Kazai Mušai piedzimst četrīši

Inresesants un visai negaidīts notikums pārsteidzis “Sprekstu” mājas saimieci Ināru Ķeseli. Viņas četrgadīgajai kazai Mušai 27.martā piedzimuši četrīši. Šāds gadījums viņas praksē esot pirmo reizi.

Inresesants un visai negaidīts notikums pārsteidzis "Sprekstu" mājas saimieci Ināru Ķeseli. Viņas četrgadīgajai kazai Mušai
27.martā piedzimuši četrīši. Šāds gadījums viņas praksē esot pirmo reizi.
Bērnu tēvs Skaistulis esot ņemts no kaimiņienes Ausmas Čerbikovas. Pirmajā gadā Mušai no Skaistuļa piedzimuši trīs āžu puisīši. Šogad saimnieks sasparojies un nu esot divas kaziņas un divi āzīši.
I.Ķesele labprāt stāsta par savu sētu, lopiem.
"Šī māja pieder pagastam, te dzīvoju jau piecpadsmit gadus. Zeme, kuras platību nezinu, pieder saimniekam. Viņš dzīvo Rūjienā. Es izmantoju tikai ganības. Pārējo nepieciešamo zemes platību - desmit hektārus - es nomāju. Tā atrodas aiz dzelzceļa. Agrāk biju lopkopēja - slaucu govis. Arī tagad man ir četras govis - divas no tām ir pirmpienes, ir četri telēni, zirgs Deris. To nopirku pirms diviem gadiem. Īpaši daudz darba viņam nav. Galvenais uzdevums - ēst ganībās zāli. Zirgs apēd daudz, tāpēc nav problēmu ar kūlu.
Kazas savā sētā sāku turēt pirms desmit gadiem. Vienkārši prieka pēc. Tādi izveicīgi, graciozi lopiņi. Vienu laiku bija divas kazu mātes. Parasti dzima pa vienam, pa diviem kazlēniem. Mušai arī pirmos divus gadus dzima pārītis.
Vīru Mušai meklēju pati. Citreiz vedu aiz saites, ja tālāk, tad liku kazu vezumā un braucām "precībās". Tagad viņai saimnieks pašai pie sāniem. Rādās ļoti temperamentīgs, bet skaists gan! Tāpēc saucu par Skaistuli. Viņš ļoti uzmana savu ģimeni. Svešu tuvumā nelaidīs.
Pagaidām kazlēni paši zīž māti. Piena pietiek. Trīs četrus mēnešus viņiem būs šāds prieks. Pēc tam kazlēnus es šķiru nost un slaucu pati. Dienā izslaucu četrus litrus.
Savs labums no kazām tiek arī ganībām. Viņas iznīcina daudz nezāļu. Kādreiz auga daudz zirgskābeņu. Kopš man ir kazas, tās vairs nav redzētas." Ievērojām, ka šajās mājās bija pīles. Pie saimniecības ēkas novietoti rati, dažādi saimniecībā nepieciešami darbarīki. Lauku mēslošanai kārtīgi nokrauta mēslu kaudze. Šī sēta elpoja un cerīgi caur saimnieces acīm raudzījās nākotnē.

Citu datumu laikraksti

  • Dejotāji sadanco Apes arodvidusskolā

    28. aprīlī Apes arodvidusskolā uz kopīgu draudzības vakaru sanāca ne tikai pašu skolas dejotāji, bet arī viesi no citām arodvidusskolām.28. aprīlī...

  • Robežpārejas punktā darbs nav mainījies

    Valsts robežsardzes Viļakas pārvaldes priekšnieks Vladislavs Skromāns apgalvo, ka Pededzes robežpārejas punktā darbs rit ierastajā ritmā, lai gan...

  • Virešu pagastā ir trakumsērgas karantīna

    Divus mēnešus līdz jūnija beigām Virešu pagastā spēkā ir trakumsērgas karantīna.Divus mēnešus līdz jūnija beigām Virešu pagastā spēkā ir trakumsērgas...