Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Kas regulē laternu izslēgšanu?

“Alūksnes Ziņu” lasītāji jautā, kurš ir atbildīgs par apgaismojumu pilsētā no rītiem, jo laternas tiek izslēgtas pārāk agri – laikā, kad skolēni tikai dodas uz skolu. Pašvaldības aģentūra “Spodra” skaidro, ka tā nav.
“Atbildīgajiem vajadzētu laternas atstāt ieslēgtas vismaz līdz 8.00 (8.10), jo tagad izslēdz jau ap 7.40, kad uz skolu dodas skolēni. Šoferiem šis stāvoklis īsti nepatīk, jo tu braucot neredzi, vai pirms vai jau uz pārejas atrodas cilvēki. Labi, ja vēl visi lietotu atstarotājus. Un vēl, vecāki, atgādiniet bērniem un arī paši sev par to, ka, šķērsojot gājēju pāreju, paskatieties uz abām pusēm, jo šoferi nav gaišreģi - iesiet vai pat skriesiet pāri, nepārliecinoties par auto. Tas nekas, ka šoferiem jūs jāpalaiž. Ko tad, ja jūs pēdējā brīdī izlemjat tomēr skriet pāri vai arī šoferis tiek apžilbināts šajos tumšajos rītos (kad tiek izslēgts ielas apgaismojums)? Tad nu sačakarēta dzīve šoferiem un viena iedzīvotāja mazāk,” kāds sašutis pauž portālā “www.aluksniesiem.lv”.
Pašvaldības aģentūras “Spodra” direktors Guntis Kozilāns uzsver, ka tā nav patiesa informācija un laternas izslēdzoties pēc pulksten 8.00, kad skolēnu kustība uz skolām ir beigusies. “Laternas neizslēdzas 7.40. Iestājoties agrāk gaišajam diennakts laikam, programma pakāpeniski samazina laternu izslēgšanas laiku. Tā kā vakaros tumšs kļūst arvien vēlāk, laternas ieslēgsies automātiski vēlāk atbilsoši iestādītaja programmai, bet no rīta pakāpeniski izslēgsies agrāk. Vajadzības gadījumā to var pieregulēt ar roku. Programma darbojas pēc zināma algoritma,” informē G.Kozilāns.


Citu datumu laikraksti