Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Katrai puķei savs niķis

3.martā sāksies jauna mēness fāze - īstais laiks puķu pārstādīšanai.

3.martā sāksies jauna mēness fāze - īstais laiks puķu pārstādīšanai. Tuvojoties pavasarim, istabas augi mostas, sāk dzīt jaunas lapiņas un, ja tie saņems vajadzīgās barības vielas, krāšņums priecēs ikvienu.
Platicērija
Briežragu papardi jeb platicēriju cilvēki bieži baidās iegādāties, jo radies priekšstats, ka šo telpaugu grūti audzēt un tas ir kaprīzs. Izrādās, ka platicērija ir viegli kopjama, jo pati sevi uzmana. Šim augam ir divu veidu lapas - sterilās (brūnās) un fritilārās (zaļās). Sterilās lapas ir mēslojums zaļajām lapām, tādēļ papildmēslojums vajadzīgs tikai nedaudz. Augs pats par sevi rūpējas.
Barības vielas un mitrumu platicērija uzsūc arī caur lapām, tāpēc maz jālaista. Vislabāk visu podiņu iemērkt ūdenī, bet tā, lai ūdens nesmeltos uz lapām, jo tad var iemesties puve.
Platicērija ir paparžaugs un kā jau paparde tā nekad nezied, ja nu vienīgi ap Jāņiem, bet arī tikai uz mirkli. Puķe ir dārga, maksā apmēram 7 latus, bet daudzus pārsteidz tās eksotiskums.
Dracēna
Iecienīts telpaugs ir dracēna. Jāņem vērā, ka tā var ātri "sadusmoties" un nopūt. Viņai patīk, ja par to rūpējas cauru gadu un ievēro viņas prasības. Tad dracēna aug liela un kupla. Ja ne, tā maza nīkuļo ilgus gadus.
Dracēnai nepatīk tieši saules stari, radiatoru siltums. Ziemā viņa guļ, tādēļ jālaista mēnesī reizi - labāk neaplaistīt, nekā pārliet. Dracēnai ūdens jālej uz augsnes. Ja ir vēsa telpa, jālej pēc iespējas mazāk. Vislabāk iegādāties Latvijā ražotu augsni, jo ir novērots, ka Holandes augsne nedaudz pelē. Var iegādāties īpašu palmu augsni, kur vairāk ir smilšu piemaisījuma. Podiņā jāievieto daudz drenāžas, lai dracēna ūdenī nenoslīktu, ja mitruma ir pārāk daudz.
Mazākais dracēnas stāds maksā 2 latus.
Mēslot šos abus augus var ar jūras mēsliem "Guanno". Var izmantot arī "Universālo vito" vai "Vito 4", kas paredzēts paparžaugiem.

Citu datumu laikraksti

  • Aicina pretendēt uz subsīdijām

    Pagājušajā gadā subsīdijas lauksaimniecībā rajona lauksaimnieki saņēma gandrīz 390 tukstošu latu apmērā (ieskaitot subsīdijas par agroklimatisko...

  • Kā atrast draugu internetā

    Šonedēļ žurnālā "Ieva": intervija ar Oļģertu Šalkoni, kurš stāsta, kā iemīlējies Elzā Radziņā.Šonedēļ žurnālā "Ieva": * intervija ar Oļģertu Šalkoni,...

  • Jānim Naglim - jauns bizness

    Tikai žurnālā "Privātā Dzīve" šonedēļ lasiet: Ainars Eisaks pēc cietuma apmeklē skaistumkopšanas salonu.Tikai žurnālā "Privātā Dzīve" šonedēļ...