Katram savs skolotājs

Esam radīti, lai dzīvē nepārtraukti kaut ko mainītu un mācītos. Mūsu ceļš ne vienmēr ir ar gludu segumu, gadās arī bedres un asas šķembas. Ir svarīgi saskatīt to, kurš ir blakus, jo katrs cilvēks, kurš ienāk mūsu dzīvē, kaut ko iemāca. Arī tad, ja tā ir vilšanās kādā – viņš iemāca nākamreiz būt stiprākam. Tas ir skolotājs - mamma, draugs, nejauši satikta persona vai pedagogs no skolas. Galvenais - novērtēt mirkli un ieklausīties kādā no padomiem, mācībām.
Bērnu un jauniešu ikdienas lielākā daļa pavadīta skolā – ir svarīgi, lai būtu vismaz viens skolotājs, kurš jaunajā cilvēkā vieš uzticības un stabilitātes sajūtas. Skolotājs ir ceļvedis un palīgs – viņš agrāk vai vēlāk palīdzēs atrast īsto ceļu.
Grūti redzēt, kā dzīvo vidusmēra skolotājs – daudzi strādā vairākās darbavietās, jo citādāk nevar izdzīvot. Kāpēc skolotāja atalgojums ir tik zems, ja pedagogs ir tas, kurš mūs izglīto un veido mūs par labākiem cilvēkiem? Uzskatu, ka šī profesija ir nenovērtēta, tieši tāpat kā medicīnas darbinieki. Katrs no mums noteikti var izcelt kādu sev mīļu skolotāju no pagātnes vai tagadnes – šīs profesijas pārstāvji atstāj cilvēka dzīvē savu nospiedumu.
Patīkamāk ir dzirdēt uzslavas. Taču, ja esi uz nepareizā ceļa, tad labs skolotājs būs tas, kurš norādīs uz kļūdām – tas nozīmē, ka šim cilvēkam rūp, kas ar tevi notiek. Es respektēju personas ar stingru nostāju, ar savu viedokli, kurā vērts ieklausīties, un manā dzīvē bijuši šādi cilvēki - skolotāji.
Man patīk mūziķa Rodrigo Fomina teiktais: “Būtiskākais skolotāja uzdevums – pamanīt sava skolēna potenciālu un virzīt viņu uz mērķu sasniegšanu, pat ja skolēnam konkrētajā brīdī neko negribas un ir slinkums mācīties.” Skolotāja darbs nav tikai burtu iemācīšana - viņš māca tos salikt kopā, lai izveidotos vārds. Lai dzīves ceļā var piecelties, ja gadījies kritiens. Un te jau vairāk runāju par draudzību ar skolotāju – ir būtiski to atrast un saglabāt. Vēl svarīgāk katram no mums ir novērtēt cilvēku, kurš mums kaut ko iemācījis. Es savā dzīves ceļā esmu satikusi daudz brīnišķīgus skolotājus – gan izglītības iestādēs, gan dzīvē. Varu teikt tikai un vienīgi – paldies!

Citu datumu laikraksti

 • Bērni zīmē dzejoļus

  Bērni zīmē dzejoļus

  Līdz septembra beigām Alūksnes pilsētas bibliotēkā izstādē “Zīmēju dzejoli” apskatāmas Alūksnes mākslas skolas audzēkņu darinātās grāmatiņas. Katra...

 • Alūksnes slimnīca – kā ķīlnieki 2

  Alūksnes slimnīca – kā ķīlnieki

  Šis būs stāsts par Alūksnes slimnīcu, par gulbeniešiem un balveniešiem, par Latvijas veselības aprūpes sistēmas lielajiem, melnajiem robiem, par...

 • Liels paldies, ka Alūksnes slimnīca ir!

  Liels paldies, ka Alūksnes slimnīca ir!

  Gulbenietes, četru bērnu māmiņas Inetas Sidorovas-Ragas pieredzes stāsts un pārdomas par veselības aprūpes pakalpojumu pieejamību Alūksnē, Gulbenē un...