Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Karavīrus izglīto par nodarbinātību

Šonedēļ Alūksnes Mobilo strēlnieku bataljona karavīriem Nodarbinātības Valsts dienesta filiāles Alūksnes centrā notika seminārs par dienesta sniegtajiem pakalpojumiem un aktivitātēm, kā arī bezdarbnieka pabalsta saņemšanu.

Šonedēļ Alūksnes Mobilo strēlnieku bataljona karavīriem Nodarbinātības Valsts dienesta (NVD) filiāles Alūksnes centrā notika seminārs par dienesta sniegtajiem pakalpojumiem un aktivitātēm, kā arī bezdarbnieka pabalsta saņemšanu.
"Uzsākot dienestu, visi puiši ir sociāli apdrošināti, jo valsts par viņiem maksā sociālo nodokli. Dienesta laiku skaita darba stāžā. Ja pēc dienesta beigām uzreiz neizdodas atrast darbu, ne vēlāk kā trīs mēnešu laikā nepieciešams vērsties NVD un iegūt bezdarbnieka statusu, lai no Valsts Sociālās apdrošināšanas aģentūras (VSSA) būtu iespēja saņemt bezdarbnieka pabalstu," stāsta VSAA Alūksnes filiāles klientu apkalpošanas daļas inspektore Elita Naļimova.
Viņa uzsver, ka bezdarbnieka pabalstu maksā deviņus mēnešus. "Pirmajos trīs mēnešos tā apmērs ir 36 lati mēnesī, nākamajos trīs -
27 lati mēnesī, pēc tam - 18 lati mēnesī," saka E. Naļimova. Viņa informēja arī par apgādnieka pensijas saņemšanas kārtību un pensiju otro līmeni.
NVD filiāles Alūksnes centra vadītāja Zinaīda Jegorova akcentē, ka pēc dienesta visiem karavīriem saskaņā ar likumu ir tiesības saņemt bezdarbnieka pabalstu. "Ja neizdodas atrast pastāvīgu darbu, tad cilvēks paliek uzskaitē un ir bezdarbnieks. Tomēr reizi mēnesī nepieciešams ierasties NVD. Kamēr bezdarbnieks strādā pagaidu darbu, kura ilgums nepārsniedz divus mēnešus, viņam pabalstu nemaksā. Pēc darba zaudēšanas atsāk pabalsta izmaksu, tā laiku pagarina par diviem mēnešiem," norāda Z.Jegorova.
Viņa norāda, ka bezdarbniekiem un darba meklētājiem NVD ir iespēja iesaistīties daudzās bezmaksas aktivitātēs: darba meklētāju klubā, gūt informāciju par vakantajām darba vietām, apmeklēt dažādu mācību programmu kursus un seminārus.
"Kursu laikā bezdarbnieki saņem stipendiju - 25 latus mēnesī un bezdarbnieka pabalstu. Pēc kursu apmeklēšanas cilvēks saņem sertifikātu vai apliecību par attiecīgas kvalifikācijas iegūšanu. Pieprasītas profesijas ir bārmeņi un pavāri," klāsta Z.Jegorova. Viņa informēja arī par jauniešu un pirmspensijas vecuma cilvēku prakses iespējām pie darba devēja un algotajiem pagaidu sabiedriskajiem darbiem.
"Pieredze rāda, ka pēc dienesta beigšanas vairums puišu nestrādā, bet pārtiek no vecāku vai vecvecāku pensijām, dažādiem pabalstiem, tādēļ ir svarīgi vērst viņu uzmanību uz darba meklēšanas iespējām, kursiem un sociālajām garantijām," saka Z. Jegorova.

Citu datumu laikraksti

  • Aicina pretendēt uz subsīdijām

    Pagājušajā gadā subsīdijas lauksaimniecībā rajona lauksaimnieki saņēma gandrīz 390 tukstošu latu apmērā (ieskaitot subsīdijas par agroklimatisko...

  • Kā atrast draugu internetā

    Šonedēļ žurnālā "Ieva": intervija ar Oļģertu Šalkoni, kurš stāsta, kā iemīlējies Elzā Radziņā.Šonedēļ žurnālā "Ieva": * intervija ar Oļģertu Šalkoni,...

  • Jānim Naglim - jauns bizness

    Tikai žurnālā "Privātā Dzīve" šonedēļ lasiet: Ainars Eisaks pēc cietuma apmeklē skaistumkopšanas salonu.Tikai žurnālā "Privātā Dzīve" šonedēļ...