Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Karavīru priekšnesumi ir savdabīgi

Alūksnes Mobilo strēlnieku bataljona karavīru pašdarbnieku skatē noskaidrota uzvarētāja – Štāba rota, un tās karavīri varēs saņemt piecu dienu atvaļinājumu.

Alūksnes Mobilo strēlnieku bataljona karavīru pašdarbnieku skatē noskaidrota uzvarētāja – Štāba rota, un tās karavīri varēs saņemt piecu dienu atvaļinājumu. Triju dienu atvaļinājumu varēs izmantot otrās vietas ieguvēji – B rotas karavīri. Nenoliedzami, iespēja ciemoties mājās ir vērtīgākā balva. Trešo vietu dala D un C rota.
"Vērtētāji bija vienisprātis, ka Štāba rotas karavīru sniegums ir labākais. Uzvedumā bija veiksmīga aktieru spēle, dekorācijas, tērpi un arī mūzika. Par to liecināja skatītāju atsaucība un smiekli zālē. Daudz prieka sagādāja arī citu rotu priekšnesumi. Vēlreiz pārliecinājāmies, ka karavīriem netrūkst izdomas un talanta, tāpēc visiem bija arī saldas balvas – tortes un kliņģeris," vērtē Alūksnes Mobilo strēlnieku bataljona komandieris majors Aivars Vizulis.
Alūksnes pilsētas domes izglītības, kultūras un sporta darba organizatore Iveta Meistere bija žūrijā. Viņa atzīst, ka Štāba rotas karavīri bija labi aktieri. "Tiesa, "Monikas un Roberta Rambāna Jaungads" nebija karavīru izdoma, bet LNT demonstrētā seriāla "Sirdsmīļā Monika" atdarinājums," atzīst I.Meistere.
Viņa akcentē, ka jauks bija
D rotas "Ziemassvētku pasaciņas" uzvedums. "Tas bija atraktīvs un mīļš priekšnesums, kas attēloja Sniegbaltītes skolu. Tajā bija arī rūpīgi darināti tērpi. Patika B rotas karavīru sagatavotā spēle "Vai gribi būt Salavecis?", jo tā bija mūsdienīga Jaungada svinību interpretācija," norāda I.Meistere.
Interesants bija C rotas rīkotais konkurss, lai noskaidrotu, kurš no dēliem ieņems vecā Salaveča vietu. Aktuālu tēmu bija izvēlējusies A rota, kas Ziemassvētkus svinēja lazaretē.
A.Vizulis norāda, ka katra iesaukuma jaunkareivjiem ir iespēja piedalīties pašdarbības skatē. Tā ir četras reizes gadā, katru reizi izvēlas tēmu, kas saistīta ar tuvākajiem svētkiem. Šoreiz karavīri parādīja gadu mijas notikumus savā interpretācijā. Iepriekšējās skatēs žūrijā bijusi Inese Janēviča, bet tagad viņa ir bataljona lietvede.
"Palīdzēju karavīriem ar padomu, bet necentos ierobežot viņu radošo izdomu. Ar prieku vēroju, kā puiši strādā: meklē materiālus un gatavo tērpus, dekorācijas. Viņos ir sacensību gars, ko rosina rotu un vadu komandieri. Tagad redzu ne tikai gatavus priekšnesumus, bet arī to radīšanas procesu. Un galvenais, ka viņiem tas patīk," vērtē I.Janēviča. Viņa atzīst, ka arvien vairāk pārsteidz idejas, ko karavīri vēlas parādīt. Nenoliedzami, karavīru humors ir specifisks.
Karavīri noskatījās Alūksnes tautas deju kopas "Jukums" uzvedumu "Pie Dieviņa dvēselīte".

Citu datumu laikraksti

 • Mīlestība dažādos laikos

  Vēsturi allaž ir veidojuši aktīvi un darbīgi cilvēki, un tiem blakus ir atradies partneris, kam bieži vien ir liela nozīme lēmumu pieņemšanā.Vēsturi...

 • Darbarīki sniega tīrīšanai

  Sinoptiķi solīja, ka šajā nedēļā sniegs nokusīs visā Latvijā. Tomēr Alūksnes un Gulbenes rajonā par tā trūkumu nevar sūdzēties, turklāt vakar atkal...

 • Šovā cīnīsies par balvu

  Pirmdien, 27. janvārī, LNT kanālā pulksten 22. 00 sāksies “Mūzikas video 2003” atklāšanas šovs, kurā piedalās desmit grupas, kas sacentīsies par...

 • Vai pēc iestāšanās ES mainīsies pārtikas cenas?

  Vai pēc iestāšanās ES mainīsies pārtikas produktu cenas? - šādus jautājumus saņem Saeimas ESIC.Vai pēc iestāšanās ES mainīsies pārtikas produktu...

 • Atbild jurists

  Darba likuma 10.panta otrā daļa paredz, ka "darbinieku pilnvarotos pārstāvjus var ievēlēt".Darba likuma 10.panta otrā daļa paredz, ka "darbinieku...

 • Atbild jurists

  Esmu piekritis paziņam aizdot lielāku naudas summu uz vienu gadu. Principā šim cilvēkam uzticos, tādēļ ķīlu izlēmu neprasīt. Tomēr gribētu aizdevumu...