētā.

Svētdien, atzīmējot Mātes dienu, Alūksnes Mobilo strēlnieku bataljonā (MSB) jauniesauktie kareivji varēja tikties ar vecākiem, kā arī kopā ar viņiem dienu pavadīt pilsētā.
Alūksnes MSB komandieris pulkvežleitnants Aivars Vizulis informē, ka vakarā jauniesauktajiem bija jāatgriežas bataljonā. "Jauniesauktajiem puišiem notiek apmācības process bataljonā, tāpēc pagaidām nav iespējams viņus atlaist mājās uz ilgāku laiku. Tas būs iespējams tikai tad, kad būs apgūta visa mācību programma. Tas varētu notikt aptuveni pēc trīs mēnešiem," saka A.Vizulis.
Viņš uzsver, ka bataljona komandējošais sastāvs mudina šajā laikā vecākus apmeklēt dēlus bataljonā ik svētdienu. "Vecāki var braukt un tikties ar dēliem. Mēs uzturam saikni ar vecākiem. Kad jauniesauktie nonāk bataljonā, viņu vecākus divu nedēļu laikā vēstulēs informējam par mācībām bataljonā un aicinām uzturēt pastāvīgu kontaktu ar komandējošo sastāvu, informēt par problēmām un atbalstīt dēlus dienesta laikā," saka A.Vizulis.
Savukārt daudzi bataljona štāba rotas kareivji, kas te dien pastāvīgi, Mātes dienā laisti uz mājām.
Jauniesauktajiem karavīra zvēresta pieņemšana paredzēta 29.maijā pulksten 10.00, tad bataljonā notiks Atvērto durvju diena.
Parasti Alūksnes MSB uzņem un vienlaikus apmāca līdz 400 jaunos karavīrus. Te viņiem dienests turpinās gandrīz trīs mēnešus, pēc tam viņi dodas uz citām karaspēka daļām. Obligātais karadienests Latvijas armijā ilgst gadu.

Citu datumu laikraksti

  • Dejotāji sadanco Apes arodvidusskolā

    28. aprīlī Apes arodvidusskolā uz kopīgu draudzības vakaru sanāca ne tikai pašu skolas dejotāji, bet arī viesi no citām arodvidusskolām.28. aprīlī...

  • Robežpārejas punktā darbs nav mainījies

    Valsts robežsardzes Viļakas pārvaldes priekšnieks Vladislavs Skromāns apgalvo, ka Pededzes robežpārejas punktā darbs rit ierastajā ritmā, lai gan...

  • Virešu pagastā ir trakumsērgas karantīna

    Divus mēnešus līdz jūnija beigām Virešu pagastā spēkā ir trakumsērgas karantīna.Divus mēnešus līdz jūnija beigām Virešu pagastā spēkā ir trakumsērgas...