Karstajā laikā veikalu plaukti kļūst tukšāki

Gaisa temperatūra dienvidū sasniedz pat 30 grādus, un kāda alūksniete stāsta, ka vakarpusē veikalā vairs nav bijis gāzētā minerālūdens.

Gaisa temperatūra dienvidū sasniedz pat 30 grādus, un kāda alūksniete stāsta, ka vakarpusē veikalā vairs nav bijis gāzētā minerālūdens. Slāpes šajā karstumā nomoka ikvienu, tāpēc devāmies uz dažādām pilsētas tirdzniecības vietām noskaidrot, cik lielas ir atspirdzinošo dzērienu rezerves un cik lielas - iedzīvotāju slāpes.
"Atspirdzinošo dzērienu pircēji ir dažāda vecuma - sākot no maziem bērniem līdz pat veciem cilvēkiem. Tiek dzertas limonādes "Fantastika" un "Sprite", īpaši iecienīta ir "Coca - Cola" mazajās bundžiņās. Pērk arī kvasu, tomēr pirmās vietas starp pirktākajiem dzērieniem ieņem minerālūdens "Bonaqua" un limonāde "Sprite"," stāsta kioska "Narvessen" pārdevēja Rūta un piebilst, ka viņas iecienītākais dzēriens ir minerālūdens "Mangaļi".
"Vispieprasītākais ir minerālūdens un kvass, tiek pirktas arī sulas. Esmu ievērojusi, ka limonādes nav tik iecienītas, cik dzeramais ūdens. Tā ir taisnība, ka dienas beigās dažu atspirdzinošo dzērienu plaukti paliek tukšāki, bet preces tiek regulāri piegādātas, tāpēc pircējiem nav par ko uztraukties," saka veikala "Saulīte" kasiere Ieva Zavjalova.
"Visaktīvākie atspirdzinošo dzērienu pircēji ir apmēram 30 gadus veci, viņi dienas vidū iegriežas veikalā, lai tūlīt veldzētu slāpes. Cilvēki laikus iegādājas arī lielāku bezalkoholisko dzērienu daudzumu, lai bez rūpēm dotos atpūtas izbraucienos un piknikos. Retāk veikalu apmeklē vecāki cilvēki, jo laiks ir pārāk karsts, lai dotos ārpus mājas," uzskata kasiere Ieva.
"Loģiski, ka vasarā pieprasījums pēc atspirdzinošajiem dzērieniem, alus un saldējuma ir vislielākais, un ir gadījies, ka atspirdzinošo dzērienu plauktos dienas beigās parādās "robi". Taču no šīm kļūdām mācāmies un cenšamies, lai preču netrūktu," atzīst veikala "Maks" vadītāja Rudīte Krīgere.

Citu datumu laikraksti

  • Izglītos, kā sākt uzņēmējdarbību

    Vidzemes attīstības aģentūras izstrādātais projekts “Jaunu komercsabiedrību un pašnodarbinātības veicināšana Vidzemes reģionā”, kurā kā partneri...

  • Pusaudži var piedalīties grāmatas veidošanā

    “Latvenergo” sācis izglītojošas grāmatas sagatavošanu 5. - 7.klašu skolēniem. Tās tapšanā aicināti iesaistīties skolēni, kas var piedalīties...

  • Aicina pieteikties pagasta konkursā

    Ziemeru pagasta padomes sēdē apstiprināja konkursa nolikumu “Sakoptākā sēta 2005”. Tajā noteikts, ka no 8. līdz 14.augustam komisija vērtēs izlozētās...