Katrā darbā ieliek daļu optimisma

Alūksnietei Brigitai Bērziņai ir specifisks un tajā pašā laikā ikdienišķs darbs – viņa ir Alūksnes tirgus veterināreksperte.

Alūksnietei Brigitai Bērziņai ir specifisks un tajā pašā laikā ikdienišķs darbs – viņa ir Alūksnes tirgus veterināreksperte. Gan mājās, gan darbā viņa visu veic ar apbrīnojamu optimismu un pieder pie tiem retajiem cilvēkiem, kas spēj pavasarī priecāties par ievziedu plaukšanu un pirmās zaļās zālītes parādīšanos.
Alūksnes tirgū B.Bērziņa gādā par SIA "Alta S" tirgus paviljonā un SIA "Valdis" tirdzniecības centrā tirgotāju pārdotās produkcijas – gaļas, dārzeņu, ogu, sēņu – kvalitāti, lai cilvēki varētu nopirkt svaigu un realizācijas laikam atbilstošu produktu. Tirgus veterināreksperte viņa ir trešo gadu.
"Patīkami, ka nav bijis būtisku starpgadījumu ne ar tirgotājiem, ne pircējiem. Katra tantiņa uz tirgu atved vislabākos produktus. Mājās pati apēd to, kas nav tik skaisti izaudzis," saka B.Bērziņa. Karstākais darba laiks viņai ir vasarā un rudenī, kad cilvēki vēlas pārdot pašu izaudzēto vai mežā salasīto. Katru dienu viņa pieiet pie katra tirgotāja, lai pārbaudītu pārtikas preci un apstākļus, kādos to glabā.
Tirgū ir sava republika
"Darbs ir specifisks un ļoti atbildīgs. Tagad pircējiem ir prasības. Nav kā agrāk, kad pirkām visu, ko redzējām. Pircējam interesē realizācijas laiks un kad produkts ir atvests. Ja tirgotāji ievēro prasības, tad strīdu nav," atzīst B.Bērziņa. Viņas darbdiena sākas sešos no rīta un ilgst līdz pulksten 13.00. "Man patīk šāds darbalaiks, jo esmu "cīrulis" un pēcpusdienā agri tieku mājās," atzīst B.Bērziņa.
Viņa ir pārliecināta, ka tirgus Alūksnes rajona cilvēkiem ir vajadzīgs. "Kad Alūksnē atvēra veikalu "T-Market", daudzi tirgus pārdevēji bija uztraukušies par jaunajiem konkurentiem. Bet daudzi pircēji preci grib redzēt neiefasētu, piemēram, gaļas gabalu – vai tas ir svaigs un cik liels, tāpat arī dārzeņus. Veikalā pārdod safasētu produkciju, tādēļ daudzi tomēr labprātāk dodas uz tirgu," ir gandarīta B.Bērziņa. Viņasprāt Alūksnes tirgū vajadzētu veikt remontu. Pašlaik telpas apsilda tikai ar elektriskajiem sildītājiem, tādēļ ziemā pārdevējiem ir auksti.
"Manuprāt, tirgum ir jāpastāv vienalga kādos apstākļos, jo rajonā ir daudz zemnieku, kas te tirgo savu izaudzēto produkciju – gaļu, dārzeņus. Ja nebūs tirgus, kur tad viņi paliks?" jautā B.Bērziņa.
Sieviete atzīst, ka tirgū ir sava "republika" - savi pārdevēji un savi pircēji. B.Bērziņa tajā pazīst gandrīz katru tirgotāju un pircēju. "Alūksnieši cits citu pazīst, lai kur arī nebūtu," viņa smej.
23 gadus B.Bērziņa ir nostrādājusi putnu fabrikā - SIA "Vistako", kur veica veterinārārstes pienākumus. "Tas man bija tuvs darbs, tādēļ jaunās pārmaiņas Alūksnes tirgū mani baidīja, bet velti. Domāju, ja pats esi komunikabls cilvēks, tad vari rast sapratni arī no apkārtējiem," klāsta B.Bērziņa.
Ir pilsētas patriote
B.Bērziņa ir dzimusi Mārkalnē, bet pēc Mārkalnes astoņgadīgās skolas (tagad - pamatskola) absolvēšanas ar vecākiem pārcēlās uz dzīvi Alūksnē. Sieviete neslēpj, ka Alūksne viņai ir mīļa pilsēta. "Esmu pilsētas patriote. Te ir mani radi un draugi, arī daba ir skaista. Domāju, ka tik skaisti pušķotas Ziemassvētku eglītes kā šogad Alūksnē pie administratīvās ēkas bija tikai pie mums," ir pārliecināta B.Bērziņa.
