Karstā laikā neiesaka ilgstoši uzturēties saulē

Latvijas Vides, ģeoloģijas un meteoroloģijas aģentūra brīdina, ka šodien un turpmākajās dienās tāpat kā vakar gaisa temperatūra saglabāsies ļoti augsta un tuvosies 30 grādiem.

Latvijas Vides, ģeoloģijas un meteoroloģijas aģentūra brīdina, ka šodien un turpmākajās dienās tāpat kā vakar gaisa temperatūra saglabāsies ļoti augsta un tuvosies 30 grādiem. Šādos laika apstākļos mediķi aicina neuzturēties saulē un izvairīties no lielas fiziskas aktivitātes.
"Vakar pulksten 14.30 Alūksnē bija 28,5 grādi. Šogad tā ir bijusi karstākā diena. Katru gadu ir tādas, bet īpaši svelmaina ir bijusi 2002.gada vasara. Tad 17. un 18.jūlijā bija 29, 30 grādi. Arī augustā bijis 30 grādu karsts un vēl septembrī 27 grādi virs nulles. 2003.gada siltākajā jūlija dienā bija 29 grādi, bet pagājušā gada vasarā maksimālā temperatūrā bijusi 27 grādi," informē Alūksnes meteoroloģiskās stacijas darbiniece Gunta Graudiņa. Viņa atzīst, ka tik karstas dienas ir nogurdinošas. Varētu nedaudz uzlīt, jo zemes virskārta ir izkaltusi.
Alūksnes slimnīcā palīdzību nav meklējuši cilvēki, kas būtu saulē pārkarsuši vai apdedzinājušies sauļojoties. Vecākiem sevišķi vajadzētu sekot zīdaiņu veselībai, jo mazuļi ratiņos var sakarst daudz ātrāk. Ratiņos temperatūra ir daudz augstāka nekā ārpus tiem. Arī veciem cilvēkiem, sirds un asinsvadu slimniekiem mediķi rekomendē atrasties ēnā. Ieteicams ģērbties gaišā apģērbā, galvā likt gaišas krāsas galvassegu un lietot daudz šķidruma.
Nedēļas sākumā anticiklona ietekmē saglabāsies pārsvarā saulains laiks. Pūtīs ziemeļrietumu, rietumu vējš 3 līdz 5 metri sekundē. Nedēļas vidū no Skandināvijas uz Baltiju pārvietosies zema spiediena ieplaka ar atmosfēras fronti, tāpēc ziemeļu rajonos īslaicīgi līs, dažviet būs pērkona negaiss. Nedēļas otrajā pusē virs Baltijas atkal paaugstināsies atmosfēras spiediens, spīdēs saule, dienvidu rajonos gaisa temperatūra sasniegs līdz plus 30 grādus. Arī citās dienās temperatūra būs 27, 28, 29 grādi virs nulles.

Citu datumu laikraksti