Kartupelis nav domāts tikai ēšanai

Cilvēks vienmēr vēlas būt skaists, taču tas nozīmē, ka par skaistuma saglabāšanu ir jārūpējas un tas jāsaglabā.

Cilvēks vienmēr vēlas būt skaists, taču tas nozīmē, ka par skaistuma saglabāšanu ir jārūpējas un tas jāsaglabā. Ja nav naudas, tik un tā iespējams veikt kosmētiskas procedūras un rūpēties par skaistumu.
No produkta, kas atrodams jebkurā mājā – kartupeļa - var veidot dažādas maskas. Izrādās, ka ar kartupeļu kosmētiku var iegūt svaigu skaistumu un mazināt no sejas noguruma pazīmes.
- Ja ir pietūkuši plakstiņi, pie augšējiem jāpieliek mitra tējas maisiņa komprese, bet apakšējiem - sarīvēta zaļa kartupeļa komprese.
- Ja zem acīm ir parādījušies maisiņi, tos palīdzēs mazināt "mundierī" vārīts kartupelis. Kad tas ir atdzisis, jāpārgriež ar nazi un uz 30 minūtēm jāpieliek pie acīm;
- Ja nepieciešams izlīdzināt un atsvaidzināt sejas ādu, var pagatavot masku no vienas ēdamkarotes kartupeļu miltu, trim sarīvētiem gaiši dzelteniem burkāniem un puses olas dzeltenuma. Masku uz sejas tur 15 līdz 20 minūtes.
n Noguruma pēdas labi noņems maska no saspiesta vārīta kartupeļa ar citronu sulu. Glāzei kartupeļu masas nepieciešama viena citrona sula. Maisījums jāuzziež sejai un kaklam, jāapsedz ar marli un jātur 30 minūtes. Pēc tam seja jānomazgā vēsā ūdenī.
- Jebkurai ādai derēs maska no vārīta kartupeļa, olas dzeltenuma un piena. Viss jāsakuļ, līdz izveidojas putriņa, tā silta jāuzklāj uz sejas un kakla. Lai maska saglabātu siltumu, seja un kakls jāapsedz ar dvieli. Tā jātur 20 minūtes.
- Ja sejā parādījušās grumbiņas, jāgatavo šāda maska: ar smalku rīvi jāsarīvē kartupelis un gurķis, jāsajauc un jāuzklāj masa sejai un kaklam uz 20 minūtēm. Pēc tam jānomazgā ar ūdeni, kam pievienots nedaudz citrona sulas.
nJa āda ir ļengana un nogurusi, jāgatavo šāda maska – kartupeļu biezenis jāsajauc ar vienu ēdamkaroti augu eļļas vai sakultu olu, siltā masa jāuzklāj uz kakla, tas jāapsedz ar dvieli. Tā jātur 20 minūtes, pēc tam jānomazgā ar siltu ūdeni.
n Ja ādu nepieciešams pabarot, jāpagatavo kartupeļu komprese - jāsarīvē divi karsti kartupeļi, jāpievieno olas dzeltenums, pa tējkarotei medus, olīveļļas un glicerīna. Maisījumā jāsamērcē marle un jāaptin ap kaklu. Pēc 20 minūtēm komprese jānoņem un kakls jāmazgā siltā ūdenī, pēc tam kakls jānomazgā ar liepziedu uzlējumu, kam labāka efekta panākšanai ir pielikta tējkarote sāls vai citronu sulas, kas atšķaidīta glāzē ūdens.
- Ja āda ir taukaina, jāizvāra viens vai divi kartupeļi ar visu mizu, jānotīra un jāsajauc ar 2 līdz 3 ēdamkarotēm auzu miltu. Masa uz 15 līdz 20 minūtēm jāuzliek uz sejas un jāapsedz ar salveti. Pēc tam jānomazgā ar siltu ūdeni.
- Ja seja ir pietūkusi, uz tās 20 minūtes jāpatur sarīvēta zaļa kartupeļa maska.

Citu datumu laikraksti

  • Bērniem un jauniešiem rīko estrādes konkursu

    Kultūras portāls SVLV (www.sv.lv) sadarbībā ar Ozolnieku tautas namu un Ozolnieku novada domi 14.maijā organizēs trešo bērnu un jauniešu estrādes...

  • Pašvaldībā ir jauna sekretāre

    No šodienas, 12.aprīļa, Zeltiņu pagasta padomē sekretāres pienākumus veiks Anita Gasperte.No šodienas, 12.aprīļa, Zeltiņu pagasta padomē sekretāres...

  • Aizdegas ventilācijas iekārta

    10.aprīlī pulksten 6.03 Valsts Ugunsdzēsības un glābšanas dienesta Alūksnes brigāde saņēma izsaukumu uz SIA “Alta S” maizes kombinātu.10.aprīlī...