Katrai puķei savs niķis

Dīfenbahija. Dīfenbahiju dzimtene ir Vidusamerikas un Dienvidamerikas tropi. Dīfenbahijas ir izplatīts košumaugs, taču nozīmīgas ir tikai dažas no 30 sugām, kuras aug Amerikas tropos.

Dīfenbahija
Dīfenbahiju dzimtene ir Vidusamerikas un Dienvidamerikas tropi. Dīfenbahijas ir izplatīts košumaugs, taču nozīmīgas ir tikai dažas no 30 sugām, kuras aug Amerikas tropos. Dīfenbahiju šķirnes un hibrīdi atšķiras galvenokārt ar lapu lielumu un formu, kā arī ar dzeltenīgajiem un baltajiem plankumiem.
Viss augs ir indīgs. Tā sula kairina ādu un gļotādu, tādēļ jāuzmanās, griežot spraudeņus, un jāuzvelk cimdi. Dīfenbahiju nav ieteicams turēt guļamistabā.
Puķei patīk mitrs gaiss, silta, gaiša vieta vai pusēna. Dīfenbahiju ir regulāri jālaista ar mīkstu, remdenu ūdeni un ik pēc 14 dienām jāmēslo. Ja vajadzīgs, pavasarī jāpārstāda. Ja daudzas apakšējās lapas ir nobirušas, augs stipri jāapgriež. Lapas reizēm uzmanīgi jānomazgā, savītušās jānoņem.
Dīfenbahiju iespējams pavairot ar galotņu vai stumbra spraudeņiem. Ja gaiss ir pārāk sauss, puķē var iemesties tīklērces, tripši, laputis, ja par daudz mitruma – sakņu puve, ja pārāk vēss – lapbire. Ja augā uzkrājas mitrums, tad lapu malas paliek brūnas. Ja dīfenbahiju pārlej, tai uz lapām parādās ūdens pilītes. Šīs puķes zied ļoti reti, zieds ir līdzīgs kallas ziedam.
Cena: 1,80 lati.
Eksakums (zilā Līzīte)
Tā ir divgadīga, dekoratīva puķe, kuras dzimtene ir Sokotra pie Adenas līča. Zilā Līzīte ir piemērota balkoniem, terasēm un palodzēm.
Eksakumam patīk, ja to novieto siltā, gaišā vietā, bet ne saulē. Septembrī sētie jaunaugi ziemā jātur gaismā un vēsumā. Puķe regulāri ir jālaista ar mīkstu ūdeni un reizēm jāmēslo. Pārziemojušiem jaunaugiem vajag mazāk ūdens.
Eksakumu var pavairot februārī ar sēklām (dīgst gaismā) vai ar spraudeņiem. Jaunaugus bieži galotņo, lai tie augtu kuplāki. Ja ir pārlieku mitrs, eksakumā iemetas laputis un pelēkā puve.
Augs ir apmēram 30 centimetrus augsts, kupls. Neskaitāmajiem zilajiem vai violetajiem ziediņiem raksturīgas uzkrītošas, dzeltenas putekšnīcas. Ir izaudzētas arī šķirnes ar baltiem ziediem. Lai arī augs ir divgadīgs, parasti to audzē tikai vienu gadu.
Cena: 2,50 lati.

Citu datumu laikraksti

 • Annijas bode

  Annijai bira asaras kā aizurbtam bērzam pavasarī.Annijai bira asaras kā aizurbtam bērzam pavasarī. Vienu pēc otra viņa noliktavas kaktā iemeta trīs...

 • Krāsim savai nākotnei

  No 2001.gada 1.jūlija Latvijā ieviesa pensiju sistēmas otro līmeni. Piedalīšanās tajā ir obligāta tiem, kuri ir jaunāki par 30 gadiem.No 2001.gada...

 • Augu aizsardzības līdzekļu lietotāju zināšanai

  Visus kultūraugus to augšanas laikā apdraud kaitēkļi, slimības un nezāles. Tādēļ, lai pasargātu kultūraugus, ir jāveic augu smidzināšana.Visus...

 • Aunam jādodas ārpus mājas

  AUNS. Būsiet garīgi un fiziski iztukšots. Nevēlēsieties pat dzirdēt par darba jautājumiem. Ieteicams šo dienu pavadīt ārpus mājas un iesaistīt...

 • Piedāvā atpūtu dažādām gaumēm

  Lieldienu pasākumi. 19.aprīlī pulksten 22.30 Alūksnē, atpūtas klubā "Jolanta" – Lieldienu dejas un konkursi "Ar un par olām" kopā ar DJ Uruli un...

 • Līķauts ir liecība par augšāmcelšanos

  Daudzi cilvēki vēl joprojām ar neticību vēro līķautu, kas glabājas Turīnā. Ja pasaule spēj pieņemt cilvēka mokas - šaustīšanu un krustā sišanu, tad...