Katru dienu mācās un izzina

Vakar bērniem ar īpašām vajadzībām bija pēdējā diena nometnē “Saulessvece”, kas šovasar bija organizēta Annas pagastā. 21 nometnes dalībnieks iesaistījās Ziedu ballē un citos pasākumos.

Vakar bērniem ar īpašām vajadzībām bija pēdējā diena nometnē "Saulessvece", kas šovasar bija organizēta Annas pagastā. 21 nometnes dalībnieks iesaistījās Ziedu ballē un citos pasākumos.
"Nometnes vadmotīvs ir Buratīno un viņa zelta atslēdziņa. Ar to bērni katru dienu atver kādas durvis, uzzina un iemācās kaut ko jaunu, kā arī dalās visā, ko zina. Šovasar Latvijas Bērnu fonda rīkotā nometņu dalībnieku salidojuma devīze ir "Lelle", tam gatavojam priekšnesumu ar Buratīno un viņa draugiem. Šīs "lelles" bija mūsu Ziedu ballē. Tajā ar ziediem teicām paldies visiem, kas palīdzēja nometnes darbā," stāsta nometnes vadītāja Aiva Lielbārde.
Nometnē ir bērni, kas pirmo reizi redzēja, kā mastā uzvijas karogs ar uzrakstu "Saulessvece", bet ir arī tādi, kas bijuši visu trīs nometņu dalībnieki. Tiesa, Annas pagastu vajadzēja iepazīt visiem. "Pagastā ir bānīša pietura, tāpēc ar šaursliežu vilcieniņu var braukt uz Stāmerienu. Pamatskolas pavāres ļoti garšīgi gatavo, tāpēc bērni vienmēr ir labi paēduši. Tautas nama zālē uz skatuves mācījāmies dziedāt un dejot līnijdejas. Bibliotēkā ir datori, kurus varējām izmantot," rezumē A.Lielbārde. Stāmerienā bērni apskatīja pili un pareiztīcīgo baznīcu, pusdienoja un atpūtās "Vonadziņos".
Iespaidiem bagāts bija brauciens uz Madonu. Saldējumu ražotnē "LatSalta" varēja degustēt saldējumus. Savukārt Raimonda Meldera zemnieku saimniecībā cienāja ar slaveno kazas sieru. Varēja vērot piena devējas, no kuru produkcijas gatavo sieru, kā arī trušu saimi kādā citā zemnieku sētā. Atpakaļceļā ekskursanti piestāja atpūtas vietā "Ferma" Gulbenes tuvumā, tur viņi vizinājās ar kartingiem.
"Piedalījāmies pagasta Annas dienas svinībās. Ar dziesmu apsveicām šīs dienas gaviļniekus - Annas un Jēkabus. Pēc tam bija sporta diena ne tikai pagasta iedzīvotājiem, bet arī mums, tāpēc aktīvi iesaistījāmies sacensībās," informē nometnes vadītāja.
Regulāri ar bērniem strādāja masiere. Zobu higiēniste pārbaudīja, cik veseli zobi ir bērniem un kā viņi tos tīra. Viņa izskaidroja, cik svarīgi ir ievērot zobu higiēnu, un uzdāvināja komiksu grāmatu. Kosmētikas firmas "Oriflame" pārstāve iepazīstināja ar kosmētiku, kas ir piemērota bērniem un pusaudžiem, un parādīja, kā to lietot. Otrdien nometnē bija iekārota frizieru darbnīca. Meitenes ar gariem matiem bija lūgušas vecākiem atļauju tos apgriezt un veidot frizūras. Tās rotāja ar ziediem, turklāt saskaņojot ar ballei sagatavotiem tērpiem ar ziedu motīvu. Bērni kopā ar audzinātājām ir sagatavojuši koncerta programmu. A.Lielbārde atzīst, ka nometnē pavadītās dienas bijušas emocijām bagātas. Brīžiem acīs bija asaras, jo dažs bērns pirmo reizi bija prom no mājām. Kad viņi ieguva draugus, tad visi kopā varēja smieties no sirds.
Nometni finansiāli atbalsta Latvijas Bērnu fonds, Alūksnes rajona padome un sabiedriskā organizācija "Tiltu cēlāji" no Zviedrijas.

Citu datumu laikraksti