Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Kas ir "Linux"?

Operētājsistēma "Linux" iegūstama praktiski bez maksas.

Operētājsistēma "Linux" iegūstama praktiski bez maksas. Šāda pieeja pasaulē kļūst arvien populārāka: programmas izstrādātājs formāli par programmas izstrādi naudu neņem, bet atpelna izdevumus ar citām aktivitātēm - konsultācijām, lietotāju grupu apkalpošanu un citu.
"Linux" programmas ir gūstamas no interneta pilnīgi oficiāli - šāda iespēja patērētāju vidū kļūst arvien populārāka. Līdz ar to ir iespējams, ka lietotājam būtu jāpārdomā, kādu iespēju izmantot.
Taču vispirms jājautā: "Vai "Linux" man nodrošina vajadzīgās iespējas?" Te jāteic, ka, kaut gan "Linux" operētājsistēma pamatā ir orientēta uz tīkla lietām ("Linux" - tas praktiski ir variants populārajai tīkla operētājsistēmai "Unix"), ar to var nodrošināt visas mājas datora funkcijas. "Linux" sniedz visas ikdienas lietotājam nepieciešamās iespējas, arī teksta latviskošanas iespējas. Tiesa gan, konfigurēšanas, pielāgošanas darbības ar "Linux" būs sarežģītākas.
"Linux" var instalēt gan uz "Macintosh", gan "Windows" videi paredzētiem datoriem. Tātad "dzelži" nav šķērslis, pat ja "Macintosh" datoriem paredzēta atšķirīga "Linux" versija.
Taču "Linux" pašreizējā attīstības stadija ir tāda, ka lietotājam jābūt daudz zinošākam nekā "Macintosh" vai "Windows" lietotājam. Līdz ar to bezmaksas variants prasa lietotājam pašam investēt zināšanās. Kaut galu galā maksa par to, ka produkts ir par brīvu, var izrādīties visai augsta, kopējie naudas ieguldījumi būs mazāki.
(žurnāls "Mans Īpašums")

Citu datumu laikraksti

  • Vēsā rudens vakarā baudīsim karstu saldēdienu!

    Kamēr vēl augļos, ogās un dārzeņos vitamīnu ir papilnam, varam tos izmēģināt un nobaudīt dažādos ēdienos. Pagājušajā sestdienā piedāvājām pagatavot...

  • Nemeklē lielu laimi, bet atrod jaunas pārmaiņas

    Baltijas Tranzītu bankas Alūksnes filiāles direktore Ilze Merga ir kurzemniece, nāk no Kuldīgas. Pirmajā tikšanās reizē ar viņu nekas neliecina par...

  • Labas uzvedības ABC

    Piemērotas frāzes, ko komunikabls estēts var izmantot, aizgājis viesos.Piemērotas frāzes, ko komunikabls estēts var izmantot, aizgājis viesos. -...