Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Karavīri sola uzticīgi kalpot Latvijai

Priesteris: zvērests padara atbildīgus. Šodien pēc dievkalpojuma luterāņu baznīcā notiek Alūksnes Mobilo strēlnieku bataljona karavīru parāde.

Priesteris: zvērests padara atbildīgus
Šodien pēc dievkalpojuma luterāņu baznīcā notiek Alūksnes Mobilo strēlnieku bataljona karavīru parāde.
Tajā pilsētas iedzīvotāji var vērtēt mūsu Dzimtenes sargu stāju. Pagājušajā sestdienā trīs bataljona rotu karavīri nodeva zvērestu godam kalpot Latvijai.
"Nacionālie bruņotie spēki ir papildināti ar jauniem Tēvzemes sargiem. Gribētos, lai vairāk ir tādu karavīru, kas pēc obligātā militārā dienesta paliktu virsdienestā un pārietu profesionālajā dienestā. Šis iesaukums ir īpašs, jo puiši par karavīriem kļuvuši Latvijā, kas ir atsevišķa valsts. Dienestu viņi beigs Latvijā, kas būs NATO dalībvalsts," uzsver Nacionālo bruņoto spēku štāba priekšnieks brigādes ģenerālis Kārlis Krēsliņš.
Viņš dienestu sāka pirms 40 gadiem, kad beidza Alūksnes vidusskolu. K.Krēsliņš karavīriem novēl sekmīgu dienestu un panākumus dzīvē. Alūksnes Mobilo strēlnieku bataljona kapelāna pienākumu izpildītājs katoļu baznīcas priesteris prāvests Andžejs Keziks atzīst, ka kalpošana valstij un Dievam ir skaista. "Zvērests padara karavīrus atbildīgus. Tas nozīmē, ka uz viņiem var paļauties," pauž priesteris. A.Keziks atgādina, ka katra vīrieša aicinājums ir būt tēvam un karavīram. Dievam un valstij ir vajadzīgi karavīri.
Pēc zvēresta nodošanas karavīri tikās ar tuviniekiem, kas bija atbraukuši no dažādām Latvijas vietām. Vecāki varēja tikties ar Alūksnes Mobilo strēlnieku bataljona komandieri pulkvežleitnantu Aivaru Vizuli un rotu komandieriem. Varēja noklausīties Sauszemes spēku orķestra koncertu. Valdis Rezgoriņš ir alūksnietis, vecmāmiņa Asja, māsa Sandra, māsīca Lāsma, brālēns Raitis un draugs Jānis viņu nebija redzējuši ilgāk par mēnesi. "Mazdēls ir kļuvis vīrišķīgāks. Gribētu, lai viņš turpina karavīra gaitas un uzdien līdz ģenerālim," vēlas A.Rezgoriņa. Puisis atzīst, ka patīk armijā. Viņš paliks virsdienestā, tātad viss ir iespējams.

Citu datumu laikraksti

  • Viņš izvēlējās jaunu kombainu, nevis mīļoto sievieti

    Divi mēneši pagājuši, kopš Ludmila zaudēja darbu un viņai izjuka attiecības ar mīļoto cilvēku, taču joprojām viņa par to domā katru dienu.Divi mēneši...

  • Dosies uz sacensībām

    Pieci Alūksnes kinologi rīt, 9.novembrī, dosies uz Smilteni, lai piedalītos Latvijas čempionātā suņu nacionālajā daudzcīņā un vienlaikus arī...

  • Cepts sams ar citronu un medu

    Ikdienā ēdienkartes dažādošanai gaļu var aizstāt ar zivīm, kas ir bagātas ar olbaltumvielām un fosforu. Zivis var gatavot daudzveidīgi.Ikdienā...