Kas ir “noslēpumainā sabiedrība” - brīvmūrniecība?

Grāmata “Brīvmūrnieki” ikvienam interesentam palīdzēs ielūkoties Brīvmūrnieku kustības noslēpumainajā pasaulē.

Grāmata "Brīvmūrnieki" ikvienam interesentam palīdzēs ielūkoties Brīvmūrnieku kustības noslēpumainajā pasaulē. Šī ir pirmā grāmata Latvijā par šo kustību, jo tikai retais zina, ka arī Latvijā šīs brālības biedri aktīvi darbojas Latvijas Lielložā.
Brīvmūrniecība Latvijā pastāv jau kopš 18.gadsimta, taču, lai arī šī nav nekāda pagrīdes organizācija, brīvmūrnieki klusē par savām tradīcijām. 5.martā Latvijas brīvmūrnieki pulcēsies uz ievērojamu kongresu Latvijas Nacionālajā operā, tā laikā tiks prezentēta arī šī grāmata.
Grāmatas autors Aleksandrs Gīze dzimis 1921.gadā, bijis programmu veidotājs Austrijas sabiedriskajā televīzijā (ORF), prozaiķis un dzejnieks, filmu scenāriju un raidlugu autors. Kopš 1990.gada ir Austrijas PEN kluba prezidents, no 1975. līdz 1986.gadam - Austrijas Lielložas lielmeistars.
Kaut gan nepastāv "pasaules brīvmūrniecība", tomēr brīvmūrnieki strādā visās pasaules demokrātiskajās valstīs un jūtas vienoti. Šis īsais, tomēr daudzpusīgais brīvmūrniecības atspoguļojums no tās sākumiem līdz mūsdienām stāsta par to, kas brīvmūrniecība patiesībā ir, ko tā nozīmē un kāda tā vēlas būt. Grāmata domāta ikvienam, kas nolēmis pamatīgi iepazīt šo "noslēpumaino" sabiedrību.
"Brīvmūrniecība" ir pirmais izdevums no jaunās "Jumavas" grāmatu sērijas "Alfa un Omega". Arī turpmāk šajā sērijā būs pieejama izziņu literatūra par dažādām interesantām un intriģējošām tēmām.

Citu datumu laikraksti

  • Plāno atcelt ienākumu nodokļa maksāšanu

    Paredzams, ka meža īpašniekiem vairs nebūs jāmaksā iedzīvotāju ienākuma nodoklis par to īpašumā esošā meža pārdošanu izciršanai un darījumiem ar tajā...

  • Mācības pielāgos reālās dzīves prasībām

    Nākamajā mācību gadā būs izmaiņas pamatizglītības mācību saturā.Nākamajā mācību gadā būs izmaiņas pamatizglītības mācību saturā. Notiks pārmaiņas...

  • Nedēļas nogalē kļūs aukstāks

    Latvijas Vides, ģeoloģijas un meteoroloģijas aģentūra sola, ka nedēļas nogalē kļūs aukstāks. Gaisa temperatūra sestdienas un svētdienas naktī būs no...