"Alūksnē ir daudz brīnišķīgu dabas resursu, bet ne vienmēr par tiem gribam gādāt. Piemēram, Alūksnes ezers ir tik skaists, bet tā malas ir aizaugušas. Manuprāt, Alūksnē tomēr vajag ierīkot viesnīcu, tas piesaistītu tūristus, bet visvairāk Alūksnei vajadzīga sabiedriskā tualete. Lai tā ir maksas tualete, bet pieejama visu diennakti. Tagad līdz laikam, kad sāk strādāt veikals "Kuģis", kur ir tualete, cilvēkiem nav, kur iet, vai arī otra priekšā jātēlo "eglīte". Vai tad tas ir normāli? Tāpat gribētos, lai pilsētā rīkotu balles, uz kurām varētu aiziet arī vecāka gadagājuma cilvēki, jo jauniešiem Alūksnē izklaides vietu jau pietiek," vērtē B.Bērziņa.
Priecē meitu sasniegumi
B.Bērziņai ir divas dvīņu meitas – Sintija un Sandija. Abām dvīnēm šogad augstskolā būs izlaidums. Sintija pašlaik Alūksnes rajona policijas pārvaldē ir praksē un šogad absolvēs Policijas akadēmiju. Sandija strādā Ziemeru pamatskolā par angļu valodas skolotāju, ir 1.klases audzinātāja un paralēli darbam studē pedagoģiju.
"Abas meitas apsver iespēju studēt maģistratūrā. Es priecājos par viņu uzņēmību, jo jaunajiem cilvēkiem izglītība ir vajadzīga. Nevar vairs kā agrāk, kad tā nebija prioritāte. Vienīgais, ko es gribēju, lai viņas mācās to, kas pašām ir sirdij tuvs," saka B.Bērziņa.
Alūksniete piekrīt, ka ikviens vecāks vēlas, lai bērni dzīvo viņu tuvumā. "Tādēļ jau mēs bērnus audzinām, lai vecumdienās viņi mums būtu līdzās. Ja lielākā daļa jauniešu no Alūksnes pārcelsies uz dzīvi citviet, kas tad paliks šeit? Viņiem vajadzētu saprast, ka te ir viņu mājas un tuvie cilvēki. Viņu pienākums ir palīdzēt pilsētai attīstīties. Jaunieši, kas vēlas strādāt, darbu var atrast, tādēļ aizbildinājums par bezdarbu nav vietā. Grūtāk ir vecāka gadagājuma cilvēkiem.
Domāju, ka pēc Latvijas iestāšanās Eiropas Savienībā, viss nostāsies savās vietās. Protams, būs grūtības, bet bez tām nekad nekas nerodas. Žēl, ka daudzas padomju laika fermas un ēkas tagad ir izpostītas, tādēļ jaunajiem cilvēkiem ir jāceļ sava laika "kolhozi". Mēs nevaram sēdēt rokas klēpī salikuši un gaidīt, kad viss nokritīs no gaisa. Tā nebūs. Ir jācīnās, jābūt optimistiem un nevajag gausties, ka algas ir mazas, dzīves dārdzība palielinās, darba nav – ja sevi tā noskaņosim, tad arī nekā nebūs," ir pārliecināta B.Bērziņa.
Laimīgu dara sīkumi
Vasarā B.Bērziņa labprāt dodas uz mežu sēņot un strādā krāšņajā piemājas puķu dārzā. Viņai mīļas ir visas puķes. Drīzumā sieviete vēlas podiņos sēt petūnijas, jo arī pati audzē puķu stādus. Vasarā laiks B.Bērziņai paiet nemanot, bet garajos ziemas mēnešos atliek laiks arī daiļliteratūrai. Sieviete uzskata, ka cilvēks ir tik laimīgs, cik pats tāds jūtas.
"Man dzīvē nav bijis tikai prieks, esmu piedzīvojusi arī grūtus brīžus. Domāju, ka esmu laimīga tādēļ, ka savā dzīvē daudz laika esmu veltījusi ģimenei un man ir bijis darbs, ko darīt. Esmu laimīga, ka man ir darbs, jauki kolēģi un abas meitas drīz iegūs augstāko izglītību. Vispatīkamākās ir sīkās laimītes. Nedomāju, ka dārgo automašīnu un māju, lielo naudasmaku īpašnieki ir laimīgi, jo par naudu nevar nopirkt ne veselību, mīlestību, saticību, ne arī draugus. Galvenais ir saprast, ka arī sīkumi mūs spēj darīt laimīgus. Vajadzētu būt laimīgiem par katru jaunu dienu, sauli, kas spīd debesīs, dīgstošu zāli un plaukstošiem ievziediem," saka B.Bērziņa.
Sieviete ir laimīga arī par to, ka viņai apkārt ir daudz labu cilvēku – kaimiņi, draugi un darba kolēģi.
"Es piekrītu uzskatam, ka cilvēkam ir tik daudz svētku, cik daudz viņš pats tos rada. Ne jau vienmēr tikai darbs saliedē kolektīvu. Kopīgi svinību brīži dod enerģiju turpmākajiem darbiem," apgalvo B.Bērziņa.

Citu datumu laikraksti

 • Ugunsgrēkā sadegusi sieviete

  Liepnas pagastā 28.janvārī bija šajā gadā pirmais ugunsgrēks ar traģiskām sekām - gājusi bojā 74 gadus veca sieviete.Liepnas pagastā 28.janvārī bija...

 • Vairumam skolēnu slēpot patīk

  Laikraksta redakcijā šonedēļ saņēmām kādas uztrauktas bērna māmiņas zvanu, kas bija sašutusi par to, ka visiem bērniem Alūksnes skolās liek...

 • Zvērēs uzticību valstij Valentīna dienā

  Alūksnes Mobilo strēlnieku bataljonā karavīra zvērestu no jauniesauktajiem pieņems Svētā Valentīna dienā - 14.februārī.Alūksnes Mobilo strēlnieku...

 • Gūst enerģiju no masāžas

  Alūksnes klubiņa “Optimisti” dalībnieces savās tikšanās reizēs ne tikai nodarbojas ar ārstniecisko vingrošanu, bet arī viena otrai veic...

 • Uzņēmumus dibina vairāk

  Pagājušajā gadā Alūksnes rajonā darbību uzsākuši 36 jauni uzņēmumi, bet likvidēti - 27.Pagājušajā gadā Alūksnes rajonā darbību uzsākuši 36 jauni...

 • Pilsētā būs četri vēlēšanu iecirkņi

  Alūksnes pilsētas dome nolēma noteikt 12.jūnijā paredzētajām Eiropas Parlamenta vēlēšanām četras vietas, kur atradīsies vēlēšanu iecirkņi.Alūksnes...

 • Lems par finanšu sadali

  Alūksnes rajona padomes sēdē rīt lielākā daļa no 17 darba kārtības jautājumiem paredz lemt par finanšu sadali 2004.gadā, kā arī darba grupu izveidi...

 • Ir daudz paveikts pilsētas labiekārtošanā

  Pērn Alūksnē paveikti daudzi darbi pilsētas labiekārtošanā. Infrastruktūras veidošanā ieguldīts gandrīz miljons latu.Pērn Alūksnē paveikti daudzi...

 • Aicina pusdienot arī iedzīvotājus

  Alūksnes Valsts ģimnāzijas ēdnīcā un kafejnīcā par ēdināšanu rūpējas SIA “Unti”. Tā uzvarēja pagājušā gada nogalē rīkotajā konkursā, tāpēc var...