Kas notiek Latvijā?

Trešdiena, 10.marts, vakara ziņas pulksten 18.00 LTV - 1. Klausos, ka mūsu novadnieks Rīgas domē Māris Tralmaks - nav devis atļauju patriotiskajai organizācijai “Klubs 415” rīkot atceres pasākumus 16.martā.

Trešdiena, 10.marts, vakara ziņas pulksten 18.00 LTV - 1. Klausos, ka mūsu novadnieks Rīgas domē Māris Tralmaks - nav devis atļauju patriotiskajai organizācijai "Klubs 415" rīkot atceres pasākumus 16.martā.
Pamatojums - Valsts drošības policija brīdina, ka Latvijai nedraudzīgi spēki rīkošot provokācijas. Nevarot nodrošināt kārtību.
Tā dīvaini sanāk - iepriekšējos gados atceres pasākumos 16.martā (pēc masu mediju ziņām) drošības policija esot aizturējusi Latvijas valstij uzticīgus pilsoņus - bijušos leģionārus un aizsargus.
Mūsdienās lielkrievu šovinisti pa Rīgu var mītiņot uz nebēdu, tāpat okupācijas armijas veterāni Uzvaras parkā, krievu avīzes pilnas ar slēptiem un atklātiem saukļiem pret Latvijas valstiskumu, pret savu mītnes zemi. Šitos aiztikt nedrīkst.
Nesaprotu, kādēļ drošības policija nevar neitralizēt šos "Latvijai nedraudzīgos spēkus". Varbūt mums nav attiecīgu likumu par valsts un pilsoņu drošību? Man savā naivumā liekas, ka ir, bet ja nu tomēr tā īsti nav?
Varbūt policija nemāk, negrib - tad jau velti mēģina policistiem algas palielināt, kā tautā saka: "Par velti savu maizi ēd." Ļoti iespējams, ka lunkanie valdības vīri neļauj policistiem tā īsti strādāt, jo pārāk daudz skatās pāri robežai Veļikajas upes virzienā, kura arī ir 16.marta atceres dienas vaininiece.
Bet varbūt drošības policija strādā stingri likuma (esošā) robežās, un tā "naidīgā, nedraudzīgā" puse arī strādā stingri Latvijas likumu robežās. Ko tad? Tad iznāk, ka vainīgas "100 gudrās galvas". Kas aizsargās valstij un tēvzemei uzticīgus pilsoņus - leģionārus - viņu dienā, 16.martā, tāpat viņu atbalstītājus?
Manā skatījumā, par ko gan citu Valsts drošības policijai būtu jārūpējas, ja ne par Latvijai lojālu pilsoņu aizsardzību un drošību savā tēvu zemē, jo Latvijai neuzticīgie jūtas labi jebkur, ja nu vienīgi pamatnācija traucē.
Šodien, ar vienu kāju esot NATO, ir jāsaprot, ka Latvijas valstiskums un drošība sākas tepat, Latvijā, ne jau Briselē vai Vašingtonā. Mūsu drošību radīs mūsu pašu valsts iestādes, arī drošības policija. NATO ir tikai sabiedrotais, kaut arī ļoti spēcīgs. Viss ir mūsu pašu rokās.
Varbūt kāds drošības vīrs varētu dot publisku atbildi avīzes lappusēs, jo šis jautājums interesē ne tikai mani, bet daudzus pilsētas un rajona iedzīvotājus. Pastāvot publiskai saiknei starp pilsoņiem un policiju, tikai palielinās valsts un pilsoņu drošība, piemērs nav tālu jāmeklē - 20.gadsimta divdesmitie un trīsdesmitie gadi Latvijā.
Tāpat būtu interesanti uzzināt, ko domā citi mūsu rajona un pilsētas iedzīvotāji.

Citu datumu laikraksti

  • Nenožēlo nevienu dzīves mirkli

    Alūksniete Ausma Lietaviete šodien ir laimīga, ka dzīvo, var būt kopā ar tuvajiem un mīļajiem cilvēkiem un ka viņiem klājas labi. Arī par to, ka nav...

  • Vai Einars Repše beidzis savu misiju Latvijā?

    Neviltotu prieku daudzos politiķos izraisīja Einara Repšes paziņojums, ka viņš atsakās no savas kandidatūras premjera amatam par labu Krišjānim...

  • Apbalvo čaklākos izplatītājus

    Ojāra Vācieša Gaujienas vidusskolas skolēnus svētdien Rīgā apbalvoja kā vienus no čaklākajiem UNICEF atklātņu izplatītājiem.Ojāra Vācieša Gaujienas...