Ķauķu kalns vilina aktīvās atpūtas cienītājus

Ķauķu kalnā Ziemeru pagastā, kas ir viens no stāvākajiem Latvijā, Jaungada brīvdienās sākās sezona - bija vērojams atpūtnieku pieplūdums.

Ķauķu kalnā Ziemeru pagastā, kas ir viens no stāvākajiem Latvijā, Jaungada brīvdienās sākās sezona - bija vērojams atpūtnieku pieplūdums. Īpaši populāra izklaides vieta tā ir nedēļas nogalēs. Šīs nedēļas sākumā sniega sega kalnā bija 20 centimetru bieza, kas ir pietiekami daudz, lai nodotos ziemas priekiem.
Kalna apsaimniekotāji sprieda: kad sniega kārta uzsnigs vēl par 12 centimetriem biezāka, tad laika apstākļi būs ideāli sportiskai atpūtai. Tomēr tie, kā zināms, ik pa dienai mainās. Šobrīdējie laika apstākļi atpūtnieku optimismu mazina un arī sinoptiķi sola, ka sals būs gaidāms tikai janvāra nogalē.
Lai nokļūtu Ķauķu kalnā, Vidzemes šosejas 188.kilometrā ir jānogriežas pa labi uz Māriņkalnu, kur būs norāde - Dēliņkalns. Pabraucot tam garām, apmēram pēc pieciem kilometriem būs redzama ceļa zīme "Slēpošanas centrs "Ķauķi"". Tuvākie kalni ir Dēliņkalns un Beļavas kalns Gulbenes rajonā.
Brauc no kaimiņu rajoniem
"Uz šejieni brauc ne tikai vietējie, bet atpūtnieki no Gulbenes un Balvu rajona, arī madonieši, kas vēlas izmēģināt ne tikai vietējos kalnus, bet kaut ko jaunu," laikrakstam stāsta Ķauķu kalna pārvaldnieks Kristaps Olders.
Kalna dienvidu nogāzē divas trases paredzētas visiem slēpotājiem, arī iesācējiem, bet ziemeļu nogāzē trases garums ir 300 metru, tā ir sportiska un piemērota pieredzējušiem slēpotājiem.
Ziemeļaustrumu kalna nogāze, kam raksturīga sniega noturība, īpaši vilina atraktīvu izjūtu cienītājus. Kalnā ir apgaismojums, tāpēc ziemas priekiem var nodoties jau tad, kad ārā sāk krēslot.
Piedāvā inventāru
Slēpošanas centrs Ķauķu kalnā izveidots pirms četriem gadiem, tas piedāvā slēpošanas inventāru - sniega dēļus un slēpes.
"Šajā sezonā nekādus labiekārtošanas darbus vairs neveiksim. Apgaismojums ir sakārtots. Domāsim par jauna pacēlāja iegādi nākamajā sezonā un servisa uzlabošanu," uzsver K.Olders.
Ķauķu kalnā izveidots arī aktīvistu klubs, kurā apvienojušies 30 interesenti, kas to apsaimnieko.
Darbojas pēc kluba principa
Savukārt uz Dēliņkalnu var nokļūt, no Vidzemes šosejas braucot pēc norādes. Tajā darbojas slēpotāju klubs, kas to izmanto, tāpēc Alūksnes rajonā popularizē atpūtu Ķauķu kalnā.
Dēliņkalns ir augstākais Ziemeļvidzemes paugurs - atrodas 271 metru virs jūras līmeņa.

Citu datumu laikraksti

  • Atmaksā visus parādus

    Virešu pagasta padomei ir izdevies veiksmīgi nokārtot visus vecā gada parādus.Virešu pagasta padomei ir izdevies veiksmīgi nokārtot visus vecā gada...

  • Pamatskola saņem sešus datorus

    Virešu pagasta Sikšņu pamatskola pirms Ziemassvētkiem saņēma ļoti noderīgu dāvanu - sešus datorus. Tagad skolā atkal varēs iekārtot datorklasi, kuru...

  • Kristīgās klases audzēkņi mācās sajust mīlestību

    Alūksnes sākumskolas skolotāja Aina Albertiņa augusi kristīgā ģimenē, no mazām dienām apmeklējusi baznīcu un sapratusi, ka palīdzība vienmēr nāk no